Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja sam sipao Shell kod mene, lomio se da li da promenim Seleniu, i prelomih... Koji je motor u belom Puntu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci za dizele dobar Eneos. :)   A sto ces slatko i jeftino da se navozas sa ovim metaLcem. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije folija nego je farban krov :)

Axic, ulje nosi sertifikat ACEA B4 znaci za naftarice sa direktnim ubrizgavanjem :)

A sto se navozavanja tice cekam prvo da ovi pederasi iz ABS-a izdaju mrtvu potvrdu da se zavrsi atest pa da konacno moze da se registruje. Inace auto koji ima fabricki ugradjen metan prolazi kompletnu proceduru atesta kao i da ga je ugradjivao Stanislav Eksplozija u garazi na parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije folija nego je farban krov :)

Axic, ulje nosi sertifikat ACEA B4 znaci za naftarice sa direktnim ubrizgavanjem :)

A sto se navozavanja tice cekam prvo da ovi pederasi iz ABS-a izdaju mrtvu potvrdu da se zavrsi atest pa da konacno moze da se registruje. Inace auto koji ima fabricki ugradjen metan prolazi kompletnu proceduru atesta kao i da ga je ugradjivao Stanislav Eksplozija u garazi na parkingu.

Cim sam video puntica klasik sa tim ratkapnama, pade mi na pamet da nije na metan. Ja imao istog takvog sivog 2007 fabricki metan i jedino sto mi je trebalo za atest je papir iz FAS-a da taj auto sa tim brojem sasije ima fabricki metan. Sa tim papirom u AMS u Borci dobio atest bez ikakvih problema, samo malo slikao covek uredjaj i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pun je izlazio na 9-10kg i s tim sam prelazio 170-200km, dakle nekih 5kg na 100km..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pih... dizel je dizel... pricajte vi sta hocete... mare cim registrujes metalca odma u oglas... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo imam mali problemcic sa kolima, naime poslednjih par dana pri saltanju mi auto pomalo cimne i pri ubrzavanje se iz predela menjaca cuje zvuk sveckanja opruge, kapiram zamajac se javlja a u poslednjih 2-3 dana mi motor imamo nekako grub rad, malo je bucniji i vise vibrira. Na sta vi tipujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije ni cudo mili kad ga saltas ko na tkrama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo me posle nekog vremena, malo da osvezimo. Prvo, iskomplikovalo se mnogo oko Punta na metal pa sam od istog odustao. Zatim, porodica prosirena za jos jednog zabara, devojcica pazarila Ideu 1.3 mjet :)

20150419_161128.jpg

 

Oko puntica se nije skoro nista radilo, samo se vozio. Nabavljena klesta od 156 jer sam od bremba odustao iz vse razloga. Da bi ubio dosadu uzeo sam polako da sredjujem klesta. Ispeskirao sam jedan nosac, napatio se kao Isus i kada se vratim sa odmora sledi pravljenje komore za peskiranje :)

 

20150427_190531.jpg

20150427_190536.jpg

20150427_194450.jpg

20150427_190548.jpg

20150427_190557.jpg

 

Nakon peskiranja za svaki slucaj premazano Wurth konvertorom korozije i nastavak radova

 

20150427_191311.jpg

20150427_204758.jpg

20150427_204805.jpg

20150427_204817.jpg

 

Ovo mi je bio very first time da nesto peskiram pa osim sto sam se namucio zadovoljan sam rezultatom za prvi put. Toplo bih preporucio svima da ako nemaju komoru za peskiranje vec to zele da rade u kucnim uslovima kao ja, da od toga odma odustanu. Iz gaca sam istresao pola kile kvarcnog peska. I usput sam primetio da je pesak previse fin i da bi bio dobar za npr alu felne a za onaku gvozdjuriju treba nesto grublje. Kada odradim komoru i zavrsim sve ostalo sledi farbanje svih delova :)

 

Zatim me zanima da li su klesta iste "dubine" kao i na JTD HGT-u koji takodje nosi 284 disk jer Alfa koliko sam video ima oko 4mm dublji disk pa me zanima da li mogu samo od HGT-a disk da stavim, da li ce morati od neke 145ice disk ili nesto trece?!

 

 

20150425_200046.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dobar :D ,obavezno napisi kako koci sa alfinim kocnicama,moram i ja kod sebe nesto srediti,ovako vise ne moze.  :thumbdown: ...
Imam i ja slicnu naljepnicu  :smoke:

10544437_786169931417939_2080502219_n.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali off, za prvomajske praznike sam se sa zenom malo provozao i skoknuo do vikendice njenom Ideom, mali gradski autic nije bas za neka duza putovanja ali posluzio je. Usput sam mu nasao i par mana i to kada drugom idem na oko 2000 obrtaja i potopim gas ubrzava kao 1.2 benzin, bas kilavi i tek negde na 2500-2800 obrtaja snazno zalepi za sediste. Ima li neko ideju sta moze da bude (zaglavljena geometrija turbine?! ) i primetio sam da kad krecem iz mesta sa manjim gasom bas se lepo pomuci, bezmalo oce da se ugasi. Osim toga cuje se i neki grub zvuk neke zvonjave u motoru  kad se krece iz mesta. Inace auto za tu klasu solidno udoban na putu. Evo i malo slicica sa puta   :)

 

20150504_131901.jpg

20150430_204123.jpg

20150503_103036.jpg

20150503_144310.jpg

20150503_144649.jpg

20150503_144747.jpg

20150504_120441.jpg

20150504_145824.jpg

 

Neko nestrpljivo ocekuje ove lepotane sa poslednje slike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

15ice... Koje imaju da se rade.. Po meni dosta ce ga izaci... Ali da je lepa lepa je felna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa neka izadje koliko izadje ova mi se felna oduvek svidjala i evo je u pripremi za plavu glistu :)

P.S. svakako ce izaci jeftinije od tvojih :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali off, za prvomajske praznike sam se sa zenom malo provozao i skoknuo do vikendice njenom Ideom, mali gradski autic nije bas za neka duza putovanja ali posluzio je. Usput sam mu nasao i par mana i to kada drugom idem na oko 2000 obrtaja i potopim gas ubrzava kao 1.2 benzin, bas kilavi i tek negde na 2500-2800 obrtaja snazno zalepi za sediste. Ima li neko ideju sta moze da bude (zaglavljena geometrija turbine?! ) i primetio sam da kad krecem iz mesta sa manjim gasom bas se lepo pomuci, bezmalo oce da se ugasi. Osim toga cuje se i neki grub zvuk neke zvonjave u motoru  kad se krece iz mesta. Inace auto za tu klasu solidno udoban na putu. Evo i malo slicica sa puta   :)

Predpostavljam da je Idea 70 ili 75ks  koja nema varijabilnu turbinu nego obicnu , zato ima takav efekat to je normalno kod tog motora dok se ne naviknes na papucicu gasa, i nema plivajuci zamajac nego obicno kvacilo.Nije kako kod 1.9 da krece na kvacilu nego slobodno malo gasa pa da vidis kada se razbesne tih 70tak konja  :laughing:

Edited by Markoni Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...