Jump to content
FAS Goran
cane

Punto Sporting mk2b 1.4 16v

Recommended Posts

Pu bas bedak :( rekao bih da vrata mogu da se srede ovo sto vidim na slikama nije strasno , krilo i retrovizor menjaj a branik zafarbaj .

Danas zamalo da me udari Spark u Topcideru , dao sam migavac da skrecem desno na pumpu i usporim i baja krene da me obilazi sa desne strane izmedju mene i pumpe , zamalo desnu stranu da mi odvali , izgoreo sam :rant::realmad: .Grad pun ludaka za volanom.

Edited by Markoni Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad bih da nadjem neki retrovizor ceo, elektricni, sa grejacem i vec u crnoj boji.... to bi bilo ful. Gde su ti otpadi, gde se to trazi :D pojma nemam.... U Šabac mi se ne ide, radije bih ovde negde.

Hteo ja da tabam, al odjednom se najatilo jos trojica taxista tako da tuca nije dolazila u obzir :D

Pu bas bedak :( rekao bih da vrata mogu da se srede ovo sto vidim na slikama nije strasno , krilo i retrovizor menjaj a branik zafarbaj .

Danas zamalo da me udari Spark u Topcideru , dao sam migavac da skrecem desno na pumpu i usporim i baja krene da me obilazi sa desne strane izmedju mene i pumpe , zamalo desnu stranu da mi odvali , izgoreo sam :rant::realmad: .Grad pun ludaka za volanom.

mislis da mi je jeftinije da menjam krilo nego ovo da ispravljam? Kako se krecu cene, koliko da ocekujem za retrovizor a koliko za krilo? Za farbanje imam vrhnskog lika 60e po delu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh brate, i vrata i krilo i branik :2guns: Imaš na delu foruma "Bezbednost u Saobraćaju" odgovarajuću temu, samo lepo iščitaj i sve će lepo da ti isplati kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupio elektricni retrovizor u Lukasu 1950din , dobijes kompletan sa odvojenom plastikom sive boje , mozes da prepakujes sa tvog retrovizora plastiku crne boje na novi. Ne znam koliko se krecu cene ali bolje novo krilo nego to da ispravljas da gitujes videce se da je radjeno , jos je malo se odvojilo od fara i haube , tesko ces da ga posle uklopis da svuda budu zazori u toleranciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne diraj ništa dok ne stigne presuda, ne bi trebalo dugo da traje samo odlučivanje(moj ćale saznao sa 4 dana nakon udesa) pa ako si sam kriv snalazi se, a ako je taksista onda u ovlašćeni servis.

A za ovo jbg, nesreće se dešavaju, bitno da si ti dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aham, moja maska retrovizora otisla u paramparcad. A za krilo dal da jurim original polovno ili novo, tipa Lukas i slicno? Sta je bolje dal valjaju ta nova zamenska krila?

Ne diraj ništa dok ne stigne presuda, ne bi trebalo dugo da traje samo odlučivanje(moj ćale saznao sa 4 dana nakon udesa) pa ako si sam kriv snalazi se, a ako je taksista onda u ovlašćeni servis.

A za ovo jbg, nesreće se dešavaju, bitno da si ti dobro.

pandur mi rece da ce 99% biti nikom nista jer nece moci da se utvrdi... kontao sam da stavim samo neki retrovizor da mogu da vozim ko covek i sacuvacu racun. A za limariju cu sacekati presudu

Edited by cane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Starsno, bitno je da si ti dobro. Nema bezobraznijih vozaca od taksista, boli njih uvo gde ce stati, samo upale sva cetitri i misle da su sve resili.

Idi u SA ( ША ), tamo verovatno imaju sve. Polovna originalna krila ne mogu da se porede po kvatitetu sa zamenskim, bolja su, pocinkovana i sl, dok zamenska verovatrno nista od toga.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ljudi na savetima, verovatno cu sutra u lukasu uzeti retrovizor, a za ostatak cu cekati presudu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto ti je igor vec rekao, nista ti ne diraj dok ne vidis zapisnik, moguce da je dobar sa tim pandurima pa su probali da te izrade, za koji dan nazovi da vidis sta se desava, sto se tice delova, bolje polovno originalno, ovi delovi iz velasa i slicnih em nisu kvalitetni em tesko se upasuju da to valja, mozes da kontaktiras ove iz sabca i trazis da ti posalju kurirskom sluzbom, kazes im kod tvoje boje i posalju ti, skoro je drugar porucio retrovizor za stila posalo mu lik i rekao mu ako nije ta boja ti vrati posiljku poslace drugi jos drugar nije ni znao za kod boje nego mu rekao samo za stila svetlo sivi i sve je super ispalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo sve sa vrata se opralo, jos malo polirka da sredi i to je to. Samo zadnji cm do krila malo pukla farba, smor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko kako se cupa ova plastika oko visokotonca, da bih prisao retrovizoru? Jel se samo cupa i moli boze da ne pukne neka zabica ili ima neka drevna vestina?

IMG_20130406_174928.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izcupaj onu gumicu u levom cosku dole moguce da je ispod neki srafic,ako nije onda polako podvalci ravni srafciger i polako da lepo iskoce zabice, valjda neces polomiti, ali javice ti se vec neko ko je to skidao, ima ih na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ispod te gumice sraf kao sto kaze Kuvalja, ali jako pazi sa plastikom, jako je lomljiva, meni je pukla malo na jednom mestu, tek tek sam bio povukao prema sebi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ljudi, sve gotovo bez greske... stigao mi retrovizor u istoj boji tako da ne moram da farbam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos i crno krilo da mi padne s neba i dosta ke*anja :D

Danas kupio delove za veliki servis, sve je tu, u utorak zakazano kod Gorana.

Vodenu pumpu sam ipak uzeo Valeo a ostalo SKF

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradjen veliki servis, sad uzivancija. Zamenili mi i neki rezistor, cesto mi je palio ventilator kad milim po gradu, to sam im napomenuo i sad sve super. Trebao bih sutra prekosutra da svratim da podignem zapisnik od onog cvrkanja.... malo sam se raspitao i nipokojem osnovu ne mogu biti kriv, tako da ako treba ganjacemo se po sudu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to sa ventilatorom se i meni desava da mi pali po gradu cesto malo malo pa upali par sekundi radi pa se ugasi.Mislim da na svakom semaforu oce da upali,mozda i u voznji ali ne cujem dok vozim da i on okrece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo ventilator on i sluzi da se vrti, bitno da si kaiseve i spanere izmenjao...u voznji nema razlike al se nekako lepse osecas kad znas da je novo i da si miran :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to sa ventilatorom se i meni desava da mi pali po gradu cesto malo malo pa upali par sekundi radi pa se ugasi.Mislim da na svakom semaforu oce da upali,mozda i u voznji ali ne cujem dok vozim da i on okrece

ja reko bolje da proverim sad dok jos nije napolju 50 stepeni, i evo danas se nije oglasio ventilator uopste i temp zakucana na radnu. A pre u koloni kazaljka non stop prelazila za 1mm sredinu pa je ventilator vrati. Ovako u voznji je bilo sve normalno

@djunta sve se tripujem da sad bolje ide :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...