Jump to content
FAS Goran
robbieF

Lybra - ugradnja tempomata

Recommended Posts

Pozdrav za Libriste. :)

U linku koji saljem sa ovim postom, je upustvo za instalaciju cruise-control "rucice" sa komandama. Posto puno vremena provodim na putu, sve vise razmisljam o ovom dodatku koji mnogo olaksava voznju, pa i smanjuje potrosnju. Priprema za uugradnju postoji na svim 2.0 benzin i JTD Lybrama.

Da li je mozda neko jos neko sa foruma zainteresovan za ovako nesto? Pretpostavljam da bi eventualna nabavka vise komada smanjila cenu. Rucica bi trebala da je potpuno ista kao ona sa Alfe 156.

cruise control - Lybra

Edited by robbieF

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zainteresovan. Vrlo zgodna stvarčica, a i montaža je više nego jednostavna. Znaš li možda okvirnu cenu? Ne znam baš da li se može uzeti negde kao grupna narudžbina (možda direktno poručiti od proizvođača...). Ili na Ebay ili otpadi... Nešto ne mogu na Eperu da pronađem tu ručicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim, na ebayu trenutno nema, ali znam pouzdano da je bilo. Okvirna cena je izmedju 50 i 100e. Sto se tice grupne narudzbine, vise sam mislio na smanjenje troskova postarine. :)

Hajde da probamo da pronadjemo deo, a za ostalo cemo se lako dogovoriti. Pretpostavljam da na nasim otpadima ima veliki broj alfi 156? Ako uspemo da pronadjemo tacnu sifru rucice, ja bih zamolio prijatelja u Italiji da proba tamo da pronadje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej, evo i ja sam raspolozen za Cruise Control, mada, iskren da budme, mislim da je cijena malo niza, mislim da oko 30 eur/a. Ajde da procackamo malo pa da na PM javljamo da li smo uspjeli sta naci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako sam dobro razumeo pricate o "tempomatu"....jel je cela rabota samo rucica ili da bi to funkcionisalo treba jos nesta od komponenti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, u pitanju je tempomat. Otprilike, sve sto ti treba je rucica, koju je vrlo jednostavno postaviti jer postoje sve instalacije, samo se rucica postavi i ubaci e konektor u dzek koji vec postoji kod Lybre (kao sto neko rece 2.0 benzin i JTD) Ne znam da li je neko naisao na neku ili je nesto rijesno po ovom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mog iskustva sa tempomatom. Isti sam ugradio bez problema jos prosle godine ( ceo posao je trajao oko pola sata) i sve je proradilo iz prve. Tempomat sam kupio polovan U Mladenovcu skinut sa Lybre (mislim da je servis Jaksic ili tako nesto) i platio ga 70 EURA. Pase i od alfe 156 ali kada sam ja trazio prosle godine u celoj Srbiji nije bila nijedna rasturena Alfa sa tempomatom (zvao sam sigurno najmanje 30-ak otpada).

Mali off - Lybru imam vec 2.5 godine i mogu reci da je fenomenalan auto (bar ova moja). Inace pre Lybre sam vozio audi A4 i licno mislim da je A4 kvalitetnije odradjen auto ali da je Lybra dalekoooooo bolja (nekako te natera da se zaljubis u nju :rolleyes: )

Pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

telefon u ruke i zovem koliko sa, saznao pase i od 147....znaci jednostavan posao :book:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, tempomat od 147 nije bas u potpunosti isti, odnosno moze da se montira ali treba jos neka dodatna dorada. Drugim recima, budi pazljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci bolje da trazim od 156 ili da trazim od lybre? :question:

sad mi nista nije jasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

bedak! sad sam skidao plastiku ispod volana i nema nikakvog slobodnog konektora...e sad me interesuje da li to predstavlja neki problem tj jel moze da se zbudzi ili sam ostao bez te opcije? i nemam braon konektor kod kumulatora :) ako ima ikakve veze kao kod stila!

