Jump to content
FAS Goran
chikavili

Chikavilijev skoro sasvim obican Punto

Recommended Posts

Pozdrav

Pre skoro godinu dana sam kupio Punto mk2 1.9D, prepravljen van (na zalost, jedino sto je budzet dozvoljavao), 2002. godiste, 97000km, ali u stvarno izuzetnom stanju i enterijera i eksterijera. Spolja je imao par sitnih udaraca od kamencica i jednu malu ogrebotinu. Unutra je bio besprekoran, jako ocuvan, suvozacko sediste i vrata izgleda da nisu uopste ni bili korisceni, zadnja sedista, polica i enterijer nisu original, vec samo nabudzeni, ali prihvatljivo.

Evo slika kako je izgledao u startu:

 

punto_session01.jpgpunto_session02.jpg

 

U medjuvremenu sam ubacio muziku - Sony CDX GT-410U (CD/MP3/RDS sa USB ulazom), 2x SAL door speakers 7" (uskoro na njihovo mesto dolazi Magnat), 2x Magnat Ultra 6900 elipse pozadi; zatim GPS navigaciju Medion PNA210 u koji sam ubacio iGO, promenio kuglu rucice menjaca i ubacio srednju konzolu/oslonac za ruku izmedju prednjih sedista.

 

interior1.jpggps.jpg

 

Promenio sam tockove i gume, stavio sam Kormetal "Lotus" 14" i Michelin Energy E3A 185/60/14.

 

punto1.jpg

 

Zatim je usledilo farbanje branika u boju karoserije i suptilni styling - obrvice, kacketic i crna folija na krov, kao i mat crna folija na B stubovima.

 

puntoje4.jpgpuntoje5.jpg

 

krov01.jpgkrov02.jpgkrov03.jpg

 

Danas sam kupio instrument tablu sa obrtaljkom i temperaturom koju cu pokusati da ubacim na mesto one najobicnije, a takodje ovih dana ocekujem da mi iz Engleske stignu Abarth pragovi.

Svasta nesto sam jos planirao, tako da... Stay tuned ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7334

Punto je extra, imao prilike da vozim par komada, jedan od njih je bio HGT :twisted: ,italijani su italijani, boja je extra, bar po mom ukusu i jako se dobro uklopio crn krov kao sto rece moj prethodnik.

pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

od ok automobila si uspeo da napravis stvarno prelepu masinu

najvise mi se svidja ova folija sto je na krovu

kako si ofarbao zadnji branik? mislim jel ona plastika treba da prodje neku preradu ili moze odmah da se nanosi boja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto je extra :bow: ,nikad mi ne bi pala n pamet ideja za foliju na krovu.Koliko si platio naslon za ruku i gde si ga uzeo?ubaci malo i cene radova i ostalih stvari što si uradio,npr neka preporuka za majstora,prodavnicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
kako si ofarbao zadnji branik? mislim jel ona plastika treba da prodje neku preradu ili moze odmah da se nanosi boja?

Pa ovako, branik se prvo ismirgla, pa se izgituju rupe i ostecenja (ako ih ima), pa se opet ismirgla i dobro opere. Kada se osusi, preprska se podlogoim za plastiku (u ovom slucaju koriscen Body Plastofix sprej), pa se predje prajmerom (Spric-git Body 3+1 ili 5+1). Kada se to osusi onda se smirgla vodenom smirglom, krupnom pa sitnom (mi smo radili prvo sa 200 pa sa 1000). Nakon toga smo opet oprali branike, osusili i prefarbali (dva sloja boje pa lak - ukoliko je akril ne treba lak). Crne povrsine nismo smirglali vodenom, vec samo prajmer pa crna farba bez laka da bi ostali mat i malko grublji.

Rezultat je fenomenalan, ja sam prezadovoljan.

Bitno je da nijansa bude pogodjena, a momci iz Maxmayer-a su je uboli fenomenalno. Jesu malo skuplji, ali ima razloga. Sav materijal za farbanje branika i spojlera me izasao oko 60-70?‚¬.

Ceo posao sam radio sa prijateljem koji je auto limar i lakirer, jako je dobar (radi to profesionalno u zemlji i inostranstvu vec 25 godina), pa ako nekome zatreba, neka mi se javi na PM. Svaka preporuka na kvalitet.

