Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
beli_Punto

Zoragy Caroseries

Recommended Posts

Na stranu sve ali jedna stvar je vecna na ovim prostorima!

Ovde nikad pametni noviteti i inovacije nisu imale razumevanje ne samo od vladajucih struktura nego od naroda uopste.

Tuzno je da ih u Am. bolje poznaju nego ovde. Prosto ne znam sta reci! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paa znas kako, u taj posao ne bi mogli da se ugrade i da uzmu para kolko hoce :realmad: to ti je srbija.

Svaka njima cast i bolje je da rade preko nego ovde kad smo narod kakav jesmo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde malo da pomenemo i patriotizam konstruktora: zbog čega je Zoragy poznatiji u USA nego ovde? Naravno, zato što su ulagali u marketing tamo a ne ovde, što je logično jer je USA "malo" veće tržište od Srbije. Da su hteli, sigurno su mogli i ovde da postanu poznati bar isto koliko u USA, ali čemu to? Ovde ionako nema ko da kupi njihove automobile, a budžet za marketing je ograničen, pa su se okrenuli tržištima sa većim kupovnim potencijalom.

Ne znam šta su očekivali, da vlada podigne mini-fabriku ekskluzivnih sportskih automobilčića?

Drugo, u Srbiji ima veći broj firmi/manufaktura koje svoje proizvode plasiraju isključivo u inostranstvo (čak toliko da ih je jako teško kupiti ovde, iako se ovde proizvode), a za koje je malo ko od nas čuo. U pitanju je luksuzna i skupa roba, pa je normalno da su se okrenuli bogati(ji)m tržištima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta su očekivali, da vlada podigne mini-fabriku ekskluzivnih sportskih automobilčića?

Zasto da ne?! Tolike fabrike su otvorene "nasim" novcem pa su uz to dobijali kes na svakog zaposlenog radnika!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa realno u Srbiji veoma mali broj ljudi moze sebi da priusti helikopter ili neku drugu vrstu lake letelice pa se opet prave i sklapaju kod nas. Da su hteli da finansiraju mozda bi i bilo nesto od toga . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam ja odavno za njih, ali sam mislio da je to neki nas lik u Amerikama, da ih tamo prave.

Inace, nisam previse pridavao paznje tome, posto su mi svi modeli jezivo ruzni - rang gedora stