Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
beli_Punto

Punto mk.2a 1.9D - masan motor

Recommended Posts

Dok sam prao auto primetio sam nesto sto lici na naftu, i ima ga samo na desnoj strani, tj sa leve strane postoji isto ovo (ne znam kako se zove taj deo) ali je suv, a na ovom je neka tecnost koja me podseca na naftu

slikao sam nekoliko slika, pa ko zna o cemu se radi i koliko je to opasno neka pomogne

image.jpg image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da nije ulje kad si zadnji put dolivao pa promasio malo... i pkroveri da ne pusca ulje na cep... pa se slije

ali najverovatnije ces trebati da dotegnes holender...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje nije jer je retko, i ne pusta ulje nigde, ulje sam proveravao, sa uljeTOm je sve ok

ako je samo dotezanje u pitanju bice ok, ali kad ti kazes da je to onda je verovatno nesto drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je masan i nije bas, treba da vidis moj posto mi je jutros puklo crevo od ibera, stiglo je i do izduvne grane :(

a koliko ja vidim to su ti cevi od goriva, samo je malo popustla matica i nista vise ;)

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam izmenio naslov teme imajući u vidu i sva buduća pitanja koja će verovatno ipak više naginjati ka tome da će zaista biti masni motori... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce resen problem, ipak je crevo pustalo naftu, skratio sam ga i namestio, ali moracu sutra da kupim creva, da skinem poklopac i zamenim sva creva, sto je sigurno sigurno je ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U petak sam opet imao problem sa prelivnim crevimam skidao sam poklopac, nasao creva, zamenio, ali kad sam krenuo da vratim poklopac, napravio se problem, "navoj" koji stoji u plastici uokvirenoj na slici je izasao iz 2 lezista uokviren je kruzicima... to je nesto kao matica, ali je izaslo iz lezista i umesto jednog smo stavili sraf i maticu, a drugom nije moglo da se pridje odozdo, drugar mi je predlozio da kupim tu plastiku, zamenim i ne brinem, danas sam gledao, nema nikakvih problema, tj nema ulja okolo, pa sam u dilemi, da li mogu da nadjem tu plastiku polovnu, i da li se isplati kupiti polovnu , ili da jurim novu u prodavnici

Fotografija0041.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zovi otpade pa pitaj, mada neverujem da ce hteti da ti prodaju odvojeno samo plastiku, a novo ko zna da liima. Ako ne curi ulje, sta je pa diras onda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije puklo, nego je ta matica izasla iz lezista svog probali smo da je vratimo, ali opet izlazi, ovu desno smo resili duzim srafom i maticom, ali ovde ne moze da se pridje odozdo

ne znam da li to moze da izazove neki problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bi trebalo ali mozda vremenom moze plastika da se deformise. Moj ti je savet da odes u prodavnicu srafovske robe, poneses tu maticu koja ti je ispala i da ti daju maticu za drvo ili plastiku sa istim unutrasnjim promerom kako bi mogao da iskoristis isti sraf za stezanje, a da bude malo veca u spoljasnjem precniku. Te matice imaju navoj i sa spoljasnje i sa unutrasnje strane. Onda uzmes ureznicu i lagano napravis navoj u rupi gde dodje matica , a mozes da pokusas i sa njom samom da napravis navoj posto su za to i predvidjene, proveris da li funkcionise i onda pre nego sto je zavijes uzmes neki dvokomponentni lepak i namazes navoj tako da se matica zalepi kad je zasrafis :D

Radio sam ja to sa nekim drugim delovima nevezano za kola i funkcionise :)

Na ovo sam mislio:

http://mimadaline.com/slike/artikli/DVONAV.%20MATICA-TIPL%20METALNI%20M6X13mm_1353088322.jpg

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

E svaka ti dala za ovu ideju ... radim sa stolarom skoro godinu dana, danas smo otvorili novu sezonu, ali mi to nikad nije palo na pamet,a video sam takve srafove nekoliko puta, videcu ujutru sa njim da li ima nesto u toj dimenziji da ga napravimo !!!

Hvala :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...