Jump to content
FAS Goran
Sale2810

Stilo - škripanje zadnjih vrata

Recommended Posts

Bracala Kejd...nisam uspeo, veruj mi...naprskao wd i izazvao samo vece skripanje, sto me dodatno iznerviralo...asto je jos gore..mislim da ni danas necu stici to lepo da rasturim i podmazem, jer sam jos uvek na poslu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su škripala desna zadnja, na SW. Podmazivao polugicu. Ništa. Promenio polugu, malo bilo ok, potom opet isto škripi. Nije da škripi, nego nekako više struže. Pošto ulazim na prednja leva vrata ni ne primetim problem. Ako podmazivanje ne pomogne, nauči da živiš sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma probacu sutra kada dodjem sa posla,jer sutra radim krace,imacu vise vremena da to polako odradim,jer ja to volim lagano i pedantno... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene...malopre sam se bakcao sa vratima...odvrnuo ona dva imbusa i kanuo po koju kap i na leva i na desna zadnja vrata...sad stvarno lepo funkcionise...za sad ne skripi...sad koliko ce da traje videcemo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

WD razgrađuje mast i prljavštinu, doduše u podmaže u tankom sloju, ali to je kratkog veka. Naravno, nije svemoguć. Za vrata, šarke i slično je pomagao. Za taj graničnik je prava stvar mast.

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet...nije me mrzelo da rasturam ponovo i da resim ovo na uzi period...

Rasturio i podmazao toatnom mascu...Poslusao sam Nidzu,a masti se nisam ni setio...

Hvala Nidzo :unworthy:

Sada je bolje nego sto sam ocekivao... :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio da si se za resenje posle WD odlucio za mast...kul :D Bitno da si zadovoljan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle wda sam kanuo ulja, medjutim kada procita za toatnu mast...ponovo sam rasturao...sada je to to...Ja zadovoljan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš i grafitnu mast, po meni bolja za takva stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš i grafitnu mast, po meni bolja za takva stvari.

E vala ne skidam vise :smoke: dok ne pocne ponovo da skripi a nadam se da nece...Podmazao sam sa toatnom mascu pa cemo da vidimo koliko ce da traje :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz ljudi. jedno pitanje. Kada je toplo vreme dok vozim auto cujece neko kripanje u stubu vozacevih vrata bas kod levog uha,a cim je hladnije vreme i preko zime se nista ne cuje. ne znam u cemu je problem. skripanje se javlja kada se auto pomera levo desno i kada stoji u mestu onako rukom ga ljuljam i cuje se. nemogu tacno da ocenim gdje se tacno cuje ali u stubu vrata je

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/5/2012 at 8:53 PM, Sale2810 said:

E vala ne skidam vise :smoke: dok ne pocne ponovo da skripi a nadam se da nece...Podmazao sam sa toatnom mascu pa cemo da vidimo koliko ce da traje :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

moze neka fotka gdje treba odvrnuti i šta podmazati. Meni sada sa vručinama pocela vrata skripati kada se otvaraju. Dok je bilo vlage u zraku i hladno nisu škripala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusaj prvo bez ikakvog rasturanja... Podmazi dobro sarke i rokaj koliko moze na granicnik :) . Nauljis, otvoris/zatvoris vrata vise puta, pa tako opet par puta.

Licno to radim bar jednom-dva puta godisnje, uz to podmazem i sve kvake i brave. Milina kako se vrata onda lepo i mekano zatvaraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako podmazujes kvake i sa cime?

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silikon u spreju, Selenia WR od bivseg JTD Stila :D , kombinujem kako za koju komponentu...

Silikonski sprej je dobar tamo gde ima vlage, jer je odbija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista to kod mene nije pomoglo u slucaju granicnika na vratima ali je bebi puder resio problem, videcemo samo do kad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna u kojoj je to fazi :) , mozda je nesto i drugacije reseno...

Ne volim cesto da menjam automobile, tako da cim kupim i odradim neophodne servise, odmah pocnem da sredjujem sve moguce detalje jer znam da ce biti duze kod mene. A zelim da uzivam :) , ne da se grozim kada neko otvara vrata, a ono skripi, lomi, puca, tesko se zatvara... Podmazem sve to 2 puta godisnje, kedere pred zimu silikonom i teraj koliko hoces.

Gde god sednem, uglavnom taj sklop sarki i granicnika bude suv kao barut, tako da nije ni cudo da pocne da zavija :) . Ne znam samo koliko sam puta ranije po nasim skupovima drugarima to sredjivao brzinski ako moze, posto svu tu bulumentu sa sve alatom imam uvek u gepeku.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...