Jump to content
FAS Goran
milosminja

Fiat Punto mk.2a - ugradnja Bi-Xenon Morimoto projektora

Recommended Posts

Da ne otvaram novu temu, jel neko radio ovu varijantu na Stilu sam ?

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još gore nego na Puntu, radio sam ja ali sa Depo farovima, fabrički su zatvoreni isto kao i ovde, dakle, razvaljivanje ili sečenje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel znas mozda tacni dimenziju ili model koji si ugradio ? Znam da ima vise modela tipa mini, d2s itd

 

Kapiram da ne moze svaki da stane zato pitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenitno imam h7 xenone, skapirao sam da uz sve te projektore dodju adapteri s kojim ubacim ove postojece xendze ?

Vule hvala na informaciji.

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraćeš kupiti H1 xenon sijalice (za Mini H1, ili D2S sijalice za Mini D2S), postojeće balaste zadržavaš. Adapter postoji samo da projektor možeš ubaciti u ležište i pričvrstiti ga kako treba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha hoces da kazes da adapteri sluze samo zbog toga sto je kod mene recimo h7, pa da moze da se instalira ?

 

A sijalice h7 sto ne moze, velicine ? Grejanje sta ?

 

Ovi sto ej kolega uzeo ne svetle lose :

 

http://www.amazon.com/MINI-BIXENON-PROJECTOR-LENS-BULB/dp/B00B21R0TA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1395780191&sr=8-1&keywords=projector+headlights

 

 

Inace ja koliko sam trazio po netu po inostranstvu, skontao sam da taj brend morimoto ni ne postoji to su isto neki cajnezi, koje neko prepakira i lepi brend morimoto...

 

E sad treba samo skontati koji su u stvari morimoto ( oni sto su bez brenda)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze kina ti je sve zivo danas sto kupujes tako da ne znam sto se oko toga opterecujes. Ja ih imam u kolima (Mini H1) i mogu samo reci da ubijaju kako sijaju! Ne moze H7 iz prostog razloga sto ne moze ta sijalica da se stavi, leziste za sijalicu je iskljucivo za H1. Ne znam tacno na koji adapter mislis, uz projektore dobijas silikonske gumice koje ce da dihtuju da ne ulazi vlaga prema projektoru, dobijes podlosku neku i veliku maticu. Ukoliko ugradjujes umesto halogene sijalice u ogledalo, zadnju stranu projektora ubacis u otvor za sijalicu i sa zadnje strane ogledala samo sa maticom zasrafis projektor i gotov posao(poravnas samo da snop bude horizontalan)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saaaamo ti uzmi to i nemoj da brines...razlika pre i posle je nebo i zemlja bukvalno...

Kako sam sada odradio jednom liku rendgen na naslonu za glavu...kad zaboravljaju duga svetla... :) mislim da mu faca jos uvek stoji 0.o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine i ti si ugradio neke projektore a ?

 

Koji ste zlikovci s tim rendgenima :)

 

Ja sam inace zadovoljan i sadasnjim xenonima kako svetle, ali ako moze jos bolje sto da ne :laughing:  + svidjaju mi se opasno te prave linije, sad kad sam video kako to vama lepo svetli pocelo ej da me nervira raspianje svetlosti jer nemam projektore :laughing:

 

Na Puntu mk1 sam bas lagano otroio farove nakon par minuta grejanja u rerni, na Stilu ce biti sexic jer je plastika pa cu fenom lagano, bice cimanje ali vredi...

 

Samo jos da dodjem do nekog novca i krecem u poduhvat :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je da grejes postepeno i krivis gornju stranu crne plastike da kanal u koji upada staklo sto vise "otvoris" i onda skalperom seces lepak koliko god mozes da pridjes i onda opet grejanje i lagano srafcigerom nacni jedan cosak i odvajaj polako.

To je jedini nacin jer ovaj lepak u Valeo farovima ne popusta kada se zagreje jer je bukvalno lepak a ne neka vrsta sirove gume

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze Mini H1, D2S, FX-R...

 

Koja velicina u incima, jer kad gledam na sajtovima prozivodjaca ili ovih sto valjaju taj Mini ima u velicinama  "Lens size(inch)  1.8",2.0",2.5"2.6",2.8"3.0",etc."

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko ko je ugradio morimoto napravio sledece: Da li vezao dugo iz senila za dugo i morimoto sociva pa kad vozi kratka normalno a kad upali dugo cetiri sijalice ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis kad upalu dugo da sijaju o fabricka halogena i klapnicu da spusti? bilo je i takvih pokusaja ali koliko ssm cuo brzo su raskacili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...