Jump to content
FAS Goran
bojankov

Renault motor 1.5 dCi - iskustva

Recommended Posts

Ali se zale na cest problem kod delphija prije 2006 da pumpa pravi opiljke i nagrdi i dizne i steta pumpa+dizne...ispadne velika cifra. Citao sam da su taj problem rijesili posle 2006...izgleda da ipak ima i toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojane, ko garantuje da taj Clio nije prešao 300-400000 km...

Pitaj nekog dobrog majstora/poznavaoca tih motora, pusti forumaške priče

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znas kako 600e i nije neka velika cifra da covjek boljoglava i razmislja toliko. Ako sta bude puknem 600e i ceraj dalje :-) da smo mi zdravo. Samo se dvoumim da li uzeti onaj 63kw bez plivajuceg ili 78kw sa plivajucim...s obzirom da 90% idem u gradu a i ocu malo da se smirim jer sa bravom ludujem bukvalno. Da imam kameru imalo bi snimaka ludackih i slaloma bulevarima. Makse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bojankov: i ja bih uvek kupio jači nego slabiji motor. Plivajući zamajac treba da traje koliko traje motor ako se iole normalno koristi motor i kvačilo. A smirivanje u saobraćaju, ako smem da primetim, nema veze sa autom ili motorom već sa stanjem uma.

 

Motor 1.5dCi (K9K):  da taj motor ne valja ne bi ga Mercedes kupovao od Renaulta i ugrađivao u Citana. Definitivno od 2006 godine nema problema sa Delphi elementima ubrizgavanja koji su bili do 2006 na kilometražama iznad 200.000 km (na prve dve  generacije ovog motora). Ja trenutno vozim službenog Dustera 4x4 sa 1.5dCi motorom 110KS (81kW, 6-ta generacija) i što se mene tiče - odličan je u svakom pogledu. Isto kao i 1.9JTD kojeg vozim na rođakovom Stilu ponekad. Naravno, vidi se generacijska i tehnološka razlika ali po kvalitetu i performansama su rame uz rame. Tako da šta god da izabereš mislim da nećeš pogrešiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas pravo ali tjesim se :-)

Koliko je znacajna kilometraza 200k km za ovaj motor? Znam za vw tdi da je to nista ako se redovno odrzava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti sta mi imas reci onda za 407 pezo? Koji motor koliko je izdrzljiv je li skupo odrzavanje koliko trosi itd...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reko ti ja, neki B5.5 highline i gotovo. Mani se litre goriva vise, a i uvek u svakom momentu mozes da ga zamenis za sta pozelis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ima ih dosta u oglasima samo mi zao uzeti passata 2003-4 po cijeni megana 2008 :-) a jos stedljiviji megan i meni ljepsi :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znas kako. Cale i kum imaju b5.5 i to 96kw obojica...motor je kao traktor u odnosu na moju bravu a kod megana je jos tisi. U passatu jeste bolja izolacija i kvalitetnije izrade je ali brate i kumu i ocu oko 7.5l kombinovana. Meganu je kombinovana oko 5 sto je 2.5l goriva kombinovane a gledajuci moju voznju dje je vecinom gradska voznja passat ide na 9 a megan ne moze preci 6l...nekako sve to kad saberem i jos planiram zeni uzeti auto...dva auta registracije i odrzavanje i potrosnje...jes da imam dobru platu ali ono...zasto ne bi ustedio 3e na 100km :-) i 70e na registraciju :-)

Moze pola zenine registracije i potrosnje da placam od razlike samo :-)

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi od kojih sam dobio feedback sa vise strana su mi isto rekli. Mozda moze preci ako ga bas stisnes i drzis u pod ali prosjek gradske je do 5.5-6l normalne gradske voznje.

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih na tvom mestu uzeo Renoa. Pasat koliko god da je kvalitetniji opet ti se ne isplati zbog potrosnje a realno je stariji auto, skuplja registracija a pritom nije gradski auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tom logikom se i vodim. 90% sam u gradu i treba mi malolitrazni motor male potrosnje...Opet povremeno ce mi trebati za duza putovanja gdje otpadaju ova mala auta sto zbog neudobnosti sto zbog komfora. Megan je bukvalno kompromis toga i zato njega i trazim. Udoban i komforan za porodicu u sedan i karavan varijanti a za grada super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...