Jump to content
FAS Goran
Timke

Fiat Stilo JTD / Nuova Bravo MJet - čudan zvuk iz motornog prostora

Recommended Posts

Pumpa za vodu koja se toliko čuje sigurno brzo procuri ili zariba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je odmah po kupovini auta uradjen veliki servis i vodena pumpa zamenjena original Fiat vodenom pumpom. U pokusaju resavanja zveckanja je radjena provera seta zupcastog i novo zupcenje motora. 

 

Znam da je bolno, ali po meni - tu ostaje samo da se otvori zvono i proveri set kvacila i zamajac. Ako je i to ok - bojim se da je sledeca opcija otvaranje motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je odmah po kupovini auta uradjen veliki servis i vodena pumpa zamenjena original Fiat vodenom pumpom. U pokusaju resavanja zveckanja je radjena provera seta zupcastog i novo zupcenje motora. 

 

Znam da je bolno, ali po meni - tu ostaje samo da se otvori zvono i proveri set kvacila i zamajac. Ako je i to ok - bojim se da je sledeca opcija otvaranje motora.

uzivaj i vozi  mozda ti zvekece kompresor klime ako imas klimu   :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cini na prvom klipu kao da se cuju injektori ili vakum pumpa, ne moze da se cuje lepo preko telefona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni kompresor klime - na istom je bio zamenjen lezaj. Nije ni remenica radilice. Auto je proban bez PK kaisa i zvuk je i dalje bio prisutan. Auto je tako isao kod mene oko 50000km, zvuk se gubio i vracao i sa tim je na kraju i prodat.

 

Kod mene je doduse jedna brzigaljka imala nesto vece korekcije, ali kod kolege Petrovica to nije slucaj - injektori su reparirani.

 

Molim vas da procitate temu pre negos to nastavite sa nagadjanjima.

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako je sve kako kazes onda moze da bude neki sklop u menjacu  ili  naj  gore da je neki od lezaja na radilici dobio luft  ali sa obzirom da si prosao 50 000km radilica nije mada  desavaju se cuda .   :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u servisu da odradim kočnice, kažu da je to čekićanje nešto u usisnoj grani, treba da je skinu i da vide koliko je štete napravilo, auto nije za vožnju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u servisu da odradim kočnice, kažu da je to čekićanje nešto u usisnoj grani, treba da je skinu i da vide koliko je štete napravilo, auto nije za vožnju :(

Pa ne bi ja bash toliko daleko isao :) Cuje se na dosta njih, i da nije za voznju vec bi isplivalo kod nekog od nas kao havarija na motoru... U svakom slucaju javi sta si uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako mi rekose u servisu, kazu da ce da rasturaju usisnu granu i mozda ostalo da vide da li je bilo nekog sr. Ne znam da li su to odlucili samo na osnovu zvuka ili jo snecega, ne znam... Uglavnom cekam da se slogiram kada cujem cenu :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedostaju dva leptira, dal ih je progutao ili šta već, pa se skida glava da se vidi šteta...ne znam šta sve može da ode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja ne verujem da ih je progutao. Sigurno bi osetio ili bi se desilo nesto da ih je progutao. Mislim nije to trun manji od trunkice pa da se ne oseti. Da nije neko otvarao pre tebe usisnu granu pa izbio to?

Edited by MilanStilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ima li ko info da li je recimo na 2.0mjet unapređena usisna grana, odnosno da li je rešen problem sa tim otpadanjima leptira...

Koliko sam se naslušao tih priča na tom 1.9 i ako je ista stvar na 2.0 dođe mi da skinem granu i počupam ta govna preventivno

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam kupovao auto, nisam naleteo ni na jedan komentar za tu granu, a sada se samo priča o tome, eto.

 

Jedan leptir se zabo u ventil, to je kao OK, dok će drugi da traže dalje...

 

U svakom slučaju moram da tražim drugu usisnu granu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne može ta ista grana samo se poskidaju leptiri?

Ne razumem se u to, valjda ti leptiri služe da regulišu ulazak vazduha, nemam pojma. Koliko sam čitao na netu, kupuje se druga usisna grana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrazi ovde cini mi se da je pisalo da pasuje ta usisna grana sa nekog drugog auta i dosta je povoljnija. Sad ne mogu da se setim gde je to pisalo i ko je napisao ali znam da sam na ovom forumu vide. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa, otišao jedan klip, mora da se menja, turbina OK. Mora da se obradi i glava.

Usisna grana takođe da se menja. Uglavnom haos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leptir je putovao kroz sistem, zaglavio se kod jednog ventila koji nije mogao do kraja da se zatvori i tu je pojeo klip na jednom mestu. Odatle i taj zvuk čekićanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...