Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

@Bingodalton

I mene cudi, JTD 115 sasvim lepo ide i preko ove brzine koju Vix pominje (a imajte u vidu da je realno to jos manje u odnosu na ono sto vidimo na cajgeru).

Zapazanje se ne odnosi na auto koji ti je parirao nego na tvrdnju da teze povlaci sa te brzine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo karavan je poprilično teži u odnosu na Grande i još smo ga lepo natovarili sa zimskom garderobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Bingodalton said:

 

Vix, taj fsi ne bi smeo da moze da ti pridje na 150.

Mozda na visim obrrajima dodje do izrazaja prednost benzinca...

Eto Stilo ide ko raketa do 3000 obrtaja a posle gubi dah....mozda bi mu legla druga mapa i +30 tak ks.

Evo danas cu da natocim posto sam u nedelju punio do vrha a u medjuvremenu presao nekih 300 i vise km, pa cemo racunati cep cep i javljam popodne...

P.s. Kad sam kupio auto pre 2.5 god. I kada je uradjem veliki servis, ocisen usis i egr, znam da sam testirao auto i da je isao do preko 200 po cajgeru. Od tada nikada nisam vozio preko 150 pa sam tek sada primetio da "nesto nece"...

Edited by vix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gledaj, do 180 izbije za cas, posle vec normalno pocinje da slabi, ali puni i dalje. Do 200 sam ga vozio x puta, moze jos malo nesto sigurno samo eto nikad nusam probao. Svi pricaju da je za 115ks nekih 210-215kranja brzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je po cajgeru, po GPS-u je to nesto preko 190 km/h.

Vix, ako se vuce preko 3000 rpm, definitivno imas neki problem. Upravo ovo sto je Mica napisao sam i ja naveo iznad. Preko 150 i dalje pristojno povlaci, a ovaj motor najvecu snagu ima na oko 4000 rpm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leeele s ti cajgeri vise. Pa normalno da je po cajgeru, nije po osecaju :D

A svi vozimo po cajgeru, ko vozi po Gps-u sem Marka Jovanovica :D Ispravan cajger u odnosu na Gps laze nekih 10% u plusu i tako je na svakom autu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo dodam i pravu vrednost da preciziramo, posto mi je smesno kad pojedini tvrde da stock Stilo JTD izbija i 220 km/h :D .

Davno sam, u pocetku, poredio sa GPS i zbog sebe i zbog radara koliko proporcionalno laze sa povecanjem brzine.

Isto tako za ozbiljno ne uzimam potrosnje koje se ovde pisu na osnovu podataka sa board-a, sipano za crvenu, od podeoka do podeoka i slicne metode.

Najneozbiljnije mi deluje ono hvaljenje sa trenutnim potrosnjama (Instant Consumpt.) koje zavise od ko zna koliko faktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Punto kome je fabrika rekla da je maksimalna brzina 174, kada cajger pokazuje 100, navigacija pokazuje 93, kada cajger pokazuje 180 (gas pados i ni makac dalje), navigacija pokazuje oko 163-4

 

Mozda u nekim odredjenim uslovima moze i koji km brze,a ali nisam isprobavao da navigaciju doteram do tih 174. Inace fabricka dimenzija guma je na njemu.

 

E sada da ne offujem, nemam trenutnu potrosnju, ne sipam nikada pun jer mi kradu gorivo, tako da mogu samo o prosecnoj po bordu da pisem, a to je trenutno na 21 km/l ili 4,7 l/100 km, 90% je magistralna normalna voznja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se na zbog prethodnog posta, nesto me zeza browser na mobilnom. Evo rezultara potrosnje cep-cep: 354.8 km sa 20.47 litara dizela. Sto mu dodje 5.77 l na 100 km. A bord mi prikazuje 5.8! Prosecna brzina 48 km/h. 

