Jump to content
FAS Goran
VladaNS

Zatamnjivanje stakala

Recommended Posts

Testirali su dve Honde Accord, prva sa fabrički zatamljenim staklima. Druga sa (pretpostavljam Llumar jer je bio lik iz Black Glass-a) folijama na staklima. Prvi test je bio vezan za temperature u kolima i na enterijeru. Na početku testa su merene temp. spoljna je bila 36 C dok u Acordu 1 izmerena temp vazduha u kabini 37,8 C , Acord 2 (sa folijom) 36 C. Posle dva sata stajanja na suncu spoljna temp je bila 38 C a temp. u Acordu 1 53,2 C a u Acordu 2 40 C (13,2 C manje). Zanimljive su vrednosti površina enterijera Acord 1 temp dečijeg sedišta 63,3 C , temp zadnjeg sedišta 63,9 C, temp volana 52,7 C i temp vozačevog sedišta 51,5 C. Acord 2 tmp dečijeg sedišta 41,3 C, temp. zadnjeg sedišta 43,9 C, temp volana 40,6 C i temp. vozačevog sedišta 38,9. Tu razlike idu i preko 20 C.

Drugi test je bio test propustljivosti UV zračenja. Tu je pokazalo da fabrička stakla zadržavaju oko 14 % štetnog zračenja dok stakla sa folijom su zadržavala 99 %. Ogromna razlika.

Velika prednost je i u slučaju loma bočnih stakala, folija zadržava staklo u komadu.

Vezano za ateste, Nikola iz Black kaže da se prednja bočna smeju zatamniti svega 5-8 % da bi bili u okviru zakona , dok lik iz Vinče tvrdi da iz DOSADAŠNJEG iskustva stakla na kojima je postavljena folija NE ZADOVOLJAVA PROPISE. Inače cena atesta je 2500 din i radi se u Vinči, AMSS, na Mašinskim fakultetima Beograd / Niš, Fakultet tehničkih nauka Novi Sad i Fakultet inžinjerijskih nauka Kragujevac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na osnovu cega to ovaj iz Vince tvrdi? Pola ljudi voze tehnicki neisparvna auta zbog tih folija. A taman sam hteo sutra da idem i zatamnim stakla.

Sent from my LG-P760

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u Kg-u išao na mašinski, a mislim da se on sad zove tako kako si naveo i onda nisu radili, mada prošlo je od onda oko godinu dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo bas sad citam tekst u SATu kazu da i ta cuvena Llumar folija dolazi u dve varijante "ATR" i "ATC" kaže da se na prvi pogled razlikuju samo u nijansi ali....postoje razlike u specifikaciji same folije.

A da kazu i da je tečnost za prskanje stakla pre lepljenja folije "specijalna" u suštini ništa nije rečeno što ovde već nije rečeno više puta,čak je zanimljiviji text o Fiat 500 sa Lambo motorom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reče Janković ima nova i stara generacija Llumara. Verovatno je to.

Top Glass ima sada odlične cene. Koje folije ugrađuju ?   http://www.topglass.co.rs/

 

 

top_glass_2.jpg top_glass_3.jpg 

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam pricao sa momkom i rece mi da su nemacke folije ibda vec 2 godine njih ugradjuju i da nisu imali reklamacije na njih. Mogli smo da vidimo ko bih hteo pa.da.se.organizujemo grupno pa.mozda i neki popust dobijemo... ko ie za. Ja sam prvi. Kaze mi da za zadnja tri stakla uzima 3500 sto nije lose.

Sent from my LG-P760

Share this post


Link to post
Share on other sites

3500 ako su stvarno nemacke je vrh cena.

Jel to firma iz Bg?

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam pricao sa momkom i rece mi da su nemacke folije ibda vec 2 godine njih ugradjuju i da nisu imali reklamacije na njih. Mogli smo da vidimo ko bih hteo pa.da.se.organizujemo grupno pa.mozda i neki popust dobijemo... ko ie za. Ja sam prvi. Kaze mi da za zadnja tri stakla uzima 3500 sto nije lose.

Sent from my LG-P760

 

Jel izdaju neki atest uz ovo? Ako daju onda stvarno nije loša ponuda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

3500 ako su stvarno nemacke je vrh cena.

Jel to firma iz Bg?

