Jump to content
FAS Goran
Ivan

192A1.000 - Torinska Mamba

Recommended Posts

Ta, cenjeni kolega Mijailovicu, svasta od Vas... Posle one preporuke za cevape, slobodni ste da okrenete celu temu u Off ;) .

 

57 minutes ago, totti said:

Početkom 2000-ih kad su izašli, akumulatori nisu imali ni blizu udarnu snagu kao danas što imaju, pa im ništa nije falilo da startuju motor emoji4.png

I ovo je apsolutno tacno, moj trenutni accu ima tacno duplo vecu startnu struju (77Ah i 760A) od tadasnje fabricke preporuke.

Imam na kompu, ko ne veruje, evo crno na belo iz eLearn:

accu.jpg

 

Za 1.2 ispade da je bila dovoljna i AAA baterija ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mit, da, moguce je... Vest koja ce uznemiriti mnogobrojne vlasnike (posebno @MS PK )... Upaljena kontrolna lampica na Stilo tabli (FOTO) .

Posle ko zna koliko vremena, iznenadilo me iritantno "bip-bip-bip", uz upozorenje i zutu lampicu. Elektronika je ispravno dijagnostikovala, crklo vlakno sijalice za desnu stopku na 21/5W sijalici. Riknuo bih, a ne bih primetio :D :

150220174498.thumb.jpg.d27c93a5157588ec077de7d3da74fecc.jpg

Zamenio sijalicu "na slepo" za par minuta, tako da je stara, lepa "Check OK" poruka opet aktuelna :) . Iskoriscena prilika i posle ovih mrazeva zamenjene gumice brisaca sa novim "Champion". Nemacki "Heyner" aero brisaci su do sada odlicno odradili posao, za svaku preporuku, ali nazalost kod nas ih nikako vise nema u prodaji... Takodje, jos jednom preporuka za zimsku "AutoTec" tecnost za brisace.

Sprema se i novi mali servis. Filteri ce standardno ici UFI - ulja, vazduha, a na ovom servisu ide i filter i goriva.

Za ulje se jos dvoumim, posle konsultacija sa netom, majstorom i mojim cenjenim drugarima Kuvaljom i Ivanom Ik . Do sada je godinama isla iskljucivo fabricki preporucena Selenia WR, za koju stvarno nemam ni jednu primedbu. Razmisljam o modernijim uljima, pre svega Shell Helix Ultra i Helix HX-8 koji su puna sintetika. Iza njih ide pomenuta Selenia WR i Shell Helix HX7 koja su sa sintetskom osnovom. Eventualno Petronas Syntium 3000AV.

Da li "cackati mecku" i menjati nesto u licnoj praksi debelo dokazano ili ne, imam jos 3 nedelje da odlucim. Mada verujem da ni sa jednim od navedenih nema greske.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je vrzino kolo, Ivance mi je poslao 76 testova ulja koje sam pregledao :lol: .

 Nego ne vrdaj, ja sam te lepo pitao za lampicu? Sta je ono, kako se pojavi?

Ti sa tim imas dosta iskustva pa reko' da priupitam :P

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas u prolazu svratih do Euroauta po filtere za mali servis. Standardno kod mene idu UFI, trenutno su imali samo motorne, ako nekome zatreba cene su sledece:

- filter goriva: 1978 din (sa forumskim popustom 1780 din);

- filter vazduha: 1116 din (1004 din);

- filter ulja: 905 din (814 din);

Ukupno motorni filteri cca 4000 din, a sa popustom 3600 din.

 

Do iduceg vikenda kad sam planirao servis ostaje mi jos da odlucim u vezi ulja, knjigu sam sveo na 2 slova:

- ili nastaviti sa Seleniom WR koju sipam vec godinama i za koju nemam ni jednu primedbu;

- probati sa punom 5-40 sintetikom, izbor je Shell Helix Ultra koji sipa sve vise ljudi;

 

5l Selenie je 4650 din u "Slodesu", a 5l Shell 3840 din u "Auto Mika" u Zemunu, obe firme su ovlasceni distributeri.

Za sada sam blizi opciji 2 da i licno isprobam full sintetiku na UniJetu (mada vidim da dosta ljudi ima drugacije misljenje sa gomilom svojih razloga).

I dalje prihvatam sve vrste sugestija i iskustava :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, ja wr ne menjam. Hteo jednom da probam sintijum al nije ga bilo i toliko o tome. Ne razmisljam jednostavno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Zaboravio filter kabine? :) Primetih jer sam juce i ja bio u euroautu, a ceh mi 'iljaduipo veci

 

Ja sam se takodje odlucio za promenu, i uzeo sam synthium 3000av

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam zaboravio, nego su u tom trenutku za Stila imali samo neki zabarski filter kabine (prvi put cuh za tu marku, pa nisam uzeo).

Tako da cu pazariti neki drugi, a i za zamenu istog cekam neki lep dan da malo "zaronim" i usisam kuciste filtera. Bude uvek trunja i prasine kad se izvuce stari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je Scudo taj filter kabine koji nude. :D Ja ga uzeo za oba Punta prosle godine, ne fali mu nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, Axic said:

Verovatno je Scudo

Apis me za *** :lol: .

E jeste taj, sad se setih marke kad si pomenuo. Ako kazete da je OK, mozda ga i uzmem u razmatranje.

Cena je bagatela, 550 kinti obican, a 650 sa aktivnim ugljem.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezobrazniče :lol: pa zar u tvojim godinama mladjim kolegama tako.:lol:

 

Ma uzimaj njega slobodno, za te novce mozes da ga menjas 2x godisnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zadovoljan kad ga drzim u ruci tvrd je ali opet fleksibilan elastican a kad ga turim u rupu bas lepo zadihtuje :rofl:i filtrira filtrira

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, kao pravi :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, @bane@ said:

Ja sam zadovoljan kad ga drzim u ruci tvrd je ali opet fleksibilan elastican a kad ga turim u rupu bas lepo zadihtuje :rofl:i filtrira filtrira

 

Previše dvosmisleni odgovor na Scudo-M**o :rofl::rofl: ali kad si već počeo podeli s nama koliko često ga turaš u rupu.:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/4/2017 at 1:56 PM, Ivan said:

Do iduceg vikenda kad sam planirao servis ostaje mi jos da odlucim u vezi ulja, knjigu sam sveo na 2 slova

 

Alea iacta est :) :

 

070320174519.thumb.jpg.9c93a3e9fd2ec8324017832a73367139.jpg070320174521.thumb.jpg.4482c2772308d8e8408b28efcafdd793.jpg070320174529.thumb.jpg.d77bbd44bf810d9aacf499571613767b.jpg

 

Posle visegodisnje "vernosti" Selenia WR, hajde da probamo kako ce UniJet reagovati na 5-40 full sintetiku.

Uzeto kod "Auto Mike" u Zemunu, mozda ce jos nekome biti interesantno, trenutno imaju popust 10% na Shell ulja preko prijave na sajtu. Tako da 4+1l Helix Ultra izadje cca 3450 din, a ako nekoga interesuje Helix HX7 5-40 varijanta (sintetska osnova, po katalogu je i namenjeno za JTD), 5 l je oko 2900 din. Za vikend ide Refresh, UFI filteri + Shell.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...