Jump to content
FAS Goran
Guest 7859

Punto mk.2 1.9D - brisač

Recommended Posts

ja resavam kao sto je srkiv opisao nema reklamacije,var je var

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi imamo taktiku busenja vrha kugle zgloba i kroz rupu provucemo rascepku...cca 20min posla. ispod rascepke obavezno sajbna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam problem resio na sledeci nacin, nabio platnu cekicem, i smecao vrh kirnerom da platna ne moze da spadne. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanjce... Da bi se selna ili var odradili da li moraju da se skidaju sve rucke sa motorom ili moze nekako da se skine samo taj deo tj ruckica koja se obradjuje? Odvrnuo sam brisac i sad gledam sta cu, dal da skidam plastiku i vadim sve ili to nekako moze da se zaobidje? Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

skida se vrlo lako-odvrnes dve matice 13 kljuc sto drze brisace zatim krstaste srafove sa plastike i plastiku povuces lagano ka motoru da izadje iz lezista.otkacis crevo za prskalice i plastiku lagano uvijes da bi mogla da prodje izmedju nosaca haube posle samo dva srafa za kljuc 10 i vadis napolje ceo mehanizam.postupak kad malo uvezbas od par minuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako nesto zaskripi slobodno pitaj,tu smo da pomognemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam zavrsio popravku, izbusio rupu u rucki i stavio rascepku, podmazao tovatnom motor i sve radi kao novo. Bez pomoci sa ovog foruma bih i dalje igrao pali-gasi igru sa samo jednim brisacem :-) hvala jos jednom na savetima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav zavrtanj drži nosač brisača na 5. vratima Punta mk2(B)?

Zaledio pre neki dan pa sam pokušavajući da odvojim brisač od stakla polomio vrh nosača. Odem juče u AP i na svu sreću nisu imali, a cena 1150 dinara. Danas svratim do Feniksa i kupim po ceni od 860 dinara (Champion), a na pakovanju piše: uvoznik - AP sport :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U 29. novembra (Bulevar Despota Stefana) preko puta Botaničke bašte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos laksi nacin da se resi problem sa brisacem je da se poluga koja ga drzi skine i okrene za 180 stepeni !

pokusajte, kod mene funkcionise vec nekoliko meseci bez problema.

brzo,lako,najjeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan ostavim auto u perionici i odem kući da jedem (greška u koracima) a zamolim lika da obriše malo ispod haube, oko koševa.

Međutim on ode extra mile i obriše i ovaj kanal kod brisača gde se sliva voda...kad sam hteo da brisnem brisačima, vidim da mi radi samo vozačev. Stanem, podignem haubu, kad ono spala poluga sa zgloba kad je lik gurao ruku garant (setim se ove teme u trenu :D ).

Srećom, samo sam ga nabio nazad, kao da je ukliknuo, znači zglob nije bio pojeden, već se brisač smakao. Tako mi radi već par dana i nije spadao.

Znači pre nego ispaničite, probajte prvo samo da ga vratite na zglob.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je to pomagalo... ali u pocetku. A onda pocinje sve cesce da spada. Cim je on jednom spao, spasce opet ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Upravo sam zavrsio popravku, izbusio rupu u rucki i stavio rascepku, podmazao tovatnom motor i sve radi kao novo. Bez pomoci sa ovog foruma bih i dalje igrao pali-gasi igru sa samo jednim brisacem :-) hvala jos jednom na savetima

Jbt...na kraju nisam skapirao koje je najbolje resenje?? Pojasni mi (kao plavusa sam).

Ona varijanta sa 3 flaha i shrafovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je spao u januaru i samo sam ga kljestima nabio nazad na zglob jer ovako samo rukama nije bilo sanse i vec skoro godinu dana nemam probleme i stoji na svom mestu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...