Jump to content
FAS Goran
Nidzo

Plava šerpica (Fiat Punto 1.2 8v SX)

Recommended Posts

Evo da i ja predstavim svog šerpa plavog Puntića :) Pa da krenem od Kulina bana pa dokle stignemo :D

Nakon par godina bez auta u aprilu sam počeo potragu za istim, Konsultovao sam se sa burazerom automehaničarom koji mi je odmah preporučio Punta i u periodu traganja bio sam fokusiran striktno na njega ne obazirući se na predloge i pametovanja ostalih po pitanju ostalih proizvođača automobila.

Pratio oglase, zvao, išao gledati par, čekao jednog HLX-a da se ocarini i na kraju jedno veče naletim na polovnim automobilima na svježe postavljen oglas mog sadašnjeg auta. Bila je to :heart: na prvi pogled. Tu noć skoro da nisam ni spavao :) Ujutro sa komšijom zapucam u Bataju, pogledamo, provozamo, pregledamo papire, ubijemo malo cijenu, izvadim 2250€ i kupim :D

12_1.jpg

Punto je 2002 godište, po ePER-u proizveden u martu, uvezen iz Njemačke tako da sam mu ja prvi vlasnik ovde. Na satu je pisalo 140000 km ali znam koliko dileri vole te okrugle brojeve :) Nosi oznaku SX. Od opreme ima koliko sam ovdje vidio što i većina ostalih tipa električni podizači prozora, centralno zaključavanje, City servo, volan i sjedište vozača podesivo po visini, zadnju maglenku (prednje nema), 6 vazdušnih jastuka, manuelnu klimu, ABS (koji mi trenutno ne radi zbog zadnjeg desnog senzora)... E da, ima 3 zadnja naslona za glavu što nisam viđao kod mnogih.

P5280074.jpgP5280075.jpg P5280076.jpgP5280077.jpg

Enterijer mu je bio u izuzetno očuvanom stanju, a i prodavac ga je sigurno dodatno picnuo za prodaju tako da sam ja samo nastavio sa lickanjem i održavanjem. Spolja ima poneku ogrebotinu i dva tri ulubljenja kao da je neko prstom jače pritisnuo ali ništa strašno.

IMG_20120508_104610.jpg IMG_20121221_150107.jpg

Sjedišta su dobro očuvana tako da sam odmah kupio neke najjeftinije presvlake kako ih ne bih uništavao i prljao.

Burazer mi je odmah uradio veliki servis tako da nisam plaćao ruke, samo dijelove nekih 7600 dinara koliko me sjećanje služi + 2500 za cilindar kvačila koji je malo zezao kad se auto duže vozi i zagrije. Prva registracija me izašla oko 18000 dinara.

IMG_20121214_093023.jpg C360_2012_12_09_10_56_56.jpg

Zasad sam prezadovoljan. Prešao 4000 km. Troši oko 7 litara goriva. Malo mu curka ulje kod one budže gdje su svjećice ali do sad nisam morao da dosipam ulje tako da ću to rješavati prilikom sledećeg malog servisa.

Naknadno sam ugradio daljinsko zaključavanje, fabrički woofer i zadnje zvučnike kod Dače "Viteza",

IMG_20121218_121320.jpg

a ove nedelje je pao i univerzalni naslon za ruke

IMG_20121221_150159.jpg IMG_20121221_150314.jpg

U planu su na proljeće neke alufelnice, možda i ugradnja gasa ali polako. Ideja na ovom forumu koliko hoćeš samo da je para.

Eto to bi bila neka skraćena verzija :D

P.S. Maznuo sam FLCS logo za watermark slika. Nadam se da nećete zamjeriti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je :thumbup: Što se felni tiče, samo polako, jer je najlakše kada ima para na gomili, a one same izlete povoljno, a što se plina tiče, nikad nije na odmet da daš duplo manje para na istu kilometražu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

super je, ali mi se najviše sviđa osveživač vazduha na retrovizotru :)

Inače, poslišaj Stikera, prvo plin pa sve ostao, ako planiraš da voziš đuntu duže vreme..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci ;) Poslušaću vas što se tiče plina baš zbog toga što ne planiram da ga mijenjam duže vrijeme.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ekstra je autic! Sa srecom da ga vozis!

Kako se instalira naslon za ruku?

Hvala Srđane. Što se tiče naslona pratio sam temu za koju je @neshaoct ostavio link i slike sa slične teme iz ove poruke http://www.fiat-lanc...96 samo što ja nisam podvijao metalni nosač nego izbušio nove rupe i pričvrstio holšrafovima za plastiku gdje se nalazi ručna i pepeljara. Sve u svemu jednostavno je i za 15ak minuta gotovo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha Vlada i Sikter za gas, greenpunto i Ivan za felnice = neriješeno :D

I meni se sviđaju te sa HLX-a kao na ovom što sam gledao i zamalo kupio ali imalo je dosta limarijski da se radi na njemu pa odustao

2012_12_23_152426.jpg

@Markoni BG ja obožavam tu boju, a tek kako zasija kad se opere auto uhhh ali i dan danas drugar mi ponekad pošalje sliku šerpe da me zeza :D

Metalac_duboka_serpa_Standard_24_slika_O_1751268.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti ali i ja sam u istoj situaciji kao ti sa parama plus što nemam ni gume za njih. Letnje su mi 165/70/R14 ne znam da li mogu na njih i kako bi to izgledalo.... Zato i odlažem sve za proljeće :) A felnice iz oglasa stvarno djeluju očuvano. Šteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tu felnu ti je guma 185/60 R14. Sve drugo bi izgledalo smesno. Ne ide da bude felna sira od gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si. Baš sam sad vidio na jednoj drugoj slici ovog crnog HLX-a te dimenzije. Morala bi pasti prodaja starih i kupovina novih guma ili neka zamjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep punto na alu felne idu 185/60/14 i kod mene je tako ,jedino sto je guma tih dimenzija skuplja,ali auto bolje lezi nego na 165/70/14 neka te dugo sluzi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha,šerpa plava,dobra fora važno je da nema belih tufni po sebi.Ja sam tražio sivu boju ali kad sam video plavi odmah sam ga uzeo.Moja ti je preporuka,prvo plin pa sve ostalo,ja sam ga ugradio pre 4 meseca za 370€,prešao oko 4500 km bez problema.Živ bio i da te šerpica lepo služi

Share this post


Link to post
Share on other sites

:clap::thumbsup::cheers:

Odlican autic, nek ti je sa srecom! :thumbup:

Lep punto na alu felne idu 185/60/14 i kod mene je tako ,jedino sto je guma tih dimenzija skuplja,ali auto bolje lezi nego na 165/70/14 neka te dugo sluzi!!!

Hahaha,šerpa plava,dobra fora važno je da nema belih tufni po sebi.Ja sam tražio sivu boju ali kad sam video plavi odmah sam ga uzeo.Moja ti je preporuka,prvo plin pa sve ostalo,ja sam ga ugradio pre 4 meseca za 370€,prešao oko 4500 km bez problema.Živ bio i da te šerpica lepo služi

Hvala drugari :unworthy:

370€ nije mnogo za plin, a i ja sam prvo tražio sivu boju kao univerzalnu i laku za održavanje (manje se prašina vidi) ali kad sam vidio šerpicu...ćao, zdravo, gotovo, morala je biti moja :D

Hehe trebao sam staviti naslov teme Plava Šerpica (Fiat Punto 1.2 8v SX) :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To neko od administratora može lako da preimenuje :turned: Meni se iskreno ne dopadaju ove alu felne, jeste da su fabričke, ali izgledaju kao ratkapne, lično ja bih pre za te pare tražio nešto ređe... Npr, ovako nešto za malo para, jeste da je i ona puna, ali jedno peskiranje, pa polirka i uz malo posla ima da sija da se ogledaš u njih, samo promeniš poklopce i staviš Fiatove..

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=57083

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Previše su pune, kao tanjiri :) ali cijena je korektna. Meni se najviše petokrake sviđaju poput ovih recimo (mislim da su 15ce)

2012_12_24_141338.jpg

Viđam jednog identičnog Puntića kod mene u Banovcima i mnogo mu dobro čuče.

Svratio danas kod dvojice majstora za gas. Prvi ugrađuje samo Landirenzo za 500€ + 4000 din za onaj adapter da se gas sipa kod čepa za benzin, a drugom je AC najjeftiniji 550€ pa do 800 i nešto evra za druge proizvođače. Definitivno ostavljam za proljeće ovo planinarenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre mesec dana sam išao kod majstora u Kg-u koji je meni ugrađivao plin, Lovato, stg2, ja sam iskreno prezadovoljan kako radi, auto mi nije nikad ni štucnuo, a pregazio sam već 40.000 km sa tim uređajem i prosek mi hvata 6,5 mešovite vožnje... Pitao sam lika koliko je ugradnja, pošto planiram da menjam auto, rekao mi je 350€

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate gde ti to ugradjujes plin u svemirskoj stanici ?

pa tebi se isplati za bg da dodjes da ugradis...,to je puno para bre :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čime li se drogira taj što mu je najjeftiniji AC 550 €?Kod mene je AC 200-tomaseto,točak boca i čep pored čepa za gorivo sa adapterom 370€ (bar je bilo toliko pre 4 meseca) plus 4100 din atest,doduše dao mi je samo godinu dana garancije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...