Sto se tice cena ostalih radova, malo je tesko da napisem, posto sam vecinu stvari radio sam sa burazerom, mogu da napisem samo cene koliko sam sta platio i gde sam kupio.

- Naslon za ruku kupljen na Bubanj Potoku za 800 dinara.

- Felne Kormetal kod Danka u Zemunu, 23000 dinara

- Folija za krov me kostala 450 dinara u Difolu http://www.difol.net/products/orafol/oracal/641/641.html

* Postavili smo je sami tek iz drugog pokusaja, nije idealno, ali nije lose i posluzice dok se ne nakanim da probam jos jednom. Inace, postavljanje folije kod profesionalaca je oko 35?‚¬/m2 (za moj krov izadje 50-60?‚¬)

- obrvice i kacketic sam kupio u Var-Plastu u Mladenovcu (obrvice 10?‚¬, kacketic 30?‚¬) - http://var-plast.com/

Hvala na lepim recima, bice uskoro jos noviteta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Puntisha se opet ponovio, dobio je onaj lepsi i bolji satic sa obrtomerom i temperaturom :)

 

satic02.jpg

 

Naravno da imam nameru i njega da pimpujem, samo kad smislim kako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

menjanje boje moze da se uradi relativno lako, hebada je samo naci potpuno iste SMD diodice, moze svashta neshto lepo da se uradi, ja to planiram josh odavno nego nemam vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

NAPOKON SU STIGLI ABARTH PRAGOVI!!!!!! :o:o:o

 

prag01.jpg

 

Jedva cekam da ih ofarbam i montiram :)

Kapiram da je najbolje da ih napred i nazad uhvatim srafovima za rubove, a gornju ivicu da zalepim lepkom za soferke. Ima li neko mozda bolji predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9950
Kapiram da je najbolje da ih napred i nazad uhvatim srafovima za rubove, a gornju ivicu da zalepim lepkom za soferke. Ima li neko mozda bolji predlog?

Nema :mrgreen: Ortak je na Coupea stavio tako pragove, mislim na dva srafa i taj lepak, extra drzi... Vozio je 200+ km/h, i nisu otpali...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10140

Svaka cast na ukusnim promenama!

poz :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast chikavili! Pratim tvoj auto jos odavno...i eto..sad si napravio bombonu :) Samo napred! Vidimo se na nekom skupu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10061

pozz chikavili,od vana si napravio bombona auto,sve pohvale:),vidimo se na skupu jednom,stalno se spremam da dodjem:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala narode, trudim se da ga sredim po nekim mojim zeljama i ukusu. Drago mi je da se to i vama svidja :) Najveca prepreka mi je budzet koji je skroman, pa moram da pravim kompromise i da se dovijam na svakakve nacine. Takodje jedan od vecih problema na koji sam naisao je nemogucnost da se kod nas nadje vecina stvari koje bih zeleo da stavim.

Volim automobile, volim lepe i sredjene automobile. Punta sam kupio ne zato sto je jeftin, vec zato sto mi se taj auto neverovatno svidja od prvog trenutka kad sam ga video. Najvaznije je moja zelja i volja da sredjujem auto, posto volim da se igram i majstorisem i tako sredjujem i ulepsavam stvari iz svog okruzenja.

Mali offtopic, ali ima veze sa celom pricom - Ovde mozete da vidite sta sam radio pre nekoliko godina dok jos nisam imao auto koji bih sredjivao ;):

http://casemods.uselessflash.com/

Pragove jos uvek ne znam kada cu farbati i postavljati, posto mi je ortak (farbar) otisao u Nemacku na nekoliko dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10140

Bravo chikavili, jedva cekam da vidim jos koju sliku.

Moram da priznam da si mi dao par ideja kada ja uskoro ;) dodjem do jednog malog punta (ili stila) jtd-a :dugokosi: , naravno, sve zaiviseci od posla ili budzeta (sto nas narod kaze: kol'ki jorgan tol'ko se i noge pruzaju:) )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8751

Sve pohvale za auto, stvarno se preporodio od kako si ga uzeo. jedino si felne trebao vece ali ima vremena..

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast, chikavilli, samo napred! Jos samo da stavis opruge (ima u Dinari i za Punta :lool: ) i extra! Samo mi je krivo sto je 14", a ne 15"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujuci reaperu konacno skracena rucica menjaca i promenjena kugla i kozna navlaka da se slaze sa bojom auta ;):

 

menjac.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...