Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Čamo

Fiat 500L 1.3 MJet - čipovanje?

Recommended Posts

Cekajte malo jel taj 500L ima MJET 2 od 85 KS? ili od 75Ks? 

Ako je od 85 onda ima malo drugaciji hardver pod haubom (dizne i turbina) ali opet mislim da je turbina fixna tako da se chipovanje svodi na dodavanje goriva= dimna zavesa!

Ovaj od 85Ks bi trebao da izbacuje manje od 100grama CO2 ! to se u Evropi ceni u vidu poreskih olaksica pa ce mozda za nekih 100 godina i kod nas biti jeftinija registracija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je meni poznato, razlika izmedju 1.3 multijet i multijet II je u:

- 85 KS,

- 200 Nm @1500 (diskutabilno da li je pri 1500 ili 1750),

- varijabilnoj turbini i

- start-stop sistemom.

 

Ne znam da li ima jos neka razlika.



p.s. Juce sam, posle predjenih 2.000 km prvi put dao skoro pun gas - na autoputu (ravan, novi deo od mosta na Beški ka Novom Sadu), postepeno sam ga dodavao i stigao do 170 km/h, kada sam morao da usporim zbog nekih kamiona. Mislim da je mogao jos, jer mi je ostalo bar 1/4 gasa. Uzmite sa razervom ovaj rezultat, jer mi nije bio ukljucen GPS, a dokazano je da brzinomer laze za bar 5 km/h... ledjnog vetra sigurno nije bilo, mogao je da duva samo blagi ceoni, par m/s, tj. max 10km/h. Auto je fenomenalno lezao na putu, brzina se uopste ne oseca... nemam reci...



Usput, ima li neko krivu obrtnog momenta? Kazu da je ravna od 1.500 do 3.500? Ja sam ga bas i doterao do 3.500 kad sam morao da usporim, tako da je moguce da ni ne moze brze... Nazalost nisam gledao potrosnju... neki drugi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- 200 Nm @1500 (diskutabilno da li je pri 1500 ili 1750),

 

A, što je diskutabilno kad u knjižici koju si dobio uz auto piše na 1.500 obrtaja? :)

 

Usput, ima li neko krivu obrtnog momenta? Kazu da je ravna od 1.500 do 3.500? Ja sam ga bas i doterao do 3.500 kad sam morao da usporim, tako da je moguce da ni ne moze brze... 

 

Kod svih modernih dizelaša je takva...skoro ravna, a onda se surva dole kao sa litice. :) Ali, ona nema veze sa brzinom kojom ćeš ići, to su KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, što je diskutabilno kad u knjižici koju si dobio uz auto piše na 1.500 obrtaja? :)

 

 

To sto je mnogo startniji na 1.750 nego na 1.500. Kad pri 1.500 dodam gas moram da sacekam da polaaako ubrza do 1.750, a onda poleti. Mozda je to zbog vece tezina automobila, i da mu je potreban snazniji motor ili veci obrtaji, ali ne poznajem dovoljno materiju... jedino sto mogu da kazem je da meni najbolje vuce pri 1.750 obrtaja. A i na sledecem linku pisu da je max obrtni momenat na 1.750, sa cim se potpuno slazem

 

http://www.toptuning.it/scheda-tecnica.php?lang=it&idp=3242

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina. Ja sam isto nailazio na razlicite podatke o obrtajima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj motor od 85 ks ide i u opel Merivu i lepo ide.

ja probao Merivu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A, što je diskutabilno kad u knjižici koju si dobio uz auto piše na 1.500 obrtaja? :)

 

To sto je mnogo startniji na 1.750 nego na 1.500. Kad pri 1.500 dodam gas moram da sacekam da polaaako ubrza do 1.750, a onda poleti. 

 

Vozi na 1.200 obrtaja u drugoj. Patos gas odjednom. Javi da li osetiš da povuče na 1.500 ili na 1.750...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...