Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Zdravo, ljudi, jel moze komentar-misljenje o ovom autu. Slikan je ovaj limarijski defekt, i to se moze srediti, covek je otvoren za svaku proveru kupca, kada se radi o mehanici, i generalno dijagnostici. Auto deluje koliko toliko ocuvano, barem po ostalom...Bio bih zahvalan na komentarima, pitam za rodjaka koji ga merka, a nije clan foruma. Hvala unapred

 

zza2.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6211003/fiat-stilo-19-jtd-vidi-opis

Share this post


Link to post
Share on other sites

nudi mi covek ovog za alfu, 2002go, 1.6 bez plina

nesto mi deluje potroseno, kaze da su svi servisi nedavno odradjeni, neko misljenje?

 

image_0dfb0b9b69ef36322ab419ebc788854462  image_1b594bd2728d76d04553573afbe6d428fb
 
image_2dae102465f47bdcb8d7b620e3b74d12ec  image_6dd0a812a481481eeeb151d55857b9fe35
 
image_52af4a1150ee7246660876fd46ca88d02a  image_920cee0831e783bb08447b6329bf80fbba
 
image_1451be8e9f00886c4f54c70e547a8bc5e5  image_b4fcb2e367741fed4fce5301c236c6d01b
 
image_ceb2949bc9d439368432c14644ce7bf2fd  image_eeb398684bae70583c8e30faf1b27ca408

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na slikama se ne moze dosta toga videti, sem da su mu bocne potpore na vozackom sedistu dotrajale, ali to moze da se sredi. S druge strane,  to sto nema plin, jeste mozda skuplje u smislu daljih voznji, ali jeftinije, ako uzmes u obzir da su dizne bez plina daleko cistije i zdravije. Vozim 1.6 upravo bez plina, i auto mnogo bolje moj i dan danas povlaci u svim brzinama, bez gusenja, nego od kolege koji ima plin. SVe ostalo, kod ovo auta, samo voznjom, tu ces sve osetiti. Ispod 2000 obrtaja, normalno je da je nesto tromiji, vec preko on pocinje da povlaci, i prosto provozas i vidi. Pazi na elektroniku, da li nesto izbacuje neke greske, jer ako brljavi moze biti ECU, u najgorem slucaju. Kod benzinca je barem lako, ako bruji, ako trese, ti motori imaju relativno tih i lep rad, ako se cuje nesto, ako napred lupa, ili jako trese volan, onda gledaj da li je i kad menjao kaiseve, da li i kad menjao narocito srednji nosac motora, da li i kad menjao prednje stabilizatore spone. Ako je sve to ok, i ako nije presao boga oca, taj motor lepo sluzi i samo redovno servis, i nema brines.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško je proceniti se plastičnim volanom i menajčem. Po sedištima i papučicama ne bih rekao da je previše prešao. Možda 220 000.

Imaj u vidu da su ovo nekvalitetnija sedišta koja se daleko brže habaju.

 

Farovi musavi kao da su fabrički, sve u svemu rekao bih da nije ni malo lickan za prodaju. Ja bih pogledao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, mislim da si za sve gore receno (napisano) totalno upravu.

 

Isto to je i mene privuklo kad sam kupovao svog Stila, izgledao je kao da ama bas uopste nije na prodaju, musavh farova, musavog motornog prostora, prljavog tepiha u gepeku, oprema mu jeste bulja ali to se da nadograditi veoma lako...sa pravih (proverenih na dijagnostici) 203000 km u trenutnku prenosa na moje ime i isplati auta, vlasnik se slagao sa proverom auta bilo gde (to sto sam ja imao peh sa pucanjem expanzione posude nema veze sa njegovim stanjem u trenutku kupovine auta).

 

Stanje mog enterijera je isto kao kod ovog primerka gore, sto se poklapa sa tom nekom kilometrazom od oko 200.000 km ili nesto preko (moj trenutno ima skoro 207.000 km).

 

E sada jedino ako te odbija ta njegova slada oprema, to je onda nesto drugo. Ja bih ga pogledao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Ne znam mnogo o kolima, ali sam Stila apsolvirao :D

 

Inače, ova sedišta me baš nerviraju. Nedostaje im lumbalna podrška i daleko su nekvalitetnija od onih iz Dynamic opreme.

 

Mada ko će svaku sitniciu da menja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, otprilike tako je to, malo me brine da nije udaran jer nesto ne stoji lepo desno krilo dole i kod levog fara

 

daje mi ga kljuc za kljuc za moju alfu, posto mi nijedan nije za ostavljanje sta mislite koji bi ranije prodao

za aalfu ima solidno zainteresovanih, ne znam kako se prodaje stilo benzinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ja ne znam da li bih menjao 147 1.6 za Stila 1.6. Manje-više je to ista stvar.

