Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Posle mnogo dilema i razmisljanja ipak sam se vratio staroj ideji da je Benzinac BOLJA IDEJA ZA MOJ DZEP!!! Krenuo sam da trazim benzinca ali posle procitanih vasih komentara o dizelima i saveta ujaka koji ima dva JTD-a ipak sam mislio da predjem na dizela da se i ja vozim kao covek malo. Medjutim ... da nije toga MEDJUTIM verovatno bih sada i vozilo dizela ali ... ipak sam malo ceprkaaooo (malo vise nego sto je mozda trebalo) i uplasio se zamajaca, dizni i ostalih zezancija pa poceo da se dvoumim. I to je dovelo do toga da se ipak vratim staroj ideji - BEZNINAC (sa PLINOM).

S'obzirom da sam vozio Punta mk1 i da sam bio prezadovoljan odrzavanjem istog, verujem da pretpostavljate da je ovo AZDAJA za mene i moj pojam "SNAGE " motora!!! Sa 55 na 95 konja, sasvim zadovoljavajuca promena! Nisam neko ko bi poslednji dinar dao za auto. Radije bih za taj zamajac otisao negde na putovanje i da se vozim sasvim solidno (mislim na toliko pominjanu SNAGU). Sto se mene tice ... STO JE JEFTINIJE ODRZAVANJE TO JE BOLJI AUTO!!! Zato sam i trazio nesto sto je po ulaganjima biti SKORO ISTO kao PUNTO ali vecih dimenzija. Izbor je pao na 1.4!!! Kako ... pa lepo ... VELIKI SERVIS 13.000 dinara, MALI servis 3-4 hiljade, potrosnja plina 8-9-10l... sto se mene tice I-DE-AL-NO!!!

 

Sad malo o mom lepotanu. Naime ... rodjen je 2005.godine sa 1368 kubika koliko i sad ima... nista nije napredovao, valjda ga slabo hranili ovi Talijani. Kupljen u Kragujevcu na ime kupca ali od privatnog lica, ne sa placa. Po odjavnim papirima i registraciji reklo bi se da je imao samo jednog vlasnika... Stariji gospodin, 45.godiste po imenu Fernando. Datum prve registracije i izdavanja saobracajne dozvole se poklapaju, kao i tablice, sto bi trebalo da znaci da je prvi vlasnik. Nasao sam Fernanada na FB pa mu sad pisem pisamce da vidim da li je i sta radjeno na autu i koja mu je kilometraza. Auto ima nekih ostecenja ali nista strasno. Danas sam mu malo posvetio paznje i oprao ga i fotografisao pa rekoh da podelim koju fotku sa vama.

 

cxca19080.jpg  cxca19082.jpg

 
cxca19083.jpg  cxca19081.jpg

 

cxca19084.jpg  cxca19085.jpg
 
Od ostecena ova pukotina na braniku  i sa dene strane i jedna i druga vrata u malo ostecena ali farba nije!
 
cxca19086.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ipak sam malo ceprkaaooo (malo vise nego sto je mozda trebalo) i uplasio se zamajaca, dizni i ostalih zezancija pa poceo da se dvoumim. I to je dovelo do toga da se ipak vratim staroj ideji - BEZNINAC (sa PLINOM).

 

 

To sto si nabrojao nisu mane JTD-a, ocigledno si ceprkao po burek forumima  :2guns: . Sredi ta ostecenja sto pre. :)

Edited by LakY

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mozda sam samo trazio IZGOVOR da ne uzmem dizela! Znam da nisu MANE JTD-a ali su potencijalne opasnosti. U konkurenciji su bili Pezo 307 i Reno Megan ali je ipak dugogodisnja voznja Fiata presudila u izboru. Videcemo kako ce se pokazati.

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate samo opusteno sta god da si uzeo (dizela ili benzinca)nisi pogresio pa bre FIAT je to!I sledeci auto ce mi biti iz grupe FIAT!

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da si napravio pravi izbor, i meni je ovaj motor favorit što se Fiatovog benzinca tiče, čim ga i danas posle 9 godina ugrađuju i dalje u nove automobile, znači da se dobro pokazao :thumbup: ovo na vratima i nije strašno, opet bolje ubiti malo cenu na tome i znaš kako si ga uzeo, sam ga središ, nego da si sam primetio da je farbano, pa da sumnjaš zašto li je farbano... Srećno i da se dugo vozite :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

odličan  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakazana ugradnja plina za 2. jul ... Neka trosi kao Punic i ja sam na biiip. Za sada sam stvarno prezadovoljan.

Videcemo da li ce biti pada odmah za neke felnice ali polako... tek sam poceo. Bitno je da ima na cemu da se radi.

Hvala jos jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komsija neki ??? :D

 

napisi lepo da si iz Smedereva, nemoj ja da bijem glavu gde je ova zgrada :D

 

inace lep Stilo ... sa srecom da se vozis sa Stilom :D 

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

odličan stilo.. motor je najbolji kompromis ekonomičnosti i performansi (naravno, uz ugradnju plina)  Nek te služi duplo bolje nego punto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce ugradjen plin. Landi Renzo, najkvalitetnija i najskuplja varijanta ... nadam se da ce se brzo isplatiti!!! Sad samo suska...
Sutra idemo na prvu probnu voznju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ćeš .. vidiš šta znači ne izlaziti iz auta ! :D
Prosto me strah više da idem peške, nabošću negde nosom.
Komsije se osvrću kad me vide pešaka, misle da auto ide od nekud zamnom ! :lol:;)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlična investicija koju ćeš za godinu dana da isplatiš... Pravi izbor, 1.4 pa još i na plin :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:whistle:  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probna voznja uspela... Smederevo - Beograd (voznja po gradu) - Smederevo, starim putem. 101.4km po bordu 5.6 l benzina sto bi u prevodu znacilo oko 6.5-7 l plina.

 

Mojoj sreci nema kraja. Na sve sto sam navikao sa Punticem sad imam sa Stilom + 40 konja ... DjIHAAAA...!!! :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez ikakvih problema... imao sam kolonicu ispred pa sam vozio 4.

 

Zaboravih da napomenem ... potrosnja je sa UKLJUCENOM KLIMOM!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...