Jump to content
FAS Goran
Timke

Fiat Stilo JTD / Nuova Bravo MJet - čudan zvuk iz motornog prostora

Recommended Posts

Evo mene opet sa nekim zvukovima :D

 

Pre jedno 3 nedelje otac je palio kola a ja bio napolju, i kada je upalio primetim da se cuje kao neko landaranje lima... Osluskujemo tako 15ak sekundi, i posto smo zurili uskocim ja u kola i podjemo...Dok smo izasli sa parkinga i dosli do raskrsnice, auto stoji, otvoren suvozacev prozor, ne cuje se nista.

 

Stigli mi gde smo trebali, auto stojao na parkingu nekih sat vremena, u povratku ja vozim, upalim, ne cuje se ono landaranje.

 

Sutradan izjutra, idem na fakultet, cim sam usao otvorim suvozacev problem, upalim, opet se cuje. Inace kad je zatvoren prozor ne primecuje se toliko. Da nisam cuo onaj put kad sam bio napolju, pitanje da li bih primetio. Ali eto, sad kad znam da ga ima pa uvek osluskujem.

 

Uglavnom, cuje se samo na prvom jutarnjem paljenju. Pre neki dan je vozen izjutra, pa parkiran, stojao na parkingu 6, 7 sati, opet posle toga vozen i nije se culo. Znaci samo kada duze ostane ugasen.

Isao u servis, ali dok sam otisao kod njih vec je proslo to prvo paljenje i na narednim paljenjima se ne cuje. Oni probavali 3, 4 puta, kazu ma nije to nista, teraj...

 

Teram ja, al j**es to teranje kad se cuje nesto sto ne bi trebalo :D

Znaci za kraj preciznije. Zavergla, upali, sekundu, dve normalno radi, i onda pocne to nesto da landara. Cim podjem malo, predjem 20ak metara, na dalje je sve normalno. Ima li neko ideju sta bi moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk se cuje sa suvozaceve strane, to sam zaboravio da napomenem.

Za ovih 4 meseca koliko je Stilo kod mene, uradjen je mali, veliki servis, zamenjena remenica alternatora, remontovan kompresor klime... Sta jos ostaje sa te strane, sto bi moglo da se cuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda imas gremline u motoru - salu na stranu ja licno ne znam ni jednog dizela da se malo ne cuje pri paljenju nesto , pogotovo kad je hladan (svaka cast ovim BESUMNIMA) - ali treba pogledati u svakom slucaju sta je. Meni je licno remenica altenatora tako pravila problem ali vidim da si istu menjao. Kao sto ti je i receno , ujutro otvori haubu , cale neka ga upali a ti osluskuj ........ pozdrav  :smoke:

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Boletom, i meni ujutro kad god upalim auto, leto-zima nesto zvekece i cangrlja pregledao sam sve ali nista, bio kod majstora raznih ali kvara nema. Vozim tako vec godinu i po, vise se i ne trudim da cujem taj zvuk ali je i dalje prisutan. Tako da samo vozi i uzivaj. Mogu majstori sve da ti zamene pa da se opet cuje i samo bi bacio pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slazem se uopste! I ja tako kazem da na stilu mora da svetli lampica od airbega pa ne mora, nego me mrzi da vadim Ocs

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan majstor koga hvalite ovde za fiate (nije bitno ime) kaze doslovce ........ jebes disela koji malo ne cangrlja ili je suv kao barut (mislio je na motor da mora malo i da masti pogotovo oko turbine) ....... a ovde pisu turbina treba da je suva kao barut kad ih pitate ...... e sada koje tu u pravu pitaj boga. treba pregledati sve ali bez opterecivanja. moj auto je kod mene 3 god. , uredjen odmah veliki servis i jos 6 malih na po 10.000km -- za 7500km radim drugi veliki i uvek ali uvek je mastio oko turbine.  :smoke: ....... ulje mobil super 2000 disel , ne koristim seleniu , normalno 10w-40 jer svaki nas auto je presao min. po 200.000 a i vise --- i kod mene sada na satu stoji 175.000 (a radio sam 6 malih servisa ???? do sada) samo ne znam koji put jer je 2002 god. , ljudi u italiji , nemackoj , holandiji to cepaju ko ludi i ne izlaze iz kola - pogotovo dizela , samo je pitanje ko je kako odrzavao kola jer i tamo ima aljkavih kao i ovde i normalno picajzli kao i ovde. ja priznajem da sam kao ovi drugi ali od babe ne moze devojka da se napravi , koliko god se trudio - nazalost ........  :D ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze to da turbina mora da bude suva je najveca glupost! Na novim kolima turbina nije suva posle godinu dana! Kazem ti ponovo da mislim da ne trebas da ides po majstorima ako ti ne osecas da auto slabije vuce, da se cuje nedaj Boze menjac ili nesto drugo. Ako ne osecas u vozni nista na kolima a zamenio si remenicu i te bitne stvari nemas razloga za brigu. :thumbsup:


