Jump to content
FAS Goran
Zoki 77

Fiat Tipo 1.3 MultiJet - paljenje lampica na instrument tabli

Recommended Posts

Višestruko  paljenje lampica tipo 2016 1.3 piše novog vremena se same ugase i opet upale tako 4meseca već vozim niko nezna gde je kvar

 

:santa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde prvo pročitaj šta si napisao!

Kako da ti netko da odgovor, Tipo i bilo koji noviji auto ima 50 lampica...

Da bacamo pasulj i koske da znamo na koje lampice misliš.

Pored toga šta ti se dešava, koji simptomi?....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Srećna Nova godina, formasi! Imam tipa 2016, 1.3 dizel vec 2 godine, kupio sam ga sa 165 000km i do sada nisam imao problem sa autom. Međutim pre 3-4 meseca se upalila lampica brake control i crvena i zuta..upalila se na auto putu pri voznju od 100km...napominjem da je bio uključen adaptivni tempomat i da ima senzor radar napred. U roku od 1 dana se ugasila jedna i druga lampica i crvena i zuta. Treći dana se opet pali brake control, lampica za proklizavanje i lampica start stopa, lampica nivoa pritiska u gumama i ovog puta prvi put check engine..na dijadnostici ispostavilo se da je visok pritisak turbine, turbina je urađena u Uzicu, posle montaže turbine posle 30km ista prica, lampice se popalile, sve nabrojane i ugasile posle 2 dana. Kad se upale lampice udje u set mod i posle prvog gašenje ostane da radi samo check engine i start stop. Posle nekog intervala i one se ugase I auto ide normalno, niko od majstora ne zna šta je. Lampice se pale i na uzbrdici i na ravnom, osim kad vozim četvrtom auto putem na veći broj obrtaja manje se pale lampice. Greska koja je dijagnostika prikazala je visok pritisak turbine, brake control, lampica nizak pritisak u gumama, lampica proklizavanja i start stop. Ako neko zna da je neko imao ovakvih problema ili zna šta je, nek mi se javi, molim Vas.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zoki 77

Pitanje je prebaceno u odgovarajuci tehnicki podforum za Fiat Tipo i stavljen je odgovarajuci naslov.

4 hours ago, Zoki 77 said:

Međutim pre 3-4 meseca se upalila lampica brake control i crvena i zuta..upalila se na auto putu pri voznju od 100km...napominjem da je bio uključen adaptivni tempomat i da ima senzor radar napred. U roku od 1 dana se ugasila jedna i druga lampica i crvena i zuta. Treći dana se opet pali brake control, lampica za proklizavanje

Pogledaj malo detaljnije na dijagnostici. Skoro sam kolegi sa 2016. Giuliettom, nakon gomile slicnih prijavljenih gresaka, za minut dijagnostikovao problem sa senzorom obrtaja tocka.

U kakvom je stanju akumulator i koliki je napon punjenja alternatora (trebalo bi da je bar 13.8 do 14.2 V)? To su vec 8 godina stari automobili i trebalo bi bar preventivno baciti pogled i na te stvari.

 

Ako nemas dijagnostiku, a da ne bi nagadjali - najbolje skokni do nekog krstenog majstora, posto imas i jos neke dodatne greske. Da ne reklamiram bilo koga, preporuke imas ovde - procitaj bar par zadnjih strana i sve ce ti se samo ka'sti:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, Ivan said:

@Zoki 77

Pitanje je prebaceno u odgovarajuci tehnicki podforum za Fiat Tipo i stavljen je odgovarajuci naslov.

Pogledaj malo detaljnije na dijagnostici. Skoro sam kolegi sa 2016. Giuliettom, nakon gomile slicnih prijavljenih gresaka, za minut dijagnostikovao problem sa senzorom obrtaja tocka.

U kakvom je stanju akumulator i koliki je napon punjenja alternatora (trebalo bi da je bar 13.8 do 14.2 V)? To su vec 8 godina stari automobili i trebalo bi bar preventivno baciti pogled i na te stvari.

 

Ako nemas dijagnostiku, a da ne bi nagadjali - najbolje skokni do nekog krstenog majstora, posto imas i jos neke dodatne greske. Da ne reklamiram bilo koga, preporuke imas ovde - procitaj bar par zadnjih strana i sve ce ti se samo ka'sti:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva

 

Hvala ima li neki kontakt ja sam uz sd 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Дана 1. 1. 2024. у 20:57 Зоки 77 је рекао:

Хвала има ли неки контакт ја сам уз сд 

ima li neki kontakt majstor ko može da utvrdi da li je senzor obrtaja tocka u kvaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostikom za pola minuta... Da probamo jos jednom :) :

On 1/1/2024 at 8:41 PM, Ivan said:

Da ne reklamiram bilo koga, preporuke imas ovde - procitaj bar par zadnjih strana i sve ce ti se samo ka'sti:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...