Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

Od 1. januara 2012. automobilom u EU bez zelenog kartona

Recommended Posts

autoput%20spanija.jpg

Udruženje osiguravača Srbije potpisalo je na godišnjoj skupštini Biroa zelene karte međunarodni sporazum koji će vozačima iz Srbije omogućiti da od 1. januara sledeće godine putuju kolima u gotovo sve evropske države bez zelenog kartona, saopštilo je to udruženje. Za putovanje će biti dovoljna registraciona nalepnica koja se dobija uz nove tablice, odnosno prilikom svake registracije.

Potpisanim sporazumom, Srbija je postala deo podsistema registarske oznake, a to znači da će registarska oznaka biti dovoljan dokaz o postojanju osiguranja od autoodgovornosti. Samim tim, obrazac zelene karte više neće biti potreban, a to će vozačima doneti uštedu od 2.000 dinara godišnje.

Generalni sekretar Udruženja osiguravača Srbije Vladan Manić izjavio je da je, prijemom u podsistem registarske oznake, Udruženje u potpunosti uskladilo poslovanje sa direktivama EU u sistemu međunarodne karte osiguranja autoodgovornosti, a Srbija je postala 33. članica tog sistema. Manić dodaje da zeleni karton više neće biti potreban za ulazak automobilom u države EU ili na primer u Hrvatsku, dok sa Crnom Gorom do daljeg ostaje na snazi poseban bilateralni sporazum, navedeno je u saopštenju. BiH i Makedonija još nisu deo podsistema registarske oznake, tako da će za ulazak u te države i dalje biti potreban zeleni karton, izjavio je generalni sekretar Udruženja osiguravača Srbije.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na poleđini ove vesti piše da će poskupeti premija obaveznog osiguranja... :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma cenim ovo sto Nesa radi. Jasno je da su svake nove informacije neki vid edukacije. Medjutim, kao sto rekoste, ovde ce tih 2000d nadoknaditi "na poledjini. Jeste pojednostavljenje i svako novo u ovom moru administrativnih zavrzlama usteda zivaca. Ipak se svodi na isto. Tesko cu ja osetiti brigu drzavnih sluzbi a da to ne osetim po dzepu. Gubim svaku nadu u jednostavniju i prakticniju buducnost. Znam da je OFF ali je usko vezano. Umesto da se priblizavamo evropskim standardima i zakonima mi nekako uvek nalazimo precice da usicarimo! Jbg... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se sa svakom napisanom :)

na kraju ce biti kao patak daca: ucini mi nesto molim te, NEMOJ vise nista da mi cinis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na poleđini ove vesti piše da će poskupeti premija obaveznog osiguranja... :realmad:

Uze mi svaku reč iz tastature.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sada su zeleni karton uzimali samo oni koji su putovali u inostranstvo....

Ovako ce ga ukljuciti u cenu obaveznog osiguranja, pa ce ga naplacivati svima, sto uopste nije fer , jer naprimer ja imam 4 auta u porodici i od toga 2 krntije sa kojima se ne bih usudio da krenem u inostranstvo, ali osiguranje ce garant da poskupi za sva 4... thumbdown.gif

Nisu ni oni ludi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jeste poenta uređene države da se krntije izbace iz saobraćaja - ništa lično. :) Vozio sam i ja krntiju dugo godina, dok sam bio student, ali takve stvari nisu dobre za neku dobru priču u ovoj Srbiji za koju se svi borimo. Na žalost, gospoda na vlasti nema neko pametno rešenje već decenijama - sem za same sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode da ne otvaram novu temu.

Da li postoji neko dnevno osiguranje za bosnu da ne moram da kupujem zeleni karton za jedan dan.

Glupo je da kupujem z. karton a regist mi istice za 3 meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš granično osiguranje , ali mislim  da ti je i ono podjednako skupo. Probaj AMS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta kratkorocna postoje, ali su opet skuplja varijanta...

Pitao sam svojevremeno za sebe posto sam bio u slicnoj situaciji i secam se da mi se opet isplatilo da uzmem standardni zeleni karton.

Ali sto kaze imenjak, proveri ipak, mozda se nesto promenilo u medjuvremenu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenilo se da je zeleni karton poskupeo od pre neki dan na 3000  :thumbdown:  :thumbdown:  :thumbdown:

Taman kad pocinje sezona :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupvao pred put tj prosli ponedeljak il utorak u Dunavu bilo je 2000 a brat je kupio u petak  ili subotu i u amss su digli su na 3000 i lik mu je rekao da ce poskupeti svuda.

{itacu ga bas koliko je platio jer je morao u Delta generali na kraju jer ima tu polisu

Mozda nisu svi ali verovatno hoce

 

Pozdrav sa Krfa

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad pitah drugara... U BiH je 4KM, a neretko je i gratis. Ej, 2€ vs 30€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...