Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
DaliborLazarevic

Moja Stilka

Recommended Posts

Gume su montirane prosli vikend,Syneris 205/55 R16 evo vozim ih nedelju dana i veoma sam zadovoljan sa gumama. Ali imam dve slike sto sam slikao dve namontirane i dve cekaju montazu.

Montirana strana

IMG_20160326_141907.thumb.jpg.1568c96333

Dok se cekalo na montazu

IMG_20160326_141924.thumb.jpg.64da4288cf

 

Inace montazu novih guma sa balansiranjem platio sam 400 dinara po gumi.1600 komplet.

Inace po BGD sve ide po 500 po gumi i nadjem ovde kod mene na poslu na smedervskom putu za 400 dinara po gumi.

Za sada sljaka super

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo dosao  je i na red veliki servis,kupio sam delove,Dayco sve i vodenu pumpu Ruville.PK kais sam uzeo dva komada 1275 i 1270 ,tako da sam stavio 1270 ovaj drugi vratio.

IMG_20160622_132718.jpg

Medjutim kada sam poceo demontazu onda sam video u kakvom mi je stanju bio zupcasti kais,sta reci dobro sam prosao

IMG_20160623_095223.jpg

E onda sam naknadno video da moram menjati i remenicu alternatora koje nije bilo u planu al sta da se radi,evo slikica stare pre nego sto sam skinuo..

IMG_20160623_130321.jpg

I to je to za mog mezimca sada mnogo bolje i lepse radi tj da kazem mnogo mirnije i sada sam miran i nemam sta da mislim.

Sto se tice cene delova to meni drugar daje po nabavnoj ceni tako da sam sve to kupio sa remenicom za 18000 rsd.

Sad idemo dalje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nista ruke ja i drug radili  deo po deo i menjali,kupio sam pile i pojeli hahahha.

Zajebala me remenica alternatora nisam imao alat al smo nabavili i resili za 2 minuta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam ti na FB-u.

Prava je sreća śto si se sada odlučio kaiš da menjaš.

Ne bi ovaj dugo izdržao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se sad priblizio veliki servis na jednom stilu 1.9jtd 80ks I delovi za veliki servis bez remenica su mi nesto malo ispod 15000din. Naravno sa popustom :). Remenicu alternatora sam menjao pre mesec dana, remenica INA 3200 I kad sam vec skidao alternator platio sam da mi se zamene cetkice I da se leo ocisti I prekontrolise plus to 1000din. I ruke su bile oko 1000din.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti se drze gume? Meni se Syneris istrosile 4mm za 3 meseca..

Sent from my Lenovo A2010-a using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno je da se syneris malo više troše nego neke brendirane ali veruj mi za te pare 3 sezone bez ikakvih problema bukvalno i to solidno predjenom kilometrazom

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Ja sad na kolima imam syneris 225 45 17 i zadovoljan sam gumom, ne znam cenu jer sam te gume dobio nove za dz tako da teram dok žice ne počnu da vire :-)

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, ViktorBG said:

Kako ti se drze gume? Meni se Syneris istrosile 4mm za 3 meseca..

Pa od cega su onda napravljene :) ?

Dubina sare nove gume je cca 8mm (+/- zavisno od modela i proizvodjaca). I to je ukupna dubina, a do granicnika je oko 1.6 mm manje.

Ispade da po ovome za 5-6 meseci mozes da ih bacis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega malo preterao, ja ih stavio u februaru meni su full

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupljene prosle god. u martu , sve 4 nove syneris 215 45 17 u beogumi (pisana garancija) , vozene celo proslo leto do novembra i namestene ove godine opet na auto u martu (iz kola ne izlazim - maltene) , dubina sare na sve 4 je sad 6,5mm -- guma je odlicna za te pare ........ jeste meksa malo i ne trosi se bas tako brzo ............... ;)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burazer je neki dan umalo izleteo sa puta zbog Synerisa. U krivini je zakačio običan kamen (ništa preterano velik, ništa oštar) i pocepa mi se bok gume na dva mesta po 5~6cm. 

Reče mu vulkanizer da je jesno mesto puklo od udara u kamen a drugo od napora nekoliko cm iznad prve pukotine.

Toliko o tome....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuda sam ja za ovih 5 meseci išao s tim gumama i koliko brzo gume su top, pre neki dan na,auto putu ga 245 brzina vidi gume kao strela ne čuju se ne landaraju ma top

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam meni su odlicne,nove sam kupio treba da bude 8mm ja sam merio bilo je 7mm na sarama,tako da su ukrali po 1mm jbg

Vozim ih od 1 aprila ove godine i nista se nisu istrosile,Kada vozim brzo kod mene se nista ne cuje samo prede i ja sam licno zadovoljan.Za cenu od 4800 po gumi za 205/55/R16 je perfektna i jos na 4 rate 

A u septembru cu kupiti zimske winteru i onda nemam vise sta raditi niti ulagati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo 205/50/16, guma je bolja nego polovna stara 4,5 god ne kazem ali po kisi se nisu proslavile, i malo zanose u krivinama oko 70/80 km/h... Cudno je kako mi se brzo trose, mozda zapale neke previse mekane haha..

Sent from my Lenovo A2010-a using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljena nova obuca za zimu.

Celicne felne kupljene nove u autodragstoru

Nova celicna felna R15 4.98 3000 rsd

Ukupno 12000 set

IMG_20161022_100803.jpg

Danas kupljena obuca u Beogumi i dobijeno osiguranje guma

Tigar Wintera 195/65 R15 5019 rsd komad

Ceo set kupljen

IMG_20161023_142723.jpgIMG_20161023_142732.jpg

Ratkapne kupljene nove na buvljaku

2100 rsd

IMG_20161023_143123.jpgIMG_20161023_143146.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...