Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Kablovska, internet, fiksni...

Recommended Posts

Mislim da ce i oni biti ubaceni u predvidjenom periodu, dakle niko nece moci da emituje analogno,ukljucujuci i lokalne tv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno sa Goca moze se pratiti: 1.Rts1, 2.Rts2, 3.Rts digital, 4.Rts hd, 5.Pink, 6.B92, 7. Happy, 8.Prva, 9.Tv Belle Amie, 10.Tv Best, 11.Tv Istok, 12.Tv Pirot.

Kako koja lokalna tv se bude digitalizovala tako ce se i naci na Stb-u.

Edited by paun ts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Ja sam u dilemi i u problemu...Imam Telekomov adsl od 10 mb (pre 6 meseci potpisao sam nov ugovor na 2 godine), mob kod vipa...Vredi li uzimati taj IPTV? Pitam zato sto u poslednje vreme imam problem sa vezom: U kuci imam jednu telefonsku liniju, a dva fiksna telefona, pa kada god neko zove, ili kada moji nekog zovu, meni se prekida internet veza, kada se poziv zavrsi, net ne radi, pa moram sve da resetujem, pa ispocetka, sto mi pravi probleme, posebno kada skidam neki materijal vezan za posao, a net mi net treba 24/7...Po savetu Telekoma, jedan telefon sam iskljucio skroz i izvadio ga iz zida....Opet se isto desava. Drugo, imam problem sa internetom.Do pre par dana sve je radilo kako treba, ako izuzmemo napred receno...Sta se desilo od onda, ne znam. Problem sa povezivanjem...Internet radi malo, pa stane...Desava se to da samo svetli indikator struje, a LAN1 samo trepće...ADSL i Internet indikator ne svetle, kasnije se upale, a na ekranu monitora se zatim pojavi obavestenje da je izvucen mrezni kabel...Ja sam sve pregladao kablove, uticnice, uticnice od telefona, ulaske uticnica u zidni prikljucak, u kompjuter, sve je u redu...Ni reset ne pomaze...Probao sam da premestim taj mrezni kabel od LAN1 do Lan4, nista...

WLAN takodje ne radi...Probao sam da namestim modem, nista nece, nece da zapamti podesavanja, ni ime mreze, sifru na radost komsiluka...Same od sebe se zatim upale sve cetri lampice LAN1, LAN2, LAN3, LAN4 i model se sam od sebe resetuje, i onda ispocetka...Da napomenem da nije prvi put da se ovo desava, jer mi odprilike svake godine zamene modem...Kontaktirao sam ih meilom, i za divno cudo, bili su u nedelju (proslu), gledali, merili, probavali, premestali bazu telefona, zice, kablove, modem, nece, ni njima nije bilo jasno, hteli su i na tavan da idu da vide zice...Nesto su nabudzili, i sad kao radi, da bi opet od pre neki dan isto bilo...Kada su odlazili, pitao sam ih za IPTV da li bi to moglo kod mene, kazu da bi trebalo, jer mi je centrala blizu...Sta sad da radim? Internet placam 1590 din, fiksni posebno, ako ce mi se ovo desavati i sa IPTV, onda je bolje da uzmem u nekoj radnji samo taj risiver, pa sta navatam od kanala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ne prave nikakav problem dva fiksna telefona na istoj liniji. Na jednom mi je fax, na drugom ona klasicna slusalica sa bazom i rade bez problema. Ne znam zbog cega kod tebe prave problem internet  i fiksni kad se koriste u isto vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto imam 2 telefona i Telekomov Adsl i Iptv i nema nikakvih problema. Jedino je malo u pocetku bilo problema, jer imam 2 setboxa, ali to je reseno u rekordnom roku.

 

Problem sa pucanjem veze je u tome sto oba telefona moraju da budu vezana preko splitera i dok god to ne resis, imaces ovaj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ispred svakog telefona spliter, jedan fiksni je skinut skroz, sad je kao malo bolje, ali opet nije to to...isto mi se desava...Otici cu u Telekom od nedelje, pa cu da vidim sta ce da kazu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomoc oko digitalizacije  :help:

uzeo sam povoljno resiver ali kad ga povezem trazi mi nekakvu sifru,

a na njemu pise da je dvb-t, a sad vidim da mora da pise na njemu dvb-t 2.

jel moguce da sam se zaebo i da ovaj resiver ne moze da radi kod nas evo i slika

2015_02_24_20_59_13.jpg

 

2015_02_24_21_00_26.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomoc oko digitalizacije  :help:

uzeo sam povoljno resiver ali kad ga povezem trazi mi nekakvu sifru,

a na njemu pise da je dvb-t, a sad vidim da mora da pise na njemu dvb-t 2.

jel moguce da sam se zaebo i da ovaj resiver ne moze da radi kod nas evo i slika

2015_02_24_20_59_13.jpg

 

2015_02_24_21_00_26.jpg

 

samo si se za 2 zajebao. Sledeći put pažljivije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,saznah i ja da ipak mora da pise dvb T2 a ja reko ajd ta dvojka na kraju mu ne znaci nista :-D

Vraticu ovaj uredjaj mislim da nece biti problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja planiram da se malo modernizujem. Trenutno placam total tv 1200, internet 2000, a fiksni oko 600-700. Nisam u ugovornoj obavezi ni prema kome, tako da samo planirak da prodjem sto bolje, a finansijski ispod 4000 mesecno. Internet mi je navodno 80mb, a u praksi oko 60mb. Ima li neko neku preporuku, neki dobar paket, promociju, ili nesto? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da uzmem isto kao sto sam imao, ili više. Nema tako jak protok :D Ima od 120, taj sam vidjao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa za sta koristis tako brz net :D meni ne treba vise od 4mb, al samo nek je stabilan, da ne puca NIKAD :D

ja se nisam nesto interesovao u poslednje vreme oko tih stvari, al par drugara je uvelo radijus vektor kablovsku i net, kazu da su bas zadovoljni.. valjda su se oni skoro pojavili pa bi i cene trebale da budu nize od ostalih


proveri :)


ispravka, evo sad gledam po netu da su pisali iskustva jos 2011e, ali ja do pre par meseci nisam cuo za njih uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si čuo za radijus kretanja, ali ne za radijus vektor...

Postoje dugo, pa nekih otp. 10-ak godina. U starom stanu su mi oni bili provajderi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije 4mb, to je 40mb, tako ga valjda obeležavaju. :D
Nema pojma, ja gledam SBB kakve paket ima i one box pakete, pa ću nešto da odlučim.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nećeš ni sa SBB-om pogrešiti. Ja sam prilično zadovoljan ovim trio paketom. Jedina zamerka mi je što im je ruter teško go*no i što unutar kućne mreže imam očajnu brzinu kada dva uređaja komuniciraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SBBov jedino wifi uredjaj je njesra....sa nekim prestarim netgerarom imam ispred kuce signal a sa ovim se gubi.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...