 

Ako je Alfa dobra samo povećavaš rizik da nešto ne prođe kako treba zamenom.

 

Računam da su tu negde sa prostorom, snagom, potrošnjom, održavanjem...manje-više je sve isto.

 

Izvini što tako pitam, ali koji bi bio razlog  da menjaš auto za ovog Stila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nudi mi ga covek :)

resio sam da u narednom periodu od par godina vozim ili libry ili stila karavan jtd (mozda 156)

znaci dok ne dodjem do takvog vozila nije mi bitno sta vozim, samo me zanima sta mogu pre da prodam ili zamenim za pomenute

trazicu ja njemu lepo doplatu pa ako hoce hoce, ionako u istice sad rega, meni jos 5 meseci traje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Stila, sedista su zaista sa jako slabom podrskom lumbalnom, a i "bubrezima" sa strane, na sedalnom delu, cak i kada su ocuvana. Barem moje misljenje, Lybrina sedista su daleko bolja generalno, udobnija. 

Edited by Jug

Share this post


Link to post
Share on other sites

p.s. moja alfa ima najobicnije sediste i na 244000 izgleda ovako
vide se i papucice, kad vidim neke kako izgledaju a imaju samo duplo manj km samo se :)

IMG_20150212_140954.jpg  IMG_20150215_164720.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo mi nije jasno po kakvim putevima voze ove automobile pa su im ovol'ko prasnjavi motori, bre brate krpa ne kosta nista, uzmes, prebrises za 10 minuta i lici na motor a ne na svinjac. Inace ja ti ne bi savetovao da dajes alfu za stila, osim ako lik ne izbaci neke solidne pare preko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam 5 Lybri u poslednjih 15dana... 3 su imale "najjeftinija" sedista, dve su imale alkantaru plavu i belu. Ova obkcna sedista u sve tri su odlicna, nigde pohabana, dok alkantare bas poderane i "ucebane".

Ova Lybra sa slike sto sam postavio ima 310 000 km na satu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa je bre mnogo bolji auto od stila, a posto su benzinci i jedan i drugi ni jedan nema nesto bolju prodaju tako da nista ne dobijas. Samo veci rizik da uzmes neki lom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao danas ovog Stila za kolegu:
 

cxcv596.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6204704/fiat-stilo-1jtddinamiic

Levo krilo je farbano.
Nosač motora ispod akumulatora - nema ga (na oko se vidi da je pojeden). Vibrira kao lud.

Ali generalno je dobar i svideo se i meni i kolegi. Okej je očuvan, lepo vuče i trap je bez lufta. Jedino što nas brine je što kvačilo hvata dosta visoko. Kada uhvati ne trese i lepo vuče. Ne znam do čega to može.
 

Baš lepo deluje. Kaže da ga je uzeo u zamenu. Bivši vlasnik uzeo Insigniu od njih. Moramo da vidimo to oko kvačila šta može da bude. Ako nije set za zamenu ubili smo cenu na 2800 i uzimamo ga. Registrovan je do decembra. Tj. uzima ga kolega. Mene poveo jer kao ja znam Fiate :D
Baš je korektan primerak. Lepo pali, ne dimi, gume kao nove zimske. Alu felne itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kvacilo i jeste za zsmenu u nekom skorijem vremenu

Jel proklizava u petoj brzini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. To me i začudilo!
Ide kao metak.
Kada sam ga onako na placu probavao, reko okej za zamenu je verovatno.
Međutim ne trese, kada uhvati uhvati kako treba.
Jel moguće da je do cilindra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam je jedno pitanje, nikad nisam vozio dizalase, navek bio u benzin fazonu, ali se kanim da to promeni: zanima me koliko je i da li je puno, konretno, za dizel jtd motore 200, 250 hiljada km predjenih, ako je auto ok odrzavan, a prava je kilometraza.....Cujem od nekih da to, ako je sve ok s autom nije nista, i da moze da predje jos toliko, sa sasvim finim radom i odrzavanjem, pa se pitam jesu to price ili je prosto tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da ne verujem, nego sam poslednji dana sa jednim iz familije :) trazio njemu Stila karavana jtd, i svi puno presli, svi nesto siste piste, tresu, rade ko traktori (cak bucnije od standradnog dizela), a ocigledno onda nisu odrzavani dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodji kod mene  da cujes kako treba da pali i radi Stilo sa 196k km pa onda gledaj ostale.

Znaci nisi uopste u obavezi da kupis auto nego te forumaski zovem da vidis kako to treba da radi kad je sve ispravno.

Uostalom moj Stilo je 2008 i  verovatno prelazi cenu za koju trazite  auto tako da kad ste vec moji novosadjani  eto prilike da se ne vozate mnogo a i da dodjete na pravu kilometrazu. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...