Jump to content
FAS Goran
radoznali

Fiat Punto - problem sa čitanjem diskova, Blaupunkt

Recommended Posts

Elem, moj dragi BLAUPUNKT star skoro 3 godine, prebacen iz Juga u Punto, poceo da zeza malkice. I ranije mu je trebalo, ponekad, malo se da ucita CD, a sad je poceo da odbija. Ranije se desilo da on cita, i cita, i ctta i izbaci CD ERROR, ja izvadim CD, vratim i on procita normalno.

Inace u njemu je trenutno CD-RW jer me je NERO zezao oko narezivanja tj. KAV je pravio problem, pa sam narezao muziku na pisi-brisi.

Sinoc napravim novi disk, narezem lepo na obican CD, sve radi na kucnom plejeru SAMSUNG i odem do kola i NISTA. Odbija da pusti CD... Medjutim, kad vratim onaj CD-RW on ga procita.

Pre nego sto optuzim lose rezanje, meni pada na pamet da je u pitanju zaprljani laser na tom radio-cdu.

Dakle, cime se cisti taj laser? Da li moze da se kupi neki CD koji cisti ta cuda ili moram kod majstora da ga otvara da majstorise ili mogu to i sam.

Budite zlatni kao sto i jeste, pa mi dajte neki lep i koristan savet smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posedujem Blaupunkt takodje i imao sam slican problem.Otvorio sam ga sam, obrisao socivo nezno stapicem za usi i sad radi kao nov. Ako nadjes odgovarajuci alat da ga otvoris ostalo je lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas diskove za ciscenje lasera,Nisu skupi.Nikakvo otvaranje i zezancija,gubljenje vremena.Cistio pioneera,cistio kucne dvd plejere,racunarski dvd....Nije nikakva nuaka.Obican disk koji na ploci ima malu "metlicu".

Bio je oko par stotina dinara u Metrou......Ima ga svaka bolja kompjuterska radnja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio ja neki cd cistac ili kako da ga nazovem vec, kapnuo 2-3 kapi na "metlice" ubacio u radio....i ... CD ERROR... ne znam zasto ali tako se ponasa. Ubacim ja onaj CD-RW... radi. Ubacim obican CD...nece.

Odem kuci na CD-RW naresem novu muziku, ali narezem i na obican CD sa najmanjom brzinom rezanja. I naravno, CD-RW radi, obican CD ne radi.

neka mu bude..samo dok svira :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesil probao da ga narezes na 48 brzini???

tako je kod mene bilo u proslom autu samo na toj brzini citao cd-ove

pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Imam punta i u njemu fabricki radio/cd Blaupunkt, i poceo je u poslednje vreme malo da grebucka diskove, slabije ucitava, nekada se desi da izbaci gresku (CD ERROR), uglavnom kada se restartuje. Znaci kad dam kontakt player se ukljuci, dok ja pocnem da verglam palyer se iskljuci, i onda kada se ponovo ukljuci on izbaci tu gresku. Desava se da neke diskove nece da ucita i ako su audio cd-ovi, stvarno dosta slabije ucitava.

Znaci da rezimiramo:

-Izbacuje gresku kod restartovanja playera.

-Malo grebanje diskova (vise nego sto treba)

-Slabije ucitava diskove.

-Veci razmak u ucitavanju izmedju pesama.

Sve u svemu slabije radi i nisam bas prezadovoljan, e sad ako je neko imao slicnih problema sa Balupunkt-om ili ako zna moguce resenje mog problema, neka mi pomogne, hvala unapred momci. :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene je tako zezao pa je leteo u kantu :))) i sad pioneer sasvim lepo radi xD :) naravno sve u skladu sa finansijskim mogucnostima ;)

Da rezimiramo:

-Tebi treba nov cd player jer je taj odsluzio svoje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godine, i moj isto po nekad zeza, probaj malo da mu ocistis laser ali nece preterano pomoci, jbg sve to ima preko 7-8 godina . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, i to sto kazete, ali posto sam sad ugradjivao plin+ atest, trazim neko alternativno resenje, jer mi se ne daje jos para.

Sta treba da kupim za to lasersko ciscenje?

Koja je cena nekog pristojnog mp3 uredjaja?

Ali da se lepo uklapa, jer sam vidjao da je veoma ruzan enterijer kada se izvadi fabricki Blaupunkt (A i mnogi mi kazu da je pevise tesko da se izvadi a da se nesto ne osteti a)?

Hvala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas upucen u svu tu pricu.. Kako se cisti laser i sa cim Bojane? :)

A uzgred, moze i neka preporuka za neki player ko zna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Imam punta i u njemu fabricki radio/cd Blaupunkt, i poceo je u poslednje vreme malo da grebucka diskove, slabije ucitava, nekada se desi da izbaci gresku (CD ERROR), uglavnom kada se restartuje. Znaci kad dam kontakt player se ukljuci, dok ja pocnem da verglam palyer se iskljuci, i onda kada se ponovo ukljuci on izbaci tu gresku. Desava se da neke diskove nece da ucita i ako su audio cd-ovi, stvarno dosta slabije ucitava.

Znaci da rezimiramo:

-Izbacuje gresku kod restartovanja playera.

-Malo grebanje diskova (vise nego sto treba)

-Slabije ucitava diskove.

-Veci razmak u ucitavanju izmedju pesama.

Sve u svemu slabije radi i nisam bas prezadovoljan, e sad ako je neko imao slicnih problema sa Balupunkt-om ili ako zna moguce resenje mog problema, neka mi pomogne, hvala unapred momci. :)

to je isto biiip na svim fabrickim Blaupunktima...jednostavno ga izvadi i kupi neki aftermarket...moje preporuke, od jeftinijih, idu za JVC...probo Sony, Pioneer, al JVC je bog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pre par dana imam problem sa fabrickim cd radio uredjajem Blaunkput. Sve radi, ali kada hocu da slusam cd, svira radio., nece da prebaci na cd. Moram da izvadim cd iz uredjaja i vratim nazad i on normalno pocinje da reprodukuje zeljeni cd/mp3. Da li neko zna u cemu je fora i da li se jos nekom javljao ovaj problem ?

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kad slusas cd da li mozes da prebacis na radio i da li to radis istim dugmetom kojim prebacujes sa radia na cd?

Ako nece ni to onda ti se mozda isprljalo/zaglavilo to dugme, probaj dok je uredjaj iskljucen da ga ispritiskas vise puta za redom brzo, ili da ga pritisnes pa onako "izmasiras", da tako probas da ga vratis u funkciju. Ako imas kontakt sprej isprskaj malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...