Jump to content
FAS Goran
Timke

Fiat Stilo JTD / Nuova Bravo MJet - čudan zvuk iz motornog prostora

Recommended Posts

I ja verujem da su proverili tu granu i krilca da li su ok.

Još uz to, ta grana je stavljena čista i podmazana, nije se nakupila garež i ostala gamad za dva meseca vožnje (1500 km).

Što se tiče ostataka od prethodne havarije, ne verujem da je bilo šta ostalo jer je sve otvarano i pregledano, moglo je da ostane samo u auspuhu...

Nisam valjda toliki baksuz da je opet odletelo krilce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da nisi! Svakako i ako jesi neće na tvoj teret nadam se ali to ne umanjuje blago rečeno razočarenje koje imaš i vreme koje gubiš i .....jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

v.petrovič, ja mislim da bi ti morao iči kot dobrog tunera, da ti tekom vožnje proveri sve parametre i napravi mapu + zablokira egr, možda ti je več neko "prčkao" i nit neznaš, moje mišljenje.

 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

EGR nije blokiran, a imao sam probleme sa njim, pa sam ga čistio u ultrazvučnoj kadi, to je bilo pre havarije, a sada ne znam kakva je situacija.

Ićiću u servis 11. jula pa će tada da provere, nadam se...

Kod tunera bih išao kada bih auto doveo do ispravnog stanja, mislim da i servis može dijagnostikom da isprati sve što se dešava. Ali može da bude i to, da je rađen remap, mada ne verujem da je to radio prethodni vlasnik...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ponovo sam snimio, da ne bude da umišljam :) Možda je to i normalno, ali po meni ne zvuči dobro.

Prvi snimak je moj koji sam danas snimio...Ja primećujem to čukanje i zvonjavu (kao da čekić udara u metal - slabije se čuje).

Ostali snimci su od drugih, ali i kod njih se to čukanje isto tako čuje...

 

Moj snimak: 


Alfa: 

https://youtu.be/rt0KxY8lLxs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste malo izrazen zvuk ali mislim da nije nista bucniji nego sto bi trebalo da bude barem ovako preko snimka. Oslusni jos neki 1.9 ako imas negde u komsiluku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako misliš na ovaj "metalni zvuk" to ti ima skorom svaki mulitjet! Kod mene je isto, dok se ne zagrije je to normalno, ponekad se bolje čuje, ponekad manje, ponekad ništa. Ne razumijem, šta ti ne radi dobro na avtu? pitat ču ja prijatelja koji pozna jtd mašine u nulo.

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne poznajem nikog sa tim motorm, oslušnem kada neki auto prođe, ali ne mogu dobro da ocenim.

Schranzman, mislim na taj metalni zvuk i na ovo izraženo tapkanje, čukanje, što se čuje na svim ovim snimcima.

To se prenosi čak i u kabini koliko nekad zna da bude jako.

 

Do pre nedelju dana je radio kako treba, sada čini mi se da blago zatrokira u nižim obrtajima, nekako mi ne vuče glatko i ravnomerno, ali ne preterano, jedva se oseti.

Takođe neće uvek, čini mi se, da povuče i preko 2000 baš kako bi trebalo, mada bih voleo da uporedim sa nekim drugim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dođi u nedelju kod Intera na skup forumaša. Uvek bude makar jedan Stilo 1.9mjet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retko koji stilo je sa 150ks, obicno su 140ks, a oni nemaju klapnice u usisnoj grani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže prijatelj da je možda nek mehanički kvar na motoru, i da ti je izleda potegnulo "loputo" iz usisnog kolektora v motor, tako da ti je to zjeb...ventile, bat ili cilindar...

 

težko je to reči, vidješ češ šta če ti reči servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš, to nisam znao. A 2.0 jel ima te klapnice?

Ču jel ima?! Ja vido i diro....

Kod njega je drugacije reseno, njemu ni cekicem nemos da ih poskidas

Nije daleko od istine al da ne 'erem puno da ne izjedem 'uda na kraju Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže prijatelj da je možda nek mehanički kvar na motoru, i da ti je izleda potegnulo "loputo" iz usisnog kolektora v motor, tako da ti je to zjeb...ventile, bat ili cilindar...

 

težko je to reči, vidješ češ šta če ti reči servis.

To se meni i desilo pre otprilike 2 meseca, pa sad razmišljam da nije opet, kao što rekoh u prethodnim porukama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cujem ovo sitno zveckanje kao da je neki lanac labav. Lici na ventile, bregaste, dizne. Ovako sa snimka, mozda je i drugo nesto labavo. Ima komsija Ar 159 150ks i cini mi se da nisam cuo ovako nesto kod njega. On pa ima neki metalni tup zvuk sto mi uzasno ide na zivce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, taj zvuk, to zveckanje je sasvim nešto drugo, i to će da provere, ali nema veze sa ovim čukanjem.

To drugo je počelo da se čuje kada jednom nije upalio kako treba, tresao se kao nenormalan 2 sekunde dok nisam stigao da ga ugasim. Verovatno se nešto razglavilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod Gorana, što se tiče ovih zvukova, svi su poslušali i ocenili da je sve kako treba.

Auto ide dobro sada, tako da neću ništa da diram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zameram Marko, uvek prihvatam šalu. A trebalo je da čujete kako su me zezali na poslu kada je auto bio na popravci, tako da ovo nije ništa :)

Samo neka je šale, ispravnih automobila i dobre atmosfere :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...