Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kao što reče drug dellas, svašta može da utiče na rad motora i performanse.

Bravo HGT od 147KS treba da ide za 8,5s do 100 po fabričkoj specifikaciji. Ja sam kod mene izmerio oko 8,3-8,4s (snimao sam kamerom sat) od 0 do 109 (što je realno 100km/h).

Nije mi normalno da mi pobegne za skoro dužinu u prvoj zato što sam kopao asfalt sa 185 60 14 winterama, i onda da ga ladno preskočim u drugoj i trećoj i ostavim skoro 2 dužine. Ja bih prvo proverio sve kablove, senzore... Baš sam juče pričao sa jednim drugarom iz Mirijeva, Miki iz TIM mu je burazer, i neki njegov ortak je kod Mikija oterao HGT-a koji je išao ko _urac. Prvo je uradio dijagnostiku i konstatovao je da je u kvaru senzor temperature usisnog vazduha, jer je stalno pokazivao -30C. To su sredili i auto je mnogo bolje išao.

Iskreno verujem da je auto dobar, jer ne troši ulje, ravnomerno vuče, ali treba ga malo pročačkati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK

I to sto kazes. Treba to otisnuti niz brdo...hahahaha

Ali i ovaj "traktor",neki letći traktor....

@ Marko

Treba,treba!!!!

Čačkanje mu sleduje.

A mislim i da mu je potrosnja malo veca nego sto je bila.Nesto nadoknadjuje povecanom potrosnjom....

Sleduje mu i dijagnostika,pored pomenutog VELIKOG servisa!!!!

I da, ne trebamo zaboraviti da od 0-100 podatak vazi za nov i razradjen auto a ne za ovo moje cudo od 15,16,17....... godina....

100% sam siguran da je on daleko od deklarisanih 147ks......

Share this post


Link to post
Share on other sites

vozio sam ja takvog pre jedno 10-ak godina,i bio sam zadovoljan performansama,jedino sam se smorio kad sam radio veliki servis.Odem do Bogunovica i oni mi kazu da za zamenu zupcastog i seta remenicai toga svega treba 8 sati po satnici, i da to naplaćuju 500e sa delovima,jer motor treba da ide napolje ili da se spusti na trapove ,sto oni ne rade,jer tako jedino moze da se zameni set,i ja se smorim i na jedvite jade nadjem jednog majstora da to odradim za 200e,kod njega u garazi,,(spustao ga je na trapove),, tek tad prebacise marku u euro i beše dosta para,i posle toga je sve bilo ok neko vreme,pa mi crče struja oko paljenja ventilatora za hladnjak,i tu sam se smorio,+ bez plina,potrosnja bila ok 12-13 normalne voznje,i ja ga prodam,,,......mada sad se nadam se  je povoljnije sve to za odrzavanje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam za tu akciju za hgt i valjda coupe isto tako. smaranje brate...:-) ali ima logike i kod mene je isti motor ali koliko je sira lancia od brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je veliki servis mi rekli u Goran servisu,kad sam se zadnji put raspitivao,pre par meseci....oko 54.000,vec sam pisao....

Potrosnja mi je po gradu u proseku 10 normalne voznje,ali tesko mi ga voziti bas penzionesrski.....

Kao i na otvorenom,ka Uzicu i cacku je oko 8, ali brzinom mnogo vecom od prosecne 50,60km/na sat. Pa da se hvalim kako malo trosi....

Uz umerenu voznju,npr moj otac da vozi,potpisujem da mu ne bi bila preko 6!!!!!!! Garantovano...

A koja je druga matematika? Auto na trzistu vredi prosek 1500+500 veliki i mas masinu od 150ks, daleko udobniju i žešću od ostatka ponude.

A sta se nudi za te pare? 95% raspali polovnjaci iz uvoza,farbani,krpljeni,pakovani(cast izuzecima)....

Moj bravo i dalje ima prednje fabricke amortizere,set kvacila ja promenio na 100.000(fabricki skinut)...i da nije malo ogrebotina nastalih na parkingu,

izgledao bi kao da ima par godina.....

Ja kad napravim tu matematiku,ne znam mozda gresim, ali cini mi se da je naj bolje uraditi servis i uzivati.

Ne znam kako vi sa vasim kolima, ALI JA SA OVIM SAM UZIVAO SVAKI PREDJENI KILOMETAR !!!!!

A ima sam i 10 puta skuplji auto.....ali ovaj mi skroz odgovara....jos je i dzabe....

:fun:  :fun:  :fun:  :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kada smo glupi i nesposobni, pa ne umemo da uradimo veliki servis u fulu za 150 evropljana, kada sipamo skupo ulje i menjamo ga u propisanom intervalu ili ranije.
Ili smo glupi pa ne umemo da se ratosiljamo auta kada dođe vreme da se radi veliki servis. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:unworthy:  :unworthy:  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste to ta matematika,ali trziste je takvo kakvo je,a tek trziste u okruzenju se je jos smesnije za te klase,

To je ostalo da izeberu samo neko poput nas,mene ,tebe i jos 5-6 ljudi sa ovog foruma,

Dok sam ga vozio bio mi je uvek kez na licu,ali kad sam pokusao da ga prodam posle svih pehova sto sam imao,osecao sam se prilicno zarobljeno na trzistu jer me za 3 meseca oglasa nije zvalo vise od troje-četvoro ljudi,i ti sto su me zvali su nudili bescenje,pa sam ga na kraju i dao ispod njegove realne vrednosti,jer obicno svi znaju sto pitaju za njega za te njegove mane (veliki servis skup,problemi sa termostatom i hladjenjem motora i sl.),,pa onda i ne ocekuju da ga uzmu za realne pare,a kad im se pomene da nema plin to ih opari bukvalno,jer svi sportisti sa 1500e bi da idu 8 sec do 100,za 1500e, al da im trosi 8 lit plina i da zamena ulja nije vise od 3000din,ali to ne mere,,,

TaKO da ti je to uvek igra mačke i miša ,pa ko pre popusti,,ja sam popustio sto se tiče hgt-a ,jer ga je zamenio tad bmw ,kojeg i dan danas vozim,,ali evo ne odustajem od Fiata i dalje,jer upravo trazim neki puntić za ženu i za po gradu...tako da teraj ti to dok ti ne dosadi ,pa onda kako mu bog da,,,,,,. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna sitnica, sada žena vozi HGT-a :D Njoj ne treba puntić, i tu je stvar jasna.

Ali mi nisu jasni likovi koji voze auto i onda nemaju za veliki servis i onda ga prodaju, ili tu nekako nalaze svoju šićardžijsku računicu.

Ja ga iskreno ne bih prodavao, kao što neću da prodajem svog Brava JTD. Auto je ispravan, sve je određeno, i neću da ga prodam za 1500€, neka kupe na placu za te pare pa neka se raduju životu. Jbg, ti naši automobili sada imaju mnogo veću upotrebnu vrednost od tržišne.

I kada smo kod zadovoljstva u vožnji i potrošnje, jebeni mini Cooper 1.6 2003g kojeg vozi moja sestra u gradu neće da priča bez 10l, kada ga ja dovatim ode na 12l ko ništa. Održavanje za njega ubija, ide lošije od HGT-a i mog traktora, a troši kao HGT i čuje se onako, za 4 cilindra lepo, ali naspram 2.0 20v smešno. I u njemu mogu realno samo 2 osobe da se voze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste to ta matematika,ali trziste je takvo kakvo je,a tek trziste u okruzenju se je jos smesnije za te klase,

To je ostalo da izeberu samo neko poput nas,mene ,tebe i jos 5-6 ljudi sa ovog foruma,

Dok sam ga vozio bio mi je uvek kez na licu,ali kad sam pokusao da ga prodam posle svih pehova sto sam imao,osecao sam se prilicno zarobljeno na trzistu jer me za 3 meseca oglasa nije zvalo vise od troje-četvoro ljudi,i ti sto su me zvali su nudili bescenje,pa sam ga na kraju i dao ispod njegove realne vrednosti,jer obicno svi znaju sto pitaju za njega za te njegove mane (veliki servis skup,problemi sa termostatom i hladjenjem motora i sl.),,pa onda i ne ocekuju da ga uzmu za realne pare,a kad im se pomene da nema plin to ih opari bukvalno,jer svi sportisti sa 1500e bi da idu 8 sec do 100,za 1500e, al da im trosi 8 lit plina i da zamena ulja nije vise od 3000din,ali to ne mere,,,

TaKO da ti je to uvek igra mačke i miša ,pa ko pre popusti,,ja sam popustio sto se tiče hgt-a ,jer ga je zamenio tad bmw ,kojeg i dan danas vozim,,ali evo ne odustajem od Fiata i dalje,jer upravo trazim neki puntić za ženu i za po gradu...tako da teraj ti to dok ti ne dosadi ,pa onda kako mu bog da,,,,,,.

Eto bas tako,sve smo se razumeli..... :unworthy: nemam sta dodati. Reko' si isto sto i ja....samo sto ja jos BMW nemam!!! :laughing:

Jedna sitnica, sada žena vozi HGT-a :D Njoj ne treba puntić, i tu je stvar jasna.

Ali mi nisu jasni likovi koji voze auto i onda nemaju za veliki servis i onda ga prodaju, ili tu nekako nalaze svoju šićardžijsku računicu.

Ja ga iskreno ne bih prodavao, kao što neću da prodajem svog Brava JTD. Auto je ispravan, sve je određeno, i neću da ga prodam za 1500€, neka kupe na placu za te pare pa neka se raduju životu. Jbg, ti naši automobili sada imaju mnogo veću upotrebnu vrednost od tržišne.

I kada smo kod zadovoljstva u vožnji i potrošnje, jebeni mini Cooper 1.6 2003g kojeg vozi moja sestra u gradu neće da priča bez 10l, kada ga ja dovatim ode na 12l ko ništa. Održavanje za njega ubija, ide lošije od HGT-a i mog traktora, a troši kao HGT i čuje se onako, za 4 cilindra lepo, ali naspram 2.0 20v smešno. I u njemu mogu realno samo 2 osobe da se voze.

 Ma tu sitnicu ja hocu i da promenim,da joj kupim bilo sta da mi vise ne uzima auto... :w00t:

Lepo to rece, "UPOTREBNA VREDNOST MNOOOGO VECA OD TRZISNE"!!!! ! :whistle:

A ja kad saberem i oduzmem stvarno se uopste ne smaram oko potrosnje....pisao sam ovde negde....ocev punto novi(malo je bio u Bg kod mene),trosi po gradu 9.

ZNAAAAAAM,neki ce reci da punto trosi manje......ali kod mene,tj.kad ga ja vozim u istim uslovima punto 9 a bravo 11(prosek),nekad 10,nekad 13....

A ta dva auta su nebo i zemlja(posebno ovaj "ludak" zvani HGT...bez trunke preterivanja!!!!Dovoljno iskustva i sa jednim i drugim....

 

A sto se minija tice,obozavam koncept i dizajn,enterijerski je kvalitetom svetlosnu godinu bolji od ovih nasih "narodnih"....Vozio sam se i ja vozio ovu generaciju,upravo zamenjenu.....e sad motor,jbg....kako koji naravno,od mrcine do odlicnog turbaka....

Raxo bih ga posedovao da mogu, ali bi i clio RS, megam RS,imprezu sti......jao dug je spisak. Patnja jos duza...... :whistle:

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sta mislis,vozio sam je na nekoj promociji 10ak minuta po NBG (benzinac,turbo,170ks......ako se dobro razumemo mislis na onaj osnovni mod kad je mrtva skroz? Ja odma prebacio u dinamik (ako ne gresim)....i ide "ko zmaj"....

Kaze tip iz delte,koji je sedeo pored,kad sam ga pitao jel ovo moze da se proba kako treba, "pa ti baaas gazis,ostali su voziliko penzosi..."
Bio je ukljucen ESP(ne znam kako ga alfa zove)...pa u krivini je drzao vrhunski,bez tzv."klizanja preko nosa"......
Svidja mi se i to(djulieta),da ne duzim.....
Tad sam vozio kiu pro_ceed i mogu raci da mi je prvi utisak bio,pored toga sto je naravno italijanka startnija,mnogo udobnija(manje tvrda) i u odnosu na pro_ceed, tramvajske sine ne oseca kad predje......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog razmisljanja vecine ljudi moj punto stoji na oglasima od aprila. Kad zovu i pitaju zasto stoji tako dugo dobiju odgovor da necu da ga prodam za 1600eur i naravno zacudjeno pitanje kako to necu

Ako ostane do proleca ide u neku perla boju i ostaje kod nas dok mu motor ne ispadne sto se nece skoro desiti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim na to da dobro ide. Bio mi zimus jedan holandjanin, mislim da je siptar. I ja ga pitam jel turbo on kaze jeste i kao odlicna ovo ono. Kad je posao, ono je poletelo brate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, moraćemo da organizujemo još jedno potezanje kada uradiš veliki servis, dijagnostiku i još nešto ako treba, pa da vidimo gde smo.

Nego, molim te napiši nam šta kažu tvojoj ženi kolege i koleginice za auto. Verujem da im nije sve jedno kada ga čuju. Da li pitaju ima li ugrađen plin :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ticma

Tako cu ija izgleda sa bravom. Ima da ga vozi dok se ne dezintegrise....hahahahah

@MS PK

E onda sam u pravu. Razumeli smo se!!!

@Marko

moramo ali bez decijeg sedista nazad i ne oko skole. Bio si u psiholoskoj prednosti....hahahah

Jel znate kako smo otisli na potezanje????? Prvo mije ispricao da tu imaju kamera,pa neki senzori brzine,ma kao da nas specijalne jedinice cekaju iza coska!!!

I ja onako pod psihozom,obradjen stanem na crtu!!!!!!

Marko je opasniji igrac nego cak i njegov "leteci traktor"....hahaha...nema zajebancije sa njima...

Kaze oduseve se na pumpi kad je vide sta vozi.....a koleginice....ma i moja zena...to je za njih sve prevoz od tacke A do tacke B.

Zvuk?????? Hahahahah....nemaju pojma sta je 5 cilindara...."jaoooj sto je bucan???? Jel se to nesto pokvarilo?????"

Kratko i jasno: NEMAJU POJMA !!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to me Marko isprepadao da bi me pobedio!!!!

100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah....pa ja nemam pojma a Marko rece da su na Mirijevskom bulevaru,kod skole.....nisam ih video....

Share this post


Link to post
Share on other sites


Gume se malo na krivinama bore za asfalt!!!! :clap: 
Skromno gazenje do 4.000-5.000o/min(za grad,vise nego dovoljno..) :blushing: 
Losa kamera i dalje. :blushing: Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...