Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Kablovska, internet, fiksni...

Recommended Posts

Samo da kazem da je ovaj iptv iliti box ili kako vec da se zove, ravan ku..u, kad promenim kanal, radi par sekundi, posle krece neko seckanje, pa se posle nekog vremena pojavi samo crna slika ... i tako nekih pola sata :(

Sta si uradio povodom ovog problema?

Jesi li reklamirao, daj neki info....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burazer zvao i kao resio nesto, sad se ne desavaju takve stvari, mozda po nekad malo secne, ali tako je i kod drugih sa kojima sam pricao, uglavnom problema kao te veceri nema.

 

Najjace od svega je sto je onaj preko telefona rekao bratu da ih redovno obavestavamo ako se ponovi ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan paket - tri usluge, već od 1.615 dinara mesečno!

Digitalna Televizija - preko 100 najgledanijih kanala (spisak kanala)Neograničeni Internet - brzine od 4 Mbps do 20 MbpsFiksni telefon - pretplata samo 1 dinar,

Aktivacija 5 i jos jedan stb za jos jedan tv 5 ...znaci 10 000 odmah i +350na predplatu..zbog drugog tv-a... sve to preko antenice... gde je pitanje kako će to da radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da kupim babi ovo cudo tehnike za digitalnu sliku. :D E sad, je l' zna neko da li je vec pusteno to u rad, tj ako ga kupim npr sutra i prikljucim da li ce biti digitalna slika, ili tek kad konacno puste to u rad? I je l' ista bese fora kao sa IPTV da moze samo za jedan tv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se počeli Jastrebac i Goč da emituju digitalno, 15 jun ili jul nije mnogo daleko a STB je oko 3k, kvalitet slike je odlican i nema ono malo levo, sneg, vrati desno i te fore :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ukidaju od marta zemaljske. Imam 24 digitalna kanala ( naše i HR ). Slika je kristalno čista. STB je za jedan tv,ima mogućnost snimanja u određeno vreme na usb,igrice neke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ti si vec poceo da koristis STB? Je l' moze mozda preko onog usb-a da se pusti neki film-muzika? Nesto sam gledao specifikacije na nekom modelu i cini mi se da sam video da ima tu mogucnost....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi bilo loše zbog ostalih koji planiraju kupovinu, napisati marku i oznaku tog STB-a ako je dobar

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.digitalizacija.info/kad/

 

Bear dvb T2 - 202 cena 3300 din . Moj brat ih prodaje . Sa garancijom 24 meseci.

Vise informacija u inbox . Ja ga imam vec oko 3 meseca i za sad se sve super.

U svakom slucaju predlazem vam da bilo gde i bilo koji ukoliko vam je potreban nabavite na vreme .Ne mozemo sad puno govoriti o kvalitetu ovog ili onog uredjaja , to ce pokazati vreme .Bitno je samo da nosi oznaku T2 .

Vecina ovo sa digitalizacijom ne shvata ozbiljno ili nerazume , a kada bude pocelo iskljucivanje analognog signala i pojavi se mrak na ekranu potraznja ce znatno skociti a verovatno i cena .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi bilo loše zbog ostalih koji planiraju kupovinu, napisati marku i oznaku tog STB-a ako je dobar

 

Evo gde ljudi već diskutuju vezano za DVB-T2 risivere .     http://www.rtvforum.net/thread-154-page-70.html

 

Ponuda   http://www.avmarket.rs:8080/proizvodi/televizija/stb-risiveri/dvb-t2-risiveri/

 

Mada nije loša i doplata sa kombinaciju sa satelitskim risiverom.  

 

http://www.avmarket.rs/amiko-8260-full-hd-dvb-s2-dvb-t2-c-prijemnik.html    

 

 5999883020814_1_.png        6ba2c6c1d1a932186c3377fcb12dc172_l.jpg        amiko-sthd-8260-back.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites


Malo o digitalizaciji

 

 

skak01a.velika.jpg

 

 
 U doba digitalizacije, kada se frekvencije kojima jedna država raspolaže smatraju nacionalnim dobrom, analogna televizija predstavlja rasipanje resursa. Jedan televizijski predajnik može da emituje u etar samo jedan analogni (PAL) televizijski program (kanal opsega 7 ili 8 MHz). Korišćenjem istog opsega i predajnika za emitovanje u digitalnom obliku po DVB-T standardu moguće je emitovati oko šest TV programa (u zavisnosti od bitratea dodeljenog pojedinačnim programima – veći bitrate po programu znači više detalja u slici, a samim tim i bolji kvalitet).
 
Međutim, korišćenjem standarda DVB-T2 MPEG4 moguće je emitovanje oko 12 TV programa sa jednog predajnika. Pored digitalnih televizijskih kanala, paralelno je moguće emitovati i razne dodatne servise i sadržaje. Dalja kalkulacija vrlo je jednostavna – uštede i prednosti novog standarda su ogromne.
 
Cela stvar odlično zvuči u teoriji, ali praksa uvek krije iznenađenja. Za početak, možete to i sami da primetite, kod nas je gotovo nemoguće naći u prodavnicama televizore koji podržavaju standard DVB-T2 MPEG-4. Trgovci tvrde da nemaju nikakvo zvanično obaveštenje o novousvojenom standardu, pa se takvi televizori još ne uvoze. Posebnu zabunu u prodavnicama unose oznake u specifikaciji televizora, gde se navode standardi koje podržava ugrađeni tjuner (prijemnik). Ove oznake stoje u zagradi i obično navode skoro sve postojeće standarde – od analognih do onih za digitalnu kablovsku, pa i sam DVB-T2. Međutim, oznake u zagradi znače samo da postoji druga verzija tog modela televizora sa tjunerom koji podržava neki od tih standarda. Dakle, važeći standardi za konkretan model trebalo bi da se nalaze izvan zagrade.
 
