Jump to content
FAS Goran
MaRezi

Stilo JTD - termostat od Renault 4?

Recommended Posts

pozdrav drugari nedavno sam naleteo na alfinom forumu da stavljaju od reno 4 termostat u alfu pa onda na hrvatskom forumu da to rade i u bravo pa sam i sam pokusao i mogu vam reci da je isplatljivo a sljaka odlicno cak bolje od berovih termostata zbog kog sam morao da menjam dihtung jer je zaglavio a bio je star svega 7 meseci nego da ne duzim uzme se termostat od reno 4 koji inace ide fabricki kod reno u crevo i skine se screvo sa kucista termostata kod fiata i ugura se u crevo vrati se na kuciste i to sljaka extra e sad mora se skinuti termostat iz kucista kod fiata ako je zaglavio pa nece da otvori inace kod reno ima sa raznom temperaturom otvara na 82,83,85,86,88,89 ja sam stavio na 88 kao fabricki temperatura zakovana na pola za 1200 din dobijes termostat koji sljaka odlicno,ako nekog zanima odg cu na sva pitanja ili cu proslediti temu sa drugo foruma pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da kazem sta imam!

ko zeli da nabudzi tako termostat neka budzi niko ne moze da zabrani .

Moj savet ti je da se okanes gluposti jer ce manje na kraju da te kosta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

otkace se drzaci srafcigerom prosti je nategnuti su drzaci oprugom samo se otkace,kolega je vise za fabricko stanje i ja sam bio ali me je na kraju kostalo ravnanje glave slajfovanje ventila nov dihtung i ruke za majstora 150 e tacnije plus termostat 4 soma koji mi je i napravio problem od 150 e tako da me i nije manje bolela glava

Edited by MaRezi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nije isti kao na jtd-u, njemu ide onaj ogroman sa sve kucistem. Probao je bio jedan moj drug da izvuce termostat iz kucista pa je polomio kuciste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa kuciste je kod svih novijih italijana tj tacnije kod alfe i FIATA moj je benzinac ali gledao sam po netu vrlo su slicni samo se malo razlikuju po obliku moze i da se razbusi burgijom jer je on skoro ceo od bakra tako da ne predstavlja nikakav problem da se izvuce ja sam moj iscupao napolje za dva min

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je njegov termostat ostao na otvorenom nema čupanja ničega nego samo u crevo renoov i nema da brineš.

1200,00din je mnogo, mislim da sam ja platio oko 500,00 i evo ga na mom Doblu šljaka već 3 godine bez ikakvih problema dok sam na mojoj Lybri menjao u Tim servisu (ako su ga uopšte zamenili) iste godine samo pre toga koji mesec i već je iduće zime počeo da j..e :realmad:.  Beše oko 70eura pa mi bi mnogo da dam za još jedan, i nisam pogrešio.

 

Kome rikne neka slobodno stavlja od Rendže neće se zajebati!!! :thumbsup:

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg provalili i oni da svi budze od resoa u radnji mi naplatili 1200 ne kazem da nemoze da se nadje za manje para ja sam toliko platio,a ako je ostao otvoren onda nema cupanja ja sam moj morao da cupam jer je ostao zatvoren

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ima i toga da je prošlo tri godine, pa i leba je poskupeo tako da nije nemoguće da je i termostat otišao gore.


I ovako je OGROMNA razlika u ceni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Kit komercu 480 din vernet termostat od renoa 4 ja ugradio kod mene u auto pre oko mesec dana odlicno radi temperatura na pola posle par kilometara jedina je muka ubaciti ga u crevo ali topla voda i malo masti rese problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

da kazem sta imam!

ko zeli da nabudzi tako termostat neka budzi niko ne moze da zabrani .

Moj savet ti je da se okanes gluposti jer ce manje na kraju da te kosta!

 

Pošto tri godine funkcioniše kako treba slobodno mogu da kažem da što se ovoga problema tiče nema i mislim da ne može da bude nikakve "nus" pojave.

Šta je najgore što može da se desi?

Da rikne termostat?

Pa to da se nije desilo sa originalom ne bi ni pričali na ovu temu!

 

Kažem menjao sam oba pa se ovaj pokazao kao bolje rešenje. U Deltu ga verovatno ne bih stavio i ne znam da li uopšte može, ali na ove malo starije modele nema razloga da brinem.

U Kit komercu 480 din vernet termostat od renoa 4 ja ugradio kod mene u auto pre oko mesec dana odlicno radi temperatura na pola posle par kilometara jedina je muka ubaciti ga u crevo ali topla voda i malo masti rese problem

 

Tovatna mast je čudo! :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos bolji od R4 je da se stavi od R5 GT turbo koji je na 89C. Dosta laksi za ugraditi.

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav drugari nedavno sam naleteo na alfinom forumu da stavljaju od reno 4 termostat u alfu pa onda na hrvatskom forumu da to rade i u bravo pa sam i sam pokusao i mogu vam reci da je isplatljivo a sljaka odlicno 

 

Prvi put napisano na forumu na kome si sada još 04.12.2010. godine, sa sve opisom i slikama kako se stavlja (ko hoće da stavi):

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37995-termostat-jtd/?p=726506

 

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...