Jump to content
FAS Goran
Joker

Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG by Joker

Recommended Posts

Ma, kakav crni šestak, lepši je zvuk 3-cilindraša kada mu se "potopi gas" (bez razlike da li je VW, Honda ... ).

Pri forsiranom ubrzanju svaki taj sa 3 cilindra čuje se kao da je F1 :)

Zvuk 3-cilidraša sam zavoleo još iz vremena dok je bio aktuelan Daihatsu Sharade 1,0 turbo dizel  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada sam seo u civica 1,0T ( 3 cilindra) i lupio po gasu "do daske" auto putem, pri ubrzanju nisam mogao da verujem koja je ono milina od zvuka  :) Ili, kada ga pre preticanja magistralnim putem, ako hoćeš, vratiš iz šeste "ravno" u treću, pa gas, a on samo "zavrišti" ... Ako ću u nečem "poginuti", poginuću sigurno u službenoj fabiji TSI i to baš zbog onog zvuka, jer me (na ubrzanju) mami i izbacuje iz takta zvukom :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uživaj druže u vožnji, DSG je odličan menjač, i kako kažeš, bez razmišljanja o kubikaži. Jer da je tako, još bi vozili 2,5L @ 80ks dizelaše od pre xxx godina. Tehnologija napreduje. Kada su krenuli prvi dizelaši sa 1,6L, svi su ih ljagali, a ono... tera to.

 

Srećno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam! Bas je lep, jedino boja nije po mom ukusu, ali ti birao naravno po svom :) 
2 pitanja: 

Kakva je ponuda benzinaca bila? 
Kada namestis sebi normalnu poziciju sedenja, koliko mesta ima iza tebe? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala   :cheers:

 

U ponudi sa DSG menjačem je bilo 1.0 sa 115KS i 1.5 sa 150KS

 

Mesta na zadnjem sedištu ima iznenađujuće mnogo. Ja kada podesim vozačevo sedište i sednem iza kolenima ne "udaram" u naslon vozačevog sedišta, niti glavom dotičem plafon. a nisam baš mali :)  187/115  (prvo je visina :rofl:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Joker said:

Hvala   :cheers:

 

U ponudi sa DSG menjačem je bilo 1.0 sa 115KS i 1.5 sa 150KS

 

Mesta na zadnjem sedištu ima iznenađujuće mnogo. Ja kada podesim vozačevo sedište i sednem iza kolenima ne "udaram" u naslon vozačevog sedišta, niti glavom dotičem plafon. a nisam baš mali :)  187/115  (prvo je visina :rofl:)

Super! Meni je delovao manji kao npr t-roc kada sam zagledao spolja, a nije bilo prilike da probam. Meni je tako kada sednem u svoj tiguan, a ja sam 193.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spolja bas lep, enterijer deluje pomalo siromasno po meni, ne znam dal je do konkretnog primerka, tj paketa opreme, ili je svaki takav.

Sto se tice zvuka trocilindrasa, drugar vozi Fabiju, s tim sto je to neka najslabija verzija motora i ne ide nikako, ali zvuk je stvarno bas dobar, to sam prvo primetio kad sam seo s njim u auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je i enterijer, naravno nije kao nekoj višoj klasi, ali sasvim ok.

 

18 minutes ago, vagenovac said:

Mislim da kamiq ima malo vece medjuosovinsko od karoqa.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока
 

Da, nešto malo veće.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamiq ima veći Wb od Karoq-a ? To može da se desi samo kod VW grupe  :)

Ja sa 192 cm lepo sednem napred u Kamiqa, a, pozadi mi se glava "nasloni na nebo", ali, za kolena je ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, muka je vratiti se sa automatika (pogotovo tako dobrog) na šaltaša...




još iz vremena dok je bio aktuelan Daihatsu Sharade 1,0 turbo dizel  


Daihatsu je u to vreme bio baš zanimljiv i sa Applause-om kao (mislim) prvi auto limuzinskog izgleda, a zapravo liftback forme.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...