Jump to content
FAS Goran
chikavili

Chikavilijev skoro sasvim obican Punto

Recommended Posts

Ako bi farbao kvake, onda bih morao i retrovizore, a vec sam ranije objasnjavao da to necu ciniti iz prakticnih razloga (oba retrovizora su mi mnogo puta zakacena na parkinzima, a i vrata od garaze su mi 2cm sira od raspona retrovizora)

Ma, malo je 480-500e :lool: :lool:

Pa za nepuna 4 meseca eksploatacije (besprekorne, bez tacke) skinuo sam vise od 10% cene, malo li je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvake bih ti i ja predložio, nema veze za retrovizore. Vizir definitivno, na prvom mestu jer je koristan a tek zatim zbog izgleda... i btw, vizir uopšte ne spada u pirinač styling :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujem felge čim se evro vrati na 60 dinara :p ovako bih morao da pljunem celu platu :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ pa ako Dinkic nastavi ovako, nije uopste iskluceno da se to i desi :mrgreen:

Vizir stavljam definitivno, najvise iz prakticnih razloga i to iste boje kao krov ili nesto malo "propusnije", ali glossy black.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga odradiš crnog kao krov napravićeš varku da ti je auto niži nego što zapravo jeste... što se skroz kul. Sa druge strane, kočićeš na 15m od semafora jer ga iz blizine nećeš videti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nece on sigurno da stavlja vizir do pola soferke ko sto ova deca stavljaju :mrgreen:

Covek je suptilni styler ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto vec sad sa crnom folijom na krovu izgleda nize nego ranije ;)

A sto se semafora tice, ja sa svojih 193cm ni sad ne vidim semafor kad sam na prve dve-tri "startne" pozicije :D

Btw, syebao sam prednji branik danas. Naleteo sam sa nekih 50km/h na pozamasnog psa koji je iskocio ispred mene :( Malo je puk'o na par mesta i boja je popucala na jos par (verovatno od savijanja pri udarcu), nije nesto strasno, ali svakako zahteva popravku i ponovno farbanje. Jbg, nikad sve na svom mestu :|

Sa psom ne znam sta je bilo, pobegao je zavrcuci zadnjim nogama, nadam se da nije gadno povredjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eeeeeee, to je jedna tuzna prica :D

Elem, situacija je sledeca - pragove sam nabavio pre vise od dva meseca, dva meseca sam pokusavao da navatam ortaka da nadje slobodnog vremena da ih ofarbamo i montiramo, pa smo pre nekih dve nedelje konacno poceli (a to je ocigledno proces koji traje). Preprosli vikend smo ih osmirglali i bacili u prajmer, prosli vikend je iskrslo nesto ortaku pa ih nismo ni pipnuli, a ovaj vikend smo ih upasovali, popunili sta treba fiber gitom i kada smo trebali da ih ofarbamo, shvatili smo da necemo imati dovoljno farbe, iz razloga sto osim pragova moramo da farbamo ceo prednji branik (koji je od onog udarca psa, bio s*ebaniji nego sto smo mislili, ali smo ga sad za vikend sredili) kao i cosak zadnjeg desnog krila koji je bio ocesan jos od kad sam kupio auto. U svom tom poslu je nekoliko stvari poslo naopako i nenadano produzilo celu stvar.

Nadam se (ne smem nista da tvrdim) da ce u toku ove nedelje branik i pragovi biti konacno ofarbani, a u nedelju (ako nesto ne iskrsne) biti montirani na auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam parce alu mrezice jos od pre par godina, stajalo mi na gajbi ako zatreba ;)

A zalepio sam je lepkom za soferke i trebalo bi da drzi dobro sudeci po zadnjem spojleru. Prepustio sam mrezicu po par santimetara sa svake strane rupe, namazao debeo sloj lepka i pritisnuo mrezicu na to. Posle sam samo jos malo namazao lepka preko mrezice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo si sredio branik... barem na slikama... jos pragovi i super ;)

Mada detaljno cu ja to pregledati uzivo u nedelju :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovoreno :D

Evo, za one koji nisu videli sta mi je bilo sa branikom (mada je bilo dosta vise ostecenja nego sto se na slikama vidi):

- ovde je puko skroz, pa smo malo varili lemilicom

sranje2.jpg

- a ovde je bio prelomljen preko metalnog branika ispod plastike i bilo je dosta posla da se ispravi i poravna uz sto manje gitovanja:

sranje3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ofarbani:

radovi33.jpgradovi32.jpg

I legli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :applause: :applause: :applause:

pragovi01.jpgpragovi02.jpg

pragovi03.jpgpragovi04.jpg

:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo evo :D

Punto_12t.jpg Punto_13t.jpg Punto_14t.jpg

Gornju ivicu sam (za probu) lepio dvostranom lepljivom trakom kako bi izbegao lepak za soferke, posto u slucaju lomljenja ili necega slicnog nema skidanja (bez farbanja sajtni) ako je lepak za soferke koriscen. Jedna strana lepo lezi, ali na drugoj se malo odlepljuje, tako da je izgleda lepak neminovan. Videcu jos narednih dana kako ce se ponasati. Inace, sa donje strane je na tri mesta spojen za falc od sajtne, a napred i pozadi srafovima za rubove krila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...