Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Prodaja i ugradnja Xenona, parking senzora

Recommended Posts

Da li se isplati ugradjivati zadnje parking senzore u Mareu karavan?

Uporedi samo sa cenom branika bez limarskih radova i sve će ti biti jasno.

Koliko puta pri parkiranju čoveku nešto odvuče pažnju ili se promeni situacija iza vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje. Kad uzmemo u obzir danasnje trziste xenona gde ima raaaaznih varijanti, da li neko moze da mi kaze koliko bi kostali neki pristojni xenoni za Stila? Vidjao sam 2 kom za 60 eur a vidjao sam i 2 kom za 400 eur... da li neko ima pozitivna iskustva sa ovima po povoljnijoj ceni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu samo da kazem iz iskustva tokom ugradnji,i eksploataciji istih.Poceo sam da radim sa Bear-om evo sad je vec 2 god.Ugradjeno je ne znam vise ni ja koliko setova,sto classic sto extreme serija.Classic serija je rang cene od 40-50e,dok se Extreme serija krece od 60-90e,sve u zavisnoti od tipa sijalice.Na classic je garancija 12 meseci,na extreme 18 meseci.Kad se osvrnem na kolicinu ugradjenih a samo par reklamacija,meni je to dovoljno.Nisu najkvalitetniji na trzistu,ali odnos cena kvalitet im je vise nego odlican.Sada classic set dolazi sa slim balastom koji je poboljsan u odnosu na predhodni classic koji je bio standarnih dimenzija,malo je brzi i daje za nijansu bolje osvetljenje.Kod extreme serije je u pitanju Hylux balast koji je jedan od kvalitetnijih na svetskom trzistu,cak ga i philips ima u originalnim setovima.Tako da mogu da donesem zakljucak da i te kako mozes dobro da prodjes za neku da tako kazem nizu cenu,pogotovo kad je stilo u pitanju.Nema nista specijalno kod njega,mislim tip sijalice je H7,ne prijavljuje gresku,znaci ne mora canbus set.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeleo bih da ugradim bixenon na stila, e sad koji bi mi ti preporucio, Mislim bilo bi lepo da svetlo ima onaj plavicast ton kad se ukljuci. Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeleo bih da ugradim bixenon na stila, e sad koji bi mi ti preporucio, Mislim bilo bi lepo da svetlo ima onaj plavicast ton kad se ukljuci. Unapred hvala.

Bixenon na Stilu je moguc samo u slucaju da se ugrade bixenon projektori.Stilo fabricki na kratkom svetlu ima H7 sijalicu koja nikako nemoze biti sama bixenon,zato ima i u drugom delu senila jos jednu sijalicu za dugo svetlo.Sto se tice toga sta bih ja preporucio,ja cu uvek reci sijalica 4300 kelvina,ali to nikako nema plavicast ton,ali zato ima najbolje osvetljenje i najjace.

U slucaju ugradnje samo xenona na kratkom cena je 50e za clanove kluba sa 12 meseci garancije.

U slucaju ugradnje bixenon projektora cena je za Stilo 150e.Naravno to podrazumeva xenon set,set projektora i ugradnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam bele senzore,kod ovih su sve sonde crne ali postoji mogucnost farbanja a da im funkcija i dalje bude normalna.

Cene se krecu od 30-45e bez ugradnje ,odnosno 50-70e(nije uracunat popust koji imaju clanovi kluba,a on je u proseku 5e) sa ugradnjom,ne podrazumeva farbanje u zeljenu boju.Sve su modeli Bear i garancija je 12 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me ugradnja h7 sijalica u postojece projektore kratkog svetla i posebno jos jedan par h7 xenona u duga svetla na alfi 159. Ako je zbog ablendovanja problem stavljati ih u duga svetla, da li bi bilo izvodljivo staviti teleskopski bixenon u postojece projektore i nove projektore na mesto dugih svetala pa da oba para farova svetle u isto vreme i kao kratka i kao duga svetla? Takodje me zanimaju i prskalice za farove i koliko bi sta kostalo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradnja xenona na kratkom svetlu je moguca.Na mestu dugog svetla moze ali nije preporucljivo iz razloga sto da tako kazem xenon ima malo kasnjenje u odnosu na halogenu sijalicu.To bi se primetilo na blicanju koje ne bi bilo trenutno vec sa blagim zakasnjenjem,mada su ljudi ugradjivali.Nije moguce staviti teleskopski bixenon zbog lezista sijalice koje je fabricki H7 a na bixenon teleskopu je H4.Postoji mogucnost ugradnje projektora,mada bi u tom slucaju iz samog projektora vec imao bixenon,pa mislim da bi bilo suvisno da rade i kratka sa socivom i projektor ,vec bih ja na jednom od te dve pozicije napravio dnevno svetlo.