 

Sad sam pricao sa momkom i rece mi da su nemacke folije ibda vec 2 godine njih ugradjuju i da nisu imali reklamacije na njih. Mogli smo da vidimo ko bih hteo pa.da.se.organizujemo grupno pa.mozda i neki popust dobijemo... ko ie za. Ja sam prvi. Kaze mi da za zadnja tri stakla uzima 3500 sto nije lose.

Sent from my LG-P760

Jel izdaju neki atest uz ovo? Ako daju onda stvarno nije loša ponuda :)

 

Jel za zadnja tri trebaju atest? Kontam da samo za prednja 2 trbaji.

Da, iz BG su, vojvode stepe 141 rece i da rade po zakazivanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za zadnja stakla ne treba atest koliko ja znam samo za prednja, nije losa ponuda ali dok dam pare za benz.izadje mi kao Llumar jedino ako idem za Bg planirano za jos nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam pricao sa momkom i rece mi da su nemacke folije ibda vec 2 godine njih ugradjuju i da nisu imali reklamacije na njih. Mogli smo da vidimo ko bih hteo pa.da.se.organizujemo grupno pa.mozda i neki popust dobijemo... ko ie za. Ja sam prvi. Kaze mi da za zadnja tri stakla uzima 3500 sto nije lose.

Sent from my LG-P760

 

Ibda ?

Kakva je to folija i koliko kvalitetna ? Nisam mogao da nađem ništa za nju.

Opet sam za kvalitetniju robu koja ipak štiti od štetnog UV zračenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DraganUS nisam baš siguran za zadnja jer znam da nema ograniečanja za zatamnjenost, ali vajlda refleksija ne sme da bude preko 15% tako da neki dosadniji policajac može za to da zeza..mada u svakom slučaju fina ponuda ako su kvalitetne folije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fak..syebao sam zadnje grejace kad sam skidao foliju sa stakla,ostale su samo dve crte da rade..

Ne mogu da verujem,od cega ih prave..od putera..:angry:

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj pazljivo ako su sitniji prekidi, mozes da sredis sa tecnim srebrom. Izvinjavam se za off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je mnogo para za stila 3 vrata, lumar 80e?

Pitao sam i za karavana izadje 110e.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

toliko je i meni na GP za zadnji deo-3stakla isto Llumar,a da li je mnogo..........po meni mnogo

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zadnje vreme koliko pratim cene to je totalno ok. Čini mi se da većina radi za 70-90e samo deo iza B stuba. Samo vidi da ti daju neki atest da ne bude posle problem sa policijom jer počinju da traže dlaku u jajetu da bi malo napunili budžet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zvao topglass i pitao za karavana 7000 sve sem soferke,a ako  hocu samo zadnja 3500.Kazu rade sa nekim nemackim folijama i na zakazivanje.daju i garanciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pa to je super cena...To mi je u kraju pa cu da svratim sutra do njih da vidim sta i kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo vidi da ti daju neki atest da ne bude posle problem sa policijom jer počinju da traže dlaku u jajetu da bi malo napunili budžet

Ne znam koliko sam puta pisao ali nemojte se lozti na lazne papire o atestu koje pokusavaju da vam proteraju pojedini servisi i da vam na foru uzmu lovu. Atest ne moze da vam da ni jedan servis iskljucivo AMS, masinski fakultet i institut Vinca sve ostalo je lazno. Procedura za atest je sledeca:

1. Vanredni tehnicki pregled, da se ustanovi da na kolima postoje folije ili bilo sta drugo za sta radite atest. Cena koliko kosta tehnicki pregled oko 1000-1500 din

2. Pisanje molbe za izdavanje dozvole da se radi atest na vozilu

3. Odlazak u Ljermontovu da se preda molba i da odobrenje cena oko 1200 din bar je tolko bilo kad sam ja rado ateste. Cena

3. Odlazak u AMS, masinski fakultet ili Vincu tu se placa atest

4. Odlazak u policiju da se uvede u saobracajnu cena nova saobracajna

Ave ostalo je lazno svaki atest koji se uradi sve po redu, a ne uvede se u Saobracajnu u napomenu kazne su iste ako da niste radili atest.

Ako je atest 3000 din koliko uzima AMSS racunajte jos toliko pa cak i vise na ostalu papirologiju i gorivo atesti su skupi i oduzimaju dosta vremena.

Sve ostalo vam je sarena laza, nemojte se primati da vam neki servi da neki papir o nekom atestu i da mislite da ste mirni sa tim, najebacete sa tim papirom isto kao i da ga nemate ili bolje receno mozete da obrisete zadnjicu sa njim :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...