Jump to content

Photo

Punto mk.2 1.2 16v / 1.2 8v - koliko ulja?

• Please log in to reply
31 replies to this topic

duxi-kg

duxi-kg

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 102 posts
  • Garage:Alfa Romeo GT ; Punto sporting mk2
interesuje me koliko ulja treba za punto mk2 1.2 16v i koje preporucujete?selenju?

neshaoct

neshaoct

Abarth

• Administrators
  • 22358 posts
  • Garage:Stilo 1.9 MJet 140
Ova tema:
http://www.fiat-lanc...showtopic=33480

:thumbup:

Goran a.

Goran a.

AMS Goran

• Members
  • PipPip
  • 288 posts
  • Garage:Z 128
kupis tri kile ostane ti 200 ml ...a ulje trebalo bi selenia 20k ..moze i gold ako je dosta presao...mada neki ovde ne mirisu seleniu...

mikisxy

mikisxy

TiM Servis

• Moderator
  • PipPipPip
  • 3612 posts
  • Interests:automobili,F1,rely,elektronika
  • Garage:xsara 2.0hdi,punto 1.2
ne treba da je mirisu vec sipaju u motor :thumbup:

duxi-kg

duxi-kg

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 102 posts

kupis tri kile ostane ti 200 ml ...a ulje trebalo bi selenia 20k ..moze i gold ako je dosta presao...mada neki ovde ne mirisu seleniu...

cek oko 3l ide u motor ulja???ja negde procitao 4...

Goran a.

Goran a.

AMS Goran

• Members
  • PipPip
  • 288 posts
ne oko nego 2.7- 2.8 a i dat je link !

neshaoct

neshaoct

Abarth

• Administrators
  • 22358 posts
Baš Duxi, teško pogledati :whistle: na linku koji je dat, jer na njemu piše:

Allestimento: 1.2 16v
Motore: 188A5000

Coppa motore e filtro: Selenia 20K - 2.7 L

:thumbup:

duxi-kg

duxi-kg

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 102 posts
hvala ali gledao sam i nije mi pisali koliko litara...mozda nesto zabagovalo...u svakom slucaju thanks :thumbup:

neshaoct

neshaoct

Abarth

• Administrators
  • 22358 posts
Da, ne piše za Punta, ali piše...mislim za Pandu...u svakom slučaju je isti motor, sa istim serijskim brojem. :thumbup:

Dejo_Joe

Dejo_Joe

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 91 posts
Ja sipam vec godinu dana Gold,da li je to pogresno?Dosta mi i trosi,od menjanja do menjanja oko 1.5l...a i sad zimi cuje se kao lupkanje na leru dok je hladan,posle ne.Ne secam se da je tako radio leti.Da li je moguce zbog pogresnog odabira ulja?

acafaca

acafaca

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 15 posts
  • Garage:Fiat Stilo 1.6 16v 2003

cek oko 3l ide u motor ulja???ja negde procitao 4...

2,8l je fabrička norma,kupiš 4l i imaš u rezervi.Selenia 20k je za taj motor,provereno

Goran a.

Goran a.

AMS Goran

• Members
  • PipPip
  • 288 posts

Ja sipam vec godinu dana Gold,da li je to pogresno?Dosta mi i trosi,od menjanja do menjanja oko 1.5l...a i sad zimi cuje se kao lupkanje na leru dok je hladan,posle ne.Ne secam se da je tako radio leti.Da li je moguce zbog pogresnog odabira ulja?

Ako menjas ulje na 20 000 to je nikakva potrosnja...ako menjas na 8000 vreme je za osvezenje motora

Dejo_Joe

Dejo_Joe

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 91 posts
U da,zaboravih da napisem...pisao sam vec negde na forumu bas kako se kretala potrosnja ulja...dakle kad sam ga kupio,ulje je bilo crno kao mrak,promenio odmah,i do sledeceg menjanja (na 10-12.000 menjam uvek) je spilao pa oko 2.5l, a vec naredno menjanje je bilo 1.5l a sad eto na oko 12.000 predjenih kilometara od 1-1.5l.Ali ne znam.,mozda i ovaj gold ne odgovara,posto vidim da nisam sipao 20k...el je moguce da ta potrosnja se smanji,i ono kliktanje jutarnje dok je hladan i to zimi, se povuce-ako sipao 20k???!!!

