Jump to content
FAS Goran
chikavili

Chikavilijev skoro sasvim obican Punto

Recommended Posts

Svaka cast za sliku... ovako se najbolje vidi kolko sad dobro izgleda u odnosu na pre ;)

Svi su ti rekli po milion puta... i ja sam... aliiii... fale mu 15-ice,place za 15-icama ;)

Sa 15-icama... sto se tice spoljasnosti... sve si zavrsio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma nece trebati spustanje... sa 15-icama ce taman da popuni ovaj "gap" izmedju tockova... mada... zelje su jedno,mogucnosti su drugo ;)

e. . . .na zalost nece :lool:

ja priznajem samo ovo:

PqPOUlJ.jpg

btw chikavili pragovi su do 00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jes lep... al je dobar samo da ga gledas... ja ovo kad bi dovatio...

...posle 5 min voznje bi ga odvalio na neku rupcagu hahaha

Sta ces... kamiondjija pa sam navikao na visinu :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

shta mislish shto sam ja skinuo 16 ? :lool:

jes samo za gledanje, ali ja sam ostao bez texta, shta cu, odlepljujem na gume razvuchene na preeeeshiroku felnu :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, nemo' da mi stajete na muku sa felnama :evil:

Da imam od cega, sutra bi ih zamenio. Ovako nema teoretske sanse pre proleca, a i tada je pitanje. Jedino ako mi utrci neka dobra ponuda za zamenu.

Inace, definitivno samo 15", s' obzirom da mi je ovo svakodnevni auto za po rupama i sa samo 60 konja :D (slazem se ja da sa 16" izgleda fenomenalno. 17" je za moj ukus previse.)

@Miloš: Da, jeste. Svaka cast, sto ga ubode :D Radim preko puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
^To je oko 1000?‚¬ ;)

Preteruješ, može to jeftinije. Znam da se ložiš na nove felne, ali za 300 imaš da biraš "reparirane" ala Danko i sl. Nemoj onu priču "novo je novo" jer ćeš pre ili kasnije nabosti neki krater i dođe ti na isto, samo što kvalitetna felna ima veću šansu da se ne deformiše (pod uslovom da već nije uništavana što se gleda pri kupovini, logično). Normalno tvoj je izbor, ja bih lično uzeo polovne kvalitetne pre nego nove šlj klase. Sa druge strane otvoriš se za set novih guma (~250) i rešen problem. Kad te smore felne prodaš dalje ili se đoraš uz neku minimalnu doplatu za sledeći komplet... I pri svemu tome gubiš manje novca nego da si kupio nove.

Pametno što nećeš 16", mnogo je i zbog performansi i zbog trapa. Po meni, 185/55/15 prava stvar, fab. dimenzija, guma nije skupa k'o đavo a izgleda sasvim korektno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komplet felni 15" (polvne "neke" ili nove KM) - 300-350?‚¬

Komplet guma (kvalitetnih) 185(195)/55(50)/15 - 300-350?‚¬

Set opruga i amortizera - 250-300?‚¬

___________________________________

Ukupno - 850-1000?‚¬

Mislim da ipak nisam preterao (ako uzmemo u obzir da necu nista polovno) ;)

PS: I kome posle da prodam ovaj auto za 6500?‚¬? :D

Da je bar JTD, pa da ima smisla... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi, sve to mozesh da prepakujesh na jtd ako budesh menjao auto

druga stvar, opruge, opcije su ti koni -35/35 ili eibach -50/40, posto pretpostavljam da bi isao na koni, ne moras da menjas amorte, cena konij aje ~100E, znaci nikako 300! :lool:

gume 195/50R15 Toyo su 55E komad, znachi 220E :lool:

felne 15" za 300 mozesh da birash!

dakle, kad podvuchemo crtu ~600! dakle ni blizu 1000E :lool:

samo da znash gde i shta da uzmesh ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu si u pravu, samo ovo za Toyo 195/50/15 po 55?‚¬ nisam imao pojma :shock:

Takodje, glupo mi je da menjam samo opruge kad su mi i amortizeri verovatno zreli za menjanje posle 120.000km, a i na 100 mesta sam cuo da je izuzetno pozeljno pri zameni opruga menjati i amortizere. A to djuture je bar 250?‚¬

U svakom slucaju, budjelar je poprilicno presusio, pa tako da mi cak ni te poluvarijante ne odgovaraju zasad :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako idesh na spushtanje preko 40 kao obavezno menjash i amorte, mada znam par primera da ljudi voze i -50 po 30.oookm bez problema sa stock amortima, a i ako bi radio amorte preporuchujem umesto novih Boboa iz smedereva, za 100e max ti sredi sve amorte, josh i birash visinu i tvrdocu :p

u svakom sluchaju, ionako nije pametno spushtati auto pred zimu, a na prolece patosssss :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj bre ne zezaj da radish tu. Ja sam 5 min odatle, a svaki dan tu prolazim zbog teretane :)

Shto se tiche doplate za felne, gume, amorte.

Bolje on lepo da proda punta 'vakog i doplati taj kesh od felni za nekog jtd.

Dobice isti auto koji nije bio van, isto troshi a ide bolje. Nema smisla budziti auto koji ne moze da opravda to veshanje, felne i sl.

edit:

ovako neshto npr?

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...ji.php?id=71648

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...ji.php?id=71107

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...ji.php?id=65834

ima chak i shumaher edicija hahaha

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...ji.php?id=70227

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Pa tako nekako i ja razmisljam, samo me sprecava hronican nedostatak kesha. Ako nastavim ovako sa ulaganjem u ovaj auto, nikada necu skupiti doplatu za neki bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...vili ako hocesh da menjash auto pod hitno stop sa davanjem kesha u njega, nikada necesh uspeti da povratish pare, ako planirash opet punta to je ok jer 1.9D i JTD imaju isto veshanje itd, pa mozesh gomilu stvari da prepakujesh :p

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 95

A da ga ostavis ovakvog kakav je sad, sa ovim felnama, gumama i vesanjem, i malo uzivas u onome sto si do sada postigao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa vidish to je problem sa ovim stvarima, uvek ima josh neshto shto mora da se uradi i tako u nedogled, u tome i jeste char :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 95

Da, ali Cika Vili ce tako da zavrsi sredjivanjem svog auta za drugog, sledeceg vlasnika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
e pa vidish to je problem sa ovim stvarima, uvek ima josh neshto shto mora da se uradi i tako u nedogled, u tome i jeste char :lool:

Upravo tako :D

Ali moram u jednom trenutku da povucem rucnu, bas iz razloga koji si pre toga naveo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...