A da se ne ponavljam ali i moj cangrlja dok je hladan, vec godinu i po ali jednostavno tako radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja to i kazem clanu koji se zalio iznad nas da mu non stop nesto cangrlja na njegovom stilu. treba pregledati sve ako nesto sumnjas ali bez opterecivanja. ja sam naveo samo primer sa mojim stilom i turbinom ..... moj ide kao LUD - HVALA BOGU a i ja ga gazim kada sam raspolozen ....... jbg. masti turbinu , ulje ne gubi ni kap ali je auto 2002 a sada je 2014 god, pa sam hteo da coveku kazem neka se opusti i neka ga vozi sto vise .......... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ćaletov majstor napravio frku da mi je turbo mastan kada sam uzeo auto. Ja se zabrinuo i mislio da je otišao, ali u stvari majstor nije bio dovoljno stručan da vidi kuda uljna isparenja izlaze i poneka kap ode do turbine. Zamenjena jedna šelna i rešeno. Od tada nisam ni gledao kakva je turbina. Nadam se da je dobra jer ne troši auto ulje što je meni dovoljno. 

A za lupkanje šta znam. Moj ne cvrči kada ga upalim, ali ima 2-3 plastikice koje ponekad vole da zaigraju, ali se smire kada ih pritisnem prstom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da se istanovi sta to zvecka, to sto je nesto stavljeno novo ne mora da znaci da je dobro! Sta ako opet zvecka remenica ili lager na kompresoru klime ili alternator!? I vozis sr po gradu sledecih 30 dana i 31-og krenes na more, npr.za Grcku i u sred voznje prestane da zvecka i napravi lom po sred auto puta?

To sto kod vas koji takp dugo vozite tako zvecka a nije mu nista, to se najlakse provali sta je. Slobodan kanal i sat vremena i ne sme da se cuje nista! Ja znam da je za benzinca da kazem normalno da kucka 20-ak sekundi zbog podizaca ali dizela nisam nikada cuo da zvecka i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu da snimim to neki dan, mozda vec sutra... Pa i majstoru da pustim, jer drugacije nece moci da cuje kakav je to zvuk :D Osim ako ne ostavim kola kod njega, sto mi se ne cini :)

 

Inace taj servis sam u nekoj temi hvalio, i dalje stojim iza svih reci. Ljudi za sada bas korektno rade. Ali jednostavno nije mogao da ustanovi sta je kad se vec kod sledeceg paljenja ne cuje.

 

A plasi me to sto ide leto, pocicu negde na dalji put i ko zna sta moze da bude.

Znaci prvih sekundu, dve nakon paljenja sve ok, i onda od jednom taj zvuk...Kao nesto zapinje negde, biiip li ga. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde snimi to ako mozes pa okaci i ovde. bas me interesuje da cujem sta se desava , pa ako mogu da ti pomognem nesto tj. da dokucim sta je , javljam ti ovde porukom ..........  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam ga palio, isao sam do grada, ali nisam uspeo lepo da snimim. Razduvao se vetar pa se ne cuje nista lepo. Odlazem snimanje za sutra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih im bas ostavljao kola da prenoce :) Ali ako se ovako nista ne resi, morace onda tako.

 

Kada sam menjao remenicu alternatora i kada je skinuo kais, rekao je da se vrlo malo cuje remenica radilice (mislim da je ona u pitanju, ako je to ona velika?), ali da nije opasno. E sad, mozda je i onda dotrajala.

Ne znam da li je neko imao problem sa njom? Kakav zvuk ona "proizvodi" kada ne valja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo upravo citam neke teme o remenici radilice.
Ali kazu da se uglavnom cuje stalno kada je dotrajala. Meni samo na prvom paljenju.

 

Mada...Nadjoh u jednoj temi simptome slicne mojima
Link: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/45098-stilo-jtd-remenica-radilice/page-3#entry867248
 

Takodje mu se culo samo kada je hladan motor, i napisao je tu sta je sve zamenio.
Remenica radilice, spaner i tri rolera.

 

Spaner sam menjao u servisu, jedan roler takodje. Ostaju ova 2 rolera i remenica radilice, ali tipujem na skuplju varijantu - remenicu radilice. Videcemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ja sam imao slican problem, culo se u prednjem desnom delu motora kao lim da zvecka pretpostavio sam da dolazi iz dela gde je alternator, otisao sam kod dobrog elektricara kojeg znam dosta dugo i kao sto sam mislio problem je bio u alternatoru. Remenica alternatora je zakocila, i dva lezaja su se cula u alternatoru obradjen je rotor i servis alternatora i sad se vise ne cuje nista. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Culo se stalno, ili samo na prvom paljenju? :D To je jako bitno :D

Ja sam menjao remenicu alternatora, al' eto ne setih se tada da mu kazem da pregleda i ocisti alternator. jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stalno se culo tj na leru najvise u toku voznje ne moze da se cuje zbog motora. Ako je vec skidao alternator kako ga nije pregledao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je uspeo da je skine na licu mesta a i opet, mnogo je glupo da ga ne pregleda kad je vec sve otkaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo je na licu mesta, auto bio na dizalici, skinuo kais i onda remenicu. Dok je cekao da drugi majstor donese remicu iz njihove prodavnice, on presao na drugi auto, na drugoj dizalici.

 

Ma za to ga i ne krivim, to je meni trebalo da padne na pamet pa da mu kazem da ga pregleda, ocisti, itd... Al meni je tad bilo samo da se sredi tadasnji problem i da sve bude u redu. Nije ni mnogo uzeo za ruke, 1000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...