A to sto Stilo slabije vuce posle 150 km/h tj 3000 obrtaja...ma sve mi nesto smrdi ba Egr. Ja sam ranije spomenuo u drugoj temi da mi auto slabije vuce u drugoj brzini na malim gasu, kao da se gusi, a ovo za vecu brzinu i vise obrtaje sam sad primetio. Nego, o tome mozda u odgovarajucoj temi, a sad da okacim slike...

20160322_144135-800x450.jpg

20160322_144230-600x1067.jpg

20160322_150828-800x450.jpg

20160322_150817-800x450.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nakon 921km prosjecna 6.6l/100km a od toga malo manje od 300km otvorene a preko 620 gradske voznje. Ja zadovoljan :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, MS PK said:

Leeele s ti cajgeri vise. Pa normalno da je po cajgeru, nije po osecaju :D

A svi vozimo po cajgeru, ko vozi po Gps-u sem Marka Jovanovica :D Ispravan cajger u odnosu na Gps laze nekih 10% u plusu i tako je na svakom autu :)

Na Delti sam testirao do 150~60 i odstupanje na toj brzini kje oko 6~7km/h između cajgera i GPS-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Stilu je koliko se sećam na 150 oko 5 km/h poređeno po GPS-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm kakve potrosnje :D penzioneri!!! :P

 

Kod mene ovako:

 

Lancia Y 1.2 8v klot - grad oko 7litara benzina, van grada......nije bila.

 

Stilo 1.9jtd - grad oko 7-8litara, otvoreno oko 5.5 (kada se vozi na magistrali do 100kmh) i 6-6.5 auto put.

 

Automobili bi trebalo da su potpuno ispravni, u voznji se uziva i brzo stize na odrediste :)

Evo primera jednog samo, Smederevo-Vrsac-Smederevo pre neku godinu testirano koliko to malo moze da pokaze bord-ispod 3.5l na uzorku od oko 150-200km.

Isti put, isti auto, juce popodne, prosek 6l mada moglo je i 6.1-6.2 ali deo puta sam morao da vozim lagano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 115 karavan moze preko 215 po tabli, sto jeste pravih 196 po specifikaciji.

A evo jos jedne potrosnje. Slicna prosecna brzina ali potrosnja drasticno razlicita.

Juce sipan pun, voznja kreni stani po gradu, a danas put za BG i nazad, sa brzinom 160-180, ponekad i preko 200.

Prosecna brzina mi bila neka mizerna kad sam krenuo, juce sam stao na svaki semafor, smorik se ziv, potrosnja mi bila 9.6

Na autoputu je pala, a prosecna brzina se digla.

a620eac40c9b5153b820f7a87d32b9a2.jpg

edaf6806c92322e7244e5e5190919283.jpg

Na 160-180 trosio je po trenutnoj 7.0-7.8, to jako varira od vetra, nagiba, odrzavanja brzine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i prvog podatka o potrošnji benzina kod mene (žene)....

Y 1.2 8v 100% grad okruglo 8l (čep metoda)

IMG_20160322_224806.thumb.jpg.a9cd775455IMG_20160322_225052.thumb.jpg.d1adee9594

 

Iskreno nisam ni očekivao ispod toga znajući recimo Jankovićevu potrošnju po SD (ovo je uglavnom vožnja u špicevima Čukarica-NBGD) ali ipak je ovo samo još jedan dokaz za mene koja je benzin bulja....

Ovaj prdavac posrče više nego nego Delta sa 2.0 motorom i 121kw.....

Ista je trasa u pitanju svakodnevno ali sa Deltom ovaj prosek mislim da nikada nije dohvaćen....ni zimi.

Verovatno ima i do našeg načina vožnje jer je to zbog navike sa dizla u donjim obrtajima...;)

Sve u svemu za grad je autić top ipak.:thumbup:

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko svaki mali benzinac trosi pp gradu, bio punto, klio, polo, y..sto je smesno, moz da im se desi i da prebace lako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ću morati da pitam gospođu;)

Ja sad češće nego ranije kad sednem u svoj dizel imam ovakav izraz lica:D.

Mislim da to govori više od reči kakvo je uživanje tamo i ovamo:thumbup:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...