Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Da li neko moze da me uputi gde da kupim dijagnostiku za mog Stila 1.9jtd. a da to bude pouzdano i jeftino, citao sam neke teme gde pise da mogu da se nadju i za 30-35 evra ali gde i da li sa njima mogu sve isto sto i sa onima koje se prodaju na netu za po 250e? Treba mi za licne potrebe eto cisto kad se desi neki kvar da vidim u cemu je problem bez odlaska kod majstora i tome slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za lične potrebe, polu profesionalne pa u nekim slučajevima i profesionalne FiatECUScan je jedino rešenje, program je relativno mlad ali sa jako velikim mogućnostima. Legalno se može nabaviti i kod nas u SRB po istoj ceni kao i u ostalim zemljama a to je 50€ za trajnu licencu sa beskonačnim pravom na update. Legalna verzija u ovom trenutku je 2.7.2 izašla 3.3.2011. a tzv krekovanu možeš naći neku 2.6 iz 2010. godine sa vidnim nedostacima u odnosu na poslednju legalnu.

Za tvoj Stilo potebna su ti 2 interfejsa:

  • Modifikovani KKL
  • Modifikovani ELM

Najveći deo modula ti pokriva modifikovani ELM, zapravo sve osim Airbaga, mada sam gotovo siguran da ti neče ni Electric Power Steering očitati. Oba interfejsa bez modifikacije nude samo delimične mogučnosti, tj imaju pristup samo moduima na 7. pinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li na FIAT Marei JTD 2002. godiste da se podesavaju parametri preko Fiatecuscan-a? Konkretno me zanima podesavanje automatskog paljenja svetala pri startovanju motora, ali i neke druge opcije... Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da procita umesto mene celu temu i preprica mi :rofl: :rofl: :rofl:

Ova tema sve vise i vise lici na to hahahahahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uistinu tema je preglomazna i ne bi bilo loše možda sažeti suštinu u privih par postova i očistiti je od "suvišnih" pitanja i diskusije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izašla je nova verzija FiatECUScan-a 2.8

THERE ARE EBAY SELLERS SELLING FiatECUScan 2.6, 2.5, 2.3. THIS IS FRAUD! DO NOT BUY FROM THEM!

01/05/2011 - Version 2.8

- Fixed a problem with PROXI Alignment Procedure in Fiat Bravo '07, Croma, Alfa 159, Alfa GT, Alfa 147

- Improved PROXI Alignment Procedure

- Support for AISIN AF40-6 Automatic Gearbox (Croma, 159, Brera, Delta)

- Support for Delphi Body Computer (Grande Punto, Punto Evo, 500, Qubo, Doblo, Mito)

- Support for Marelli Instrument Panel (Grande Punto, Punto Evo, 500, Qubo, Doblo, Mito)

- Support for Marelli Instrument Panel (Croma)

- Support for Siemens Instrument Panel (159/Brera)

- Support for Marelli Body Computer (Bravo, Delta)

- Added Service coupons function for Stilo to set the number of remaining service coupons

- Improved touchscreen support

- Added Logistic mode (supplier low-power mode) deactivation function (Grande Punto, Punto Evo, 500, Doblo, Mito, Bravo, Delta)

- Support for Bosch XENON headlights

- Support for Valeo XENON headlights

- Support for Litronic XENON headlights

- Support for Selespeed CFC300 Automatic Gearbox (Grande Punto, Punto Evo, Qubo)

- Support for EDC16C39/CF5 Diesel Injection(1.6, 1.9, 2.0 engines - Bravo, Delta, Linea, 159)

- Added PROXI Alignment Procedure for Grande Punto, Punto Evo, 500 and Mito (still in experimental mode)

- Fixed IMA injector coding function for Grande Punto, Punto Evo, 500 and Mito

- Added Grande Punto, Punto Evo, 500 and Mito support with OBDKey interface

- Fixed a problem with DTC reading on Bosch Monomotronic MA1.7.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za retke od vas koji imate legalnu verziju dajem malo upozorenje da u ovom trenutku ne instalirate novu 2.8 verziju preko stare 2.7.2 jer postoji mali problem sa update-om!

Čim se reši problem obavestiću vas o tome!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima neki bag kad pokuša load sistemskih rutina za language. Kod mene uopšte ne radi čak i kad iz registra obrišem sve tragove bivših verzija. Možda ne nekim verzijama windowsa radi ali definitivno čekamo ispravljenu verziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja verziju koja radi ali nešto drugo je problem. Yani mi je malo nervira sa ovim načinom objavljivanja nove verzije, prvo je ispali pa onda čeka reakciju korisnika.

you have to install .net framework 2.0 first:

http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=0856EACB-4362-4B0D-8EDD-AAB15C5E04F5

then install SP1:

http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=79bc3b77-e02c-4ad3-aacf-a7633f706ba5

Ja sam odmah išao na 3.5 i sve je OK takođe.

Sad je već rekompajlirana verzija FES-a na linku iznad, može se preuzeti i instalirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li sanse da bude jeftiniji, a da podrzava samo neke modele automobila, ne trebaju mi svi? pitaj ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li sanse da bude jeftiniji, a da podrzava samo neke modele automobila, ne trebaju mi svi? pitaj ga...

:thumbup: Svaka ti čast, pa skini free verziju ona ti je dovoljna! Ne znam da li si ikad pogledao koje su cene dijagnostike za Opela, Peugeota, VW... Da li se plaća svaki update i koliko... Ako ti je FES za 50€ skup sa trajnom licencom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:p jeste skup, pogotovo sad kad mi treba da uradim proxy align na svom, jednom i vise nikad... ne treba mi za servis, posto vidim da ga ljudi i za to koriste :wallbash:

anyway, zaboravi... bice krak negde od 2.7.2 sooner or later...

Edited by gorang

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do skoro smo za dva dijagnostička očitavanja davali toliko para, sad ajd da kažem za pet. A ti reče da ti treba za NEKE modele a ne samo za tvoj, pa bi se reklo da bi usput želeo i još koji auto da odradiš. :whistle: Ako ti stvarno treba za tako malo pa onda skokni u neki servis da ti to odrade manje će te koštati.

anyway, zaboravi... bice krak negde od 2.7.2 sooner or later...

Razlog zašto je zapelo sa verzijom 2.8 je upravo zaštita aplikacije ok krekovanja pa i ako se pojavi krek za 2.7.2 to više nije aktuelno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da je licenca zaista jeftina u odnosu na druge programe drugih auto brendova. Prednost je sto je zaista detaljna i to sto je prevedena i laka za upotrebu za one koji ne vladaju stranim jezikom. Da nisam kupio Actia Multid@g koji gotovo isto tako dobro radi i FIAT, Lancia i Alfa, ne bih se kolebao puno da kupim licencu za FES.

Trebamo samo biti realni i shvatiti da se od autodijagnostike niko obogatio nije, vec da je nuzno to imati ako zelis da budes u koraku sa novim auto-tehnologijama.

Dijagnostika sluzi samo da usmeri na problem a ne i da ga sama resi kako neki ovde zamisljaju.

Edited by viktorpop

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bravo JTD

da li se razmišlja i o usb varijanti FES-a? ono uvek mi je u džepu, kabel u kolima, a lap top sad više nije teško pronaći.

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako to misliš "USB varijanta"? FES može instaliran da se stavi na usb i prenese u bilo koji laptop. Naravno onaj krekovan jer licenca važi samo za jedan računar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na to sam mislio, nisam znao da može. Znači samo iskopiram folder i to je to?

Hvala Banetv

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tatamata

Ja tebe izgleda nisam razumeo. Mogu ti samo reći da legalna verzija može da se koristi samo na jednom računaru, moguće je da se ista zarad reinstalacije ili promene hardvera preseli ali nije moguće istovremeno korišćenje na više računara.

A ako se tvoje pitanje odnosi na verziju koja bi trebalo da uvek bude pri ruci, tu se nešto odradilo. Napisao sam već bio ali je boss editovao post pa je dalja diskusija izgubila smisao. Naime izašla je free windows mobile verzija koju sam ja instalirao i isprobao na svom starom telefonu i koja radi fantastično. Znači može da se upotrebi u bilo kom trenutku i na bilo kom autu for free! Praćenje parametara, brisanje grešaka i.t.d. Treba vam ELM 327 BT varijanta i windows mobile spravica takođe sa BT-om.

capture002s.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo mene opet. :wacko:

prepravio sam ELM-a sa 8-polnim DIP prekidacem po uputstvu sa 17 strane.(hvala gorang i Bravo JTD) E sad , kada se konektuje na npr abs, obavi to uspesno ali mi na tabli prijavi grešku.Isto i za sve ostalo ali naravno tih gresaka nema kada gledam u FES-u. Da li je to normalno- mislim da nije? Da li se još nekome pojavljuje? :wallbash:

Uspesno se povezao na ECU,TRW Electric Power Steering (2),Bosch ABS 8,Driver's Door (G.E. PROCOND)

i Service Interval Reset i to je to. Ispraznila mi se baterija na kompu pa sad čekam,....

ScanMaster-ELM 2.1 nisam probao jer me plase pojave ovih gresaka.

Verovatno će sad neko da mi kaze pise vec "tu i tu" :rtfm: al ne znam gde sam pogrešio. Da sam nešto pogrešno prelemio verovatno ne bi ni radilo, a i gledao sam sto puta.

i pitanje za FES, ne nadjoh nigde neki "help" fajl ili ti objašnjenja za sve one funkcije, znam da sa desne strane u većini slučajeva piše ali to mogu videti tek kada sam konektovan na ECU. Dobro bi bilo da to može i offline. Na Yani-jevom sajtu nisam pronasao, a ima bas puno tema sa malo odgovora koje razumem.

hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

da to je normalno, i svi smo to pitali kada smo se prvi put povezali, mislim to prikazivanje grešaka.

ništa ti nisi pogrešio, jednostavno - tako se manifestuje. (ispravite me ako grešim, ali i meni su rekli da je tako).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimitrije Munćan tnx :thumbup: ,

@nisam video da je to neko već napisao, pa će oni sto budu radili posle nas bar znati šta ih čeka :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao ja, slično se čudio, ali nisam se nešto previše uzbudio, jerbo posle oduzmi vrati kontakt, sve normalno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo pišti neki error kad mu ker zapiša zadnji točak a ne nešto drugo :lol: Bez sekiracije kad se raskačiš i ponovo daš kontakt sve će biti ok. Ako hoćeš simulaciju konekcije na neki modul stisni CTRL+F10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, treba mi pomoc... Ako bi neko mogao da mi pozajmi galletto na pola sata, samo da vratim staru mapu jer trenutno nisam u mogucnosti da dodjem do svog galletta(koji sam pozajmio drugu koji trenutno nije tu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...