Edited by nestor

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto sam detaljno prelistao post koji je gore naveden, uzimajuci moju situaciju u obzir, posto nemam dzek ispod volana a ni kod akumulatora zakljucio sam sledece....jedino mi ostaje da rucicu "nakacim" direktno na ecu po semi iz posta za stila...e sad interesuju me par stvari:

posto je sema za stila da li je isto kod lybre samim tim ako uopste moja ima tu opciju u ecu-u, i kako bih to mogao da proverim?

da li ta rucica se za lybru kupuje zasebno ili ide zajedno sa rucicom od svetala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo te savetujem, da prvu preispitas sebe da li ti to stvaro treba i da li ces ga stvarno koristiti? Ako ti stvarno to treba onda, slobodno prckaj oko ECU i ostalo, ipak to uopste nije naivna stvar, a mozda i gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvar je u tome da mi treba zbog duzih puteva i pokusaja da ne nastupi osteporoza na desnoj nozi :p ...a bas zbog toga sto mi treba bojim se da prckam po ECU-u iz razloga da ne bih napravio s...e pa posle na autobus :crybaby:...uglavnom jel ima neko ideju da li bi ta sema odradila posao na lybri...

bojim se da ne gresis jer mu to dodje kao mozak...sestro skalper :doc:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice pripreme za tempomat za 1.9jtd sigurno je ima bar kod modela kao sto je moja. Nisam siguran za one slabije opremljene modele bez alkantre, komandi na volanu, koznog upravljaca itd., postoji mogucnost da one nemaju pripremu. Prikljucak za tempomat bar kod mene je bio zamotan i sakriven u snopu sa ostalim kablovima tako da ga ni ja nisam u prvom trenutku odmah video. Inace sam tempomat se montira za pet minuta (drzi ga samo jedan sraf) i ubode se jedan dzek. Jedino donja plastika mora da se usece zbog rucice tempomata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li odgovara i ručica od Stila, vidim da i Stilisti diskutuju o naknadnoj ugradnji tempomata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa moja je ta osiromasena verzija bez alkantre,Mf volana, senzora za kisu...itd :crybaby:

@ lybra

kako je tvoja bila pripremljena sa konektorom ispod volana ili pored akumulatora?

@ lybra jtd

koliko sam zaznao pase rucica od AR 156 i lybre naravno

edit: skidao sam veliki konektor sa ECU-a i uporedjivajuci kontakte sa semom od stila ima slicnosti samo me sad plasi da li je uopste pripremljena za tempomat? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam raspolozen za kupovinu cruise controla. Bacicu se u trazenje, obavestavam ako nesto pronadjem. Molim ostale da i mene obaveste o bilo kakvim saznanjima oko kupovine istog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima na otpadu u Vinogradskoj jedna Alfa 156 sa tempomatom... traže 100 eur za njega pa ko hoće neka ih kontaktira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala g.LybraJTD na iformaciji, tempomat vise nije u Alfi nego u mojoj Lybri i radi kao sat. Sjajna stvar, zaista.

Edited by robbieF

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drago mi je da sam ti pomogao. Priznajem i ja sam bio zagrejan za taj tempomat ali mi sad nisam bio u prilici da dam tu cifru...

Aj ako te ne mrzi napisi kako si resio kacenje rucice i otvor na plastici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kacenje je smesno prosto, a i ako nekom nije jasno onaj .pdf koji sam okacio ranije na ovoj temi resava sve dileme. Covek koji je meni danas ugradio rucicu nikad to ranije nije radio, a na kraju je sve bilo gotovo za 15 min. Konektor je sakriven u vezici koja drzi snop kablova i na prvi pogled ju je tesko pronaci, ali kad se iskopa, sve se brzo i lako zavrsava. Sto se tice plastike upravo se bakcem sanjom, malo skalpelom, malo kruznom busilicom, nije bas petominutni posao, ali nije ni preterano tesko.

U sustini jedva cekam da sutra ujutru isprobam tempomat na pravi nacin, jer i ono sto sam danas isprobao deluje sjajno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...