Prskalice koje trenutno imam nemogu da se pozicioniraju na 159 da vrse funkciju,jedino ako bi zeleo da ih imas samo vizuelno.

Sto se tice cena,samo xenon na kratkom 55e sa 12 meseci garancije,Bear classic,75e sa 18 meseci garancije Bear ultra extreme.

Ugradnja projektora od 150 do 200e u zavisnosti od toga sta bi se sve radilo.

Cene su sa ugradnjom i nije naveden popust za clanove kluba koji iznosi od 5-10e.

Set za pranje farova je 15e,bez ugradnje.

Edited by yuhica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam bele senzore,kod ovih su sve sonde crne ali postoji mogucnost farbanja a da im funkcija i dalje bude normalna.

Cene se krecu od 30-45e bez ugradnje ,odnosno 50-70e(nije uracunat popust koji imaju clanovi kluba,a on je u proseku 5e) sa ugradnjom,ne podrazumeva farbanje u zeljenu boju.Sve su modeli Bear i garancija je 12 meseci.

Ok,probacu da nadjem bele :/. Hvala na odgovoru!

Послато са GT-S5670 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradnja xenona na kratkom svetlu je moguca.Na mestu dugog svetla moze ali nije preporucljivo iz razloga sto da tako kazem xenon ima malo kasnjenje u odnosu na halogenu sijalicu.To bi se primetilo na blicanju koje ne bi bilo trenutno vec sa blagim zakasnjenjem,mada su ljudi ugradjivali.Nije moguce staviti teleskopski bixenon zbog lezista sijalice koje je fabricki H7 a na bixenon teleskopu je H4.Postoji mogucnost ugradnje projektora,mada bi u tom slucaju iz samog projektora vec imao bixenon,pa mislim da bi bilo suvisno da rade i kratka sa socivom i projektor ,vec bih ja na jednom od te dve pozicije napravio dnevno svetlo.

Prskalice koje trenutno imam nemogu da se pozicioniraju na 159 da vrse funkciju,jedino ako bi zeleo da ih imas samo vizuelno.

Sto se tice cena,samo xenon na kratkom 55e sa 12 meseci garancije,Bear classic,75e sa 18 meseci garancije Bear ultra extreme.

Ugradnja projektora od 150 do 200e u zavisnosti od toga sta bi se sve radilo.

Cene su sa ugradnjom i nije naveden popust za clanove kluba koji iznosi od 5-10e.

Set za pranje farova je 15e,bez ugradnje.

A ukoliko bismo samo kratka stavljali xenone h7, gde bi mi preporucio dnevna svetla? ili bih mogao da koristim maglenke kao dnevna svetla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom slucaju bi moglo da se ili doda neki modul dnevnog svetla klasika u branik,ali da ne ruzi izgled namrstene lepotice ili da se stavi ultra jaka pozicija pa da sluzi kao dnevno svetlo.Recimo u resetkastom delu branika ispod farova ima lepih mesta gde moze da se odradi dnevno svetlo,a da ne mora da se stavi ceo modul i da se resetkice seku.Ima modula koji imaju okrugle cipove i nisu fiksni na nosacu pa ih mozes rasporediti na poziciju,ili vise njih koje tebi odgovaraju.Maglenke ne bih preporucio kao dnevno svetlo iz razloga sto zakon kaze da svetla za maglu nisu dozvoljena ukoliko nije magla.

Edited by yuhica

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali ako su upaljena i oborena svetla onda je zabranjeno i svetla za maglu a nema magle.

ako su samo maglenke , bez pozicije, bez oborenih(i zadnjih pozicija)  onda su DRL svetla i niko ne moze da kaze da nisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu kod nas sve moze i nista nemoze,sve je po zakonu ali opet nista nije po zakonu.Dokle ce tako biti videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se ubaci bez problema i da funkcionise kao dnevno,ja na mojoj 147 vozim led prstenove kao dnevna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Stilo nije potreban canbus set. Bear classic set 40e 12 meseci garancija,ili Bear extreme 65e sa 18 meseci garancije. Cene su bez ugradnje,sa popustom za clanove.

Послато са HTC Sensation Z710e користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yuhica,da li je jos uvek ista cena xenona za punta sa ugradnjom ( 40+10e )? dosao bih za vikend i da li to moze da se uradi u istom danu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ta cena i treba oko 1,5h za ugradnju.

Послато са HTC Sensation Z710e користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,posalji mi br telefona i adresu gde da dodjem i kad. i koliko bi kostale da se jos ubace pozicije koje ne prijavljuju gresku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...