Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Prvi 500L nacionale, drugi vlasnik Jare

Recommended Posts

Šta kaže taj što ti je stavljao koliko će da traju ove spoljne folije (na zadnjem stubu) i ako ih skineš jel ostaju neka oštećenja ili tragovi?

Ovo mi deluje do sada najelegantnije rešenje

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino rešenje za to plastično staklo je da se napravi model od nekog mekšeg kartona i da se na osnovu njega iseče folija, a to izgleda morati da uradi neko od nas jer ove što lepe folije mrzi da gube vreme na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta kaže taj što ti je stavljao koliko će da traju ove spoljne folije (na zadnjem stubu) i ako ih skineš jel ostaju neka oštećenja ili tragovi? Ovo mi deluje do sada najelegantnije rešenje

nisam pitao koliko ce da traje, a sto se tice ostecenja ne bi trebalo da ih bude, to je folija kojom se zatamnjuju stop svetla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam na oštećenje "stakla" prilikom eventualnog skidanja folije (i lepka)

Jedino rešenje za to plastično staklo je da se napravi model od nekog mekšeg kartona i da se na osnovu njega iseče folija, a to izgleda morati da uradi neko od nas jer ove što lepe folije mrzi da gube vreme na to.

Nije problem u krojenju (samo) nego u samom materijalu. Plastika radi na toplo hladno a folija ne pa se javljaju mehurovi ili se odlepljuje + sredstva za skidanje lepka za foliju tope plastiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti se čini vožnja u rikverc preko noći, sad kada si zatamnio stakla? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam na kupovini. Video sam auto uživo (do duše ne tvoj) i spolja deluje zaista dobro. I to što ljudi pričaju kako su zamišljali auto, i ja sam zamisljao da je mnogo veći auto uživo, al kad sam ga video. Na kraju ispade da mi se više dopao što je manji nego što sam zamišljao :smoke:

 

Nego, zanima me kakva je preglednost pozadi kod 500L.

Često obraćam pažnju na taj elemenat kod novijih vozila i primetio sam da svi nešto naprave malo zadnje staklo pa mi se prosto stalno vrzma pitanje: Kako čovek da vidi ovde da ide u rikverc, da se parkira i sl sa tako malim zadnjim staklom? Čini mi se da je preglednost užasna kod takvih vozila...ili možda ipak nije? :question: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi zapeli da voze u rikverc  :laughing:

 

Preglednost za vožnju u rikverc nije sjajna, naravno, nije ovo IMT 539 traktor. Zato su kinezi izmislili parking senzore i rearview kameru. Za 40€ imaš preglednost kakvu hoćeš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preglednost je odlična na sve strane ali problem je što pozadi gledaš visoko, otprilike vidiš samo krov automobila parkiranog iza tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rikverc bez problema...sve je pregledno ako koristiš i retrovizore :guitar:

Jedino mali problem predstavljaju naslonjači za glave ako ih podigneš...ali ni to nije strašno :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sa zatamnjenim staklima i bez njih nije mi problem voznja u rikverc jer koristim iskljucivo spoljne retrovizore koji daje odlicnu preglednost. a voznja u rikverc nocu jeste mali problem, ali zbog slabog rikverc svetla, manje zbog zatamnjenih prozora

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo vratih se ja iz Grcke. predjenih 1500 km, prosecnom brzinom 68km/h, isao sam do Soluna koji je gori od Bg u najgorim danima, potrosnja po bordu ravno 7l, sto me citajuci o potrosnji drugih ljudi dovodi do zakljucka da ja definitivno ne znam da vozim ovaj auto :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne plači Boki. Moj otac troši u svom Punto Classic-u 5 do 6 litara. U dva navrata mi ga je pozajmljivao (kada sam prodavao svoje automobile) i nisam trošio ispod 8. Sve je u nozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast tom ko sme tebi da pozajmi auto...  nadam se da si mu vratio u jednom komadu... ;)

 

:laser:

 

(nema ljutis...) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moje potrosnje posle skoro 5000km. Po veoma losem eko indeksu se vidi da ga nisam stedeo, zato sam veoma zadovoljan sa prosecnih 7,5l

20131019_231330.jpg

Edited by bojan dimitrijevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se neko seća koju je državu izabrao kada je prvi put pravio account za ecoDrive pa vam ispisuje ¨km¨ i ¨L/100km¨. Mislim da nije bilo Srbije,a da bi (moje razmišljanje u tom trenutki) mi programčić bio na Engleskom mislim da sam izabrao UK. Rezultat je da je program stvarno na engleskom ali mi prikazije ¨miles¨ i ¨mpg¨ kao mere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zatamnio sam stakla. napred 35%, pozadi 65%. plasticni prozori su privremeno uradjeni sa folijom za stop svetla, malo se razlikuje, ne primecuje se na prvi pogled, ali nije to to! kazem privremeno dok se ne nadje neki majstor koji ce smeti da preuzme odgovornost za eventualno lose isecenu foliju i ostecenja od skalpela koja bi pri secenju nastala. ja takodje nisam bio spreman na taj rizik :sweat::vava:

DSCF1990.jpg DSCF1995.jpg

DSCF1992.jpg DSCF1994.jpg

DSCF2051.jpg DSCF2010.jpg

Danas sam resio problem sa plasticnim prozorom koji me je mnogo nervirao. Kupio sam u after marketu zaštitnu mrežicu specijalnu za taj prozor. Kostala je nenormalno mnogo(87€),ali kao što Deda jednom reče merak nema cenu. Kacim slike kad budem stigao. Edited by bojan dimitrijevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...