Edited by Dejo_Joe, 07 March 2011 - 09:33.

acafaca

acafaca

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 15 posts
  • Garage:Fiat Stilo 1.6 16v 2003
^^^ To se čuje dok je hladan, čim se malo zagreje taj zvuk nestaje, kad je toplije to se ne dešava

Oktopod

Oktopod

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 3108 posts
Čuju se hidropodizači, to je normalno za zimu.

Ulja ti ne troši mnogo, ne češi glavu, ne bacaj pare na motor, samo vodi računa i dolivaj.

Obrati pažnju da ti nije stara dobra fora zbog odličnog ulja na našem tržištu, da ti krene da troši tek posle 5,6 hiljada km od zamene, ako je tako ti lepo kad nestane litar na recimo 8000 lepo zameni ulje svo, na duže staze tako ti je jeftinije od dolivanja a i bolje...ne računam ruke, koje imaš i za besplatno pa od 200 do 500 kinti, bez uvrede majstorima, takvo je stanje na tržištu.

Ticma

Ticma

Prominente

• Moderator
  • PipPipPip
  • 3326 posts
  • Garage:Punto Mk2a 1.2 16v HLX ; Citroen C4 1.6HDI ; Fiat Nuova Bravo 1.6 M-Jet
Ne znam da li sam lud ali, stalno mi se desava da kad kupim ulje za dolivanje i nakon nekog vremena naravno posto sam otvorio limenku i prerucio u plasticnu kanticu ulje jednostavno nekako ispari, kantica bude masna oko cepa ali se nemucka za to vreme nego stoji na polici e sad nije mi jasno kako bre? :rolleyes: u pitanju je selenia 20k

vladica.cika

vladica.cika

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Garage:Fiat Punto mk1 1.2 8v 60 bhp
A jel moze za punto mk1 1.2 8v 60bhp selenia gold 15w-40?

VladaNS

VladaNS

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 1400 posts
  • Garage:Fiat stilo 1.9JTD 5V; Brava 1,2 16v
e ovako ljudi...da ispricam sta mi se desavalo poslednjih mesec dana sa bravom 1.2, a ima veze sa uljem... Naime, primetio sam pre izvesnog vremena majonez na cepu, i to poprilicnu kolicinu... Naravno, prva sumnja je bila da je pomesao ulje i vodu, tj da je produvao dihtung.. :wallbash: Oteram auto kod majstora, pocnem da kudim taj mali motor da je smrljav i osetljiv, kad ono..kaze mi majstor da nije otisao dihtung, nego da se majonez stvara verovatno od loseg ulja i prljavstine...ispere on meni motor, i sipa mi neko totalovo ulje, i od tad se majonez ne stvara, evo vec 100km, a ranije se stvarao bukvalno posle 15 minuta rada motora...pored toga, vise mi se ne cuje ono klasicno lupkanje u motoru (za koje kazu da je najverovatnije hidropodizac), tako da vise nikom ne bih preporucio selenia ulje, konkretno seleniu gold.. :thumbdown:

vladica.cika

vladica.cika

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Garage:Fiat Punto mk1 1.2 8v 60 bhp
E do k... ja vec kupio seleniu gold 10w-40.. Sta da radim da ga vracam nazad u prodavnicu?

VladaNS

VladaNS

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 1400 posts
  • Garage:Fiat stilo 1.9JTD 5V; Brava 1,2 16v
pa ne znam dal' ce ti vratiti..a za seleniu ne znam sta da mislim, do sad mi je bila ok..mada, ko zna ste se ovde sve uvozi i prodaje, ipak je ovo Srbija.. A i majstor je bio uporan, kaze da vec sedam godina svojim musterijama sipa total ulje i pokazalo se daleko bolje od selenie.. :question:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users