Digitalnu televiziju mnogi poistovećuju sa HD televizijom. Često je verovanje da je digitalizacija kraj televizije standardne PAL (SD) rezolucije, kao i da je samim tim automatski obavezna i kupovina novog televizora. To, naravno, nije tačno. Kao što se domaći kanali emituju digitalno sa satelita ili kroz pojedine kablovske sisteme, tako će se emitovati i putem zemaljskih predajnika. Digitalizacija će omogućiti još veći broj standardnih PAL (SD) TV programa, njihov poboljšan kvalitet, kao i kasniji postepen prelazak na programe visoke rezolucije (HD).
 
Za prijem digitalnih kanala biće vam dovoljna standardna krovna antena. Ono što će možda napraviti problem u prijemu jesu stara i loša antenska pojačala koja prave prevelika izobličenja signala, pa će na taj način ometati digitalni signal koji treba da dođe do prijemnika. Na sreću, već sada se u prodaji mogu naći pojačala koja su namenjena poboljšanju prijema upravo digitalnog signala. Svi mi koji već posedujemo televizor (analogni ili digitalni koji nema DVB-T2 MPEG4 kompatibilni tjuner) moraćemo da dokupimo eksterni Set-Top Box (STB), koji će se povezati između antene i televizora poput video rekordera. Naravno, kako ne bi sve bilo jednostavno, i tu ćemo imati dodatan izbor između modela koji su samo za prijem PAL (SD) kanala (imaju analogne antenske izlaze za starije CRT televizore), modela koji će primati samo SD kanale, ali istovremeno imati i HDMI izlaz za upscale (razvlačenje) slike i prilagođavanje novijim HD televizorima, i na kraju onih koji će biti prvenstveno namenjeni prijemu HD kanala (kada se i oni nađu u etru) i biće unazad kompatibilni za prijem PAL (SD) kanala.
 
Za nekoliko meseci trebalo bi da počne emitovanje prvog MUX-a programa (multipleks, „paket” programa – skraćenica koju ćemo ubuduće često viđati) na većem delu teritorije Srbije. Jednostavno rečeno, MUX predstavlja skup više TV programa koji se emituje digitalno, sa jednog predajnika, na jednom televizijskom kanalu (opsegu frekvencija). Prijemnik (televizor ili DVB-T2 kompatibilni STB) „raspakuje” primljene programe i potom je spreman da ih reprodukuje kao sliku i zvuk. Kako smo već rekli, jedan predajnik će emitovati oko 12 digitalnih programa, u početku samo televizijâ sa nacionalnom frekvencijom. Nakon toga planiran je drugi MUX sa novih 12 TV programa. Toliko je opreme trenutno kupljeno i planirano da se pusti u rad, i to najkasnije do kraja godine. Nakon toga sledi period u kom će se raditi na pokrivanju preostalog dela teritorije države digitalnim signalom. Dalje bi trebalo da usledi nabavka dodatne opreme za pokretanje još nekoliko MUX paketa. To znači da će se dodeljivati i nove dozvole za programe sa nacionalnim pokrivanjem.
 
S tim u vezi, ako pogledamo kako se digitalizacija odvija u susednoj Hrvatskoj, videćemo da je nakon prve faze usledilo dodeljivanje dozvola postojećim TV stanicama za pokretanje novih kanala, a trenutno je raspisan konkurs za nove specijalizovane programe. Na primer, planira se pokretanje posebnog sportskog programa, za čiju dozvolu konkurišu dve televizije, očekuje se specijalizovani kanal za decu, kanali namenjeni zabavi, muzički kanal i tako dalje. NovaTV počela je sa probnim emitovanjem svog programa u HD rezoluciji.
 
Kod nas u početku možemo očekivati da dobijemo poseban kanal namenjen prenosu skupštinskih zasedanja. Pink već emituje više kanala na satelitu, pa će biti zanimljivo videti da li će neki od njih početi da se emituje slobodno, kao drugi zemaljski kanal. B92 takođe već ima drugi program informativnog karaktera, te se očekuje da će i sa njim konkurisati za nacionalnu frekvenciju. Za prva dva MUX-a nisu planirani HD programi, mada se može očekivati da se tu nađe RTS-ov eksperimentalni HD program koji emituje sportske prenose u visokoj rezoluciji. S velikim brojem mesta za nove TV programe u budućnosti biće zanimljivo kako će se ko snaći u novoj situaciji, a priznaćete da do sada regulatorima baš i nije najbolje išlo. Biće zanimljivo videti i kako će sve to uticati na broj pretplatnika kablovskih operatera, jer je najveća prednost kablovske ponude upravo veliki broj programa (istina, i ponuda stranih programa zanimljive sadržine).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se počeli Jastrebac i Goč da emituju digitalno, 15 jun ili jul nije mnogo daleko a STB je oko 3k, kvalitet slike je odlican i nema ono malo levo, sneg, vrati desno i te fore :D

Krusevac npr. kod burazera slika je nestala 9. januara. Dan pre toga je imao sliku i onda sutradan sneg. :) Uzeo je neki najjeftiniji STB sa garancijom, mislim da je bio oko 3k. E sad mene cudi sto kad smo sve povezali dobio je RTS digital i standardno PINK, PRVA, B 92, RTS 1, RTS 2 i dodali su neke kanale TV Raska i neki kraljevacki. Medjutim, ne razumem zasto preko STB-a nema lokalnih kanala :question:  Nisu ti kanali njemu toliko bitni jer ionako dolazi na 10-ak dana u 2 meseca nego me cudi to sto nema lokalnih kanala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...