Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac

Recommended Posts

Nece nece... :pirate: zato i radim sve ovo, neko bi ga kupio i vozio tako i bio prezadovoljan, lepo ide, lepo se ponasa, a ja to malo drugacije :)

 

Mora tako, eliminacija jedno po jedno...nije protokomer, nije instalacija, da nije EGR majku mu...? :lol:

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eno ga Marko preventivno menja instalaciju na Delti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, zrnke said:

Eno ga Marko preventivno menja instalaciju na Delti. :D

 

Hahaha, posto kod mene nije instalacija - imam kuci celu jednu viska :D

 

1 minute ago, gorank82 said:

Ala si se zainatio da ga rešiš odma, sad ili nikad :D

 

Jesam Gorane, sve (>200ks) do proleca mora biti gotovo :)

 

5 minutes ago, Markobgd said:

Daš benzincu dizel mašinu i šta on uradi?

 

 

Napravi turpiju :D naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Milutin-NS said:

Juce smo raskupusavali instalaciju i naravno da joj fizicki nista ne fali, medjutim na pragu smo senzacionalnog otkrica koje ce uznemiriti sve vlasnike 2.0mjet motora (FOTO)(VIDEO)

Necu jos nista o detaljima, resavam to danas/sutra pa ako je to to sto sumnjamo pisem detaljno

IMG_20161228_170721.jpg

Ajme šta je žica :o!Samo lagano,boja na boju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste Zhorzinho, bilo malih stukica i tolstolobika :P nema bre nista, super su kablovi, problem je neverovatan, kazem necu nista da pricam dok ne resim, a onda u amanet svim vlasnicima 2.0mjeta ostavljam objasnjenje...

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Milutin-NS said:

Jeste Zhorzinho, bilo malih stukica i tolstolobika :P nema bre nista, super su kablovi, problem je neverovatan, kazem necu nista da pricam dok ne resim, a onda u amanet svim vlasnicima 2.0mjeta ostavljam objasnjenje...

 

 

Ma bre, sta se palis, samo pitam da znam da li su menjali kompet kablove posle Obrenovca ili budzili.

Znaci dobri majstori, zamenili kompet kablove, pohvalno :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MarkobgdZvaces ti mene ili dolaziti na ~30. stranu moje teme kada krenu cudne lampice, metes dijagnostiku a ona pokaze -MAF sensor malfunction- !!! :P sava taj problem nece imati :D

1 minute ago, Zhorz said:

 

Ma bre, sta se palis, samo pitam da znam da li su menjali kompet kablove posle Obrenovca ili budzili.

Znaci dobri majstori, zamenili kompet kablove, pohvalno :thumbsup:

 

Ovaj je iz Italije stigao u NS, e sad jedino da se reka PO izlivala, a koliko znam nije u poslednje vreme, proverio sam :D

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sad ja necu imati taj problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde, nemoj nas drzati u neizvesnosti, sta je bio problem? Neispravan EGR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

(Još) jedan EGR je morao biti ubiven! Pao za slobodu. Ali sam ja ubio EGR i kako sada stoje stvari rešio problem.

 

On 12/30/2016 at 11:18 PM, zrnke said:

sta je bio problem? Neispravan EGR?

 

Baš tako, EGR nije radio, zbog neke veze između EGR i protokomera prijavljivao je samo problem za proto, medjutim i kada stavim novi proto EGR ga ubije i baci u safe mode, prijavi grešku na tabli iako kod mene zbog samo neispravnog proto ni ne bi trebao da pali -check engine-...

Kada smo Nenad i ja petljali sa kablovima i konektorima od tog svog stekanja i istekavanja u jednoom momentu je samo ugasio MAF SENSOR errro koji nije ni postojao i upalio greske vezane za EGR, tu nam je sinula lampica i eto...

Juce dosao drug sa swiftec-om, egasili EGR i auto odmah poceo drugacije da se ponasa, smanjio odmah potrosnju, kada se upali radi drugacije...
Jedina stvar je sto sada ovaj proto koji imam ne radi kako treba jer ga je EGR sjebao, ali ne tako da ne radi uopste vec na dijagnostici na onim trazenim i ostvarenim vrednostima on treba da ide od 300-1300, a moja sprava ide do nekih 800 samo, tako da mi je auto lenj, medjutim to ce se srediti kada stigne proto numero 3

 

Ima jos testiranja, dacu mu jos par dana, ali za sada je sve drugacije i kako treba, sem eto toga sto trenutni proto radi felericno

Ajd sto sam srecan sto sam konacno resio problem, nego sto sam srecan sto sada idemo dalje konacno, samo da se gospodin @Dezurni vrati sa godisnjeg...EJ GODISNJEG!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim EGR je uz katalizator i DPF valjda prva stvar koju ubijaš/čupaš kad kupiš dizlo, kao da nisi čitao brdo tema sve ove godine :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vule - Jeste, ali zbog toga sto sam hteo da prvo resim sve probleme, ta greska za proto me je navela na pogresan trag...Svakako da sam ja to resio zamenom samog dela, ja bih posle egr off pa dpf off...ali eto ispada da je bilo bolje da sam onako kako si ti rekao pre 2-3 strane ovde...

 

Quote

Ma samo ti to cipuj, povadi sta ne treba i teraj

 

Da sam tako uradio, cim bi dosao do EGR - sve bi se pokazalo kako jeste :)

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čim bi otišao na remap, dobio bi i gašenje EGR, da... Ali dobro, bar si nešto novo naučio, zašao malo dublje u instalacije itd. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prevodu, sjebo te majstor.. :D:D:D @Dezurni

Edited by zrnke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nije, da nije on cackao oko instalacije i da nije njegove dijagnostike - ja bih jos uvek menjao protokomere i verovatno sada bio na proto numero 8 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je malo neverovatno da se maf tako brzo zezne od egr-a.
Hm...

Sent from my F3311 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...