Jump to content
FAS Goran
Bingodalton

Grande Punto Sporting 1.9

Recommended Posts

Sad videh da je za 100-ak dinara UFI skuplji  za komplet filtera. Inace nisam do sad znao da je filter goriva toliko skup za GP :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

100 ljudi 100 cudi. Meni je npr bas jasno :D Odrao bi me vidim grande fino, ja idem 8.5s, to je cela duzina... Zreo je megi za remap

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimak je radi mene, a i drugih. Remap je bio davno, a iskren da budem nikad na ravnom da ga odmerim. Ovo je blaga uzbrdica u pocetku. Eto, moze neko okvirno vreme do 100 i 160 da se vidi, pa recimo kao kolega Cane da uporedi.

Kad sam snimio ovaj, bas sam potrazio druge snimke remapiranih, i u sustini tu je negde sa snimcima remapiranih na 165ks. Razlika na standardni se vidi. Mozda ce jednom da padne i remap na 190, bar na kratko :)))

Po sninku je start na nekih 3.7-3.8s, odokativno, a 100 po tabli na taman sto otkuca 11, recimo na do 11.5 da zaokruzim. A to je iznenadjenje. Ispod 8s.

Gume su zimske, 185/65 r15, sat bi sad trebao biti bas tacan. Sara na njima 6.5mm, al muci se sa proklizavanjem.

Edited by Bingodalton

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, bas ti htedoh napisati na temi da li si to bio ti :)

Nema puno takvih Seija, i videh nalepnicu iza Abarth, reko moras biti ti :)

 

Svirnuo sam kasnije kad krenuo levom... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da update-ujem malo temu.

Ovo meni dodje ko servisna knjizica.

 

Odradjen remont alternatora, zamenjen krst poluosovine desni, iako ni onaj stari nije imao lufta, ali je nesto malo tresao. Naravno tresao jer je bio suv sto smo videli kad smo ga izvadili iz solje, kao da je samo nauljen.

Ubacena mast u obe solje i pritom zamenjen semering menjaca do solje.

Ociscena klapna za gasenje.

Zemenjena sijalica levog zmigavca. :)

Stavljen letnji set da konacno bude lep, ali morace nove gume uskoro. Kako svi hvale Syneris, sve dolazim u iskusenje da ih kupim. :)

 

I kolege se nasalile malo...

Fiat_Kanta_2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam dugo pisao, a uvek se nesto raducka po malo.

 

- Odradjen mali servis, stavljeno 5w40 ulje Shell Helix Ultra, posto vise nema onog redjeg, izbacili ga iz programa. Svi filteri Mann, iako mi majsto rekao da ne moram ko ludak svakih 10.000 da menjam i filter goriva od 50 EUR.

- Ociscen MAP i protokomer.

- Stavljen originalni naslon za ruku. Posto sam kupio polovan bez nosaca, morao sam original nosac od Stojanova da porucim.

-Nove letnje gume GoodYear Eagle F1 Assymetric 3 215/45/17, balansiranje + sigurnosni srafovi :) 

- Krajevi spona zamenjeni, remont by Tejovic. Imali su sitno lufta.

- Naravno optika odmah zatim.

- Zakrpljeno vozacevo sediste na sedalnom delu. Levi bubreg uvek strada od ulaska. Iskoriscen originalni materijal, jedino sto je sada cist pa se mala razlika vidi.

Ali sam istom prilikom i zamenio mesta presvlakama, pa sada sedim na suvozackoj presvlaci, dok je na suvozackoj strani vozacka presvlaka, tako da je taj noviji materijal do menjaca i ne vidi se uopste.

- Zamenjeno crevo od turbine kao interkuleru, rascvetalo se. Srecom imao sam originalno koji mi je jedan normalni lik sa otpada prodao kad sam trazio donje crevo, pa mi poslao komplet gornje, donje i metalnu cev izmedju. :)

 

Presvlacenje volana sledece, ali nikako da se nahvatam sa Storellijem.

I razmisljam se da zamenim amortizere. Nisu procureli, ne ljuljaju puno, ali racunam da bi preventivno trebao. Kod mene je auto vec 35.000km, a sigurno nije stigao sa novim amortizerima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mozes da slikas sedista, to sto si radio, gde si radio i nabavio originalni materijal?

Posto i mene ceka slicno planinarenje...

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je zeznuto skinuti i vratiti komplet presvlaku sa sedišta? Odnosno ima li tu nekog šivenja ili slično?

Naslon sam delimično skidao ali samo do bočnih vaz jastuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam kod jednog tapetara u Veterniku.

Imao je neko sediste od Fiata nekog.

A materijal koji je nudio i on i Markov je totalno druge boje pod neonskim svetlom, iako na suncu izgleda slicno. Covek se frapirao kad je stavio materijal na sto. I onda iskopao neko staro sediste.

 

zza9059.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prvi filter goriva menjao na nepunih 60 000km! Posle ga isekao da vidim šta ima unutra i ostao razočaran. Očekivao sam nakon toliko vremena i km mnogo više nečistoće!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Zvezdo said:

Koliko je zeznuto skinuti i vratiti komplet presvlaku sa sedišta? Odnosno ima li tu nekog šivenja ili slično?

Naslon sam delimično skidao ali samo do bočnih vaz jastuka.

 

Nisam ga ja skidao pa ne znam, ali ne bi trebalo biti komplikovano.

Za celu radnju mi je uzeo 30 EUR.

Zamenio mesta sedalnim presvlakama. Dodao sundjera gde je trebalo.

Zamenio dva segmenta na bivsem vozackom sedalnom delu, gornji na boku i bocni (sada do menjaca).

Malo prisio jednu rupicicu na naslonu, sto bi rekli ustinuo materijal i to je to.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja su još čitava ali bi zamena mesta jako dobro došla!

Mada ako bi ih morao nositi kod tapetara onda bi ih uradio u kožu. Samo te bokove a sedalni deo ostavio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zza9060.jpgzza9061.jpg

 

Stavljen osvezen zimski set.
Gume trce evo 4. sezonu, sara 6.2mm. Sledece god ce ici novi set najverovatnije, a ovaj na prodaju, nekog ce usreciti i 5.5mm sare. :)

Po ovoj kisi vidim da bela boja nikako nece opstati. Bar se nadam da ce moje farbanje opstati narednih godinu dve, jer me mrzi da to opet radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma blizu ti je dobra klopa , šta te briga :D

inače bele felne nikad više, imao sam jedne aluminijumske na prošlom autu kao letnji set .. užas.. nikad oprati lepo ..

da ne zameriš , nekako na tvoju boju, bolje da su te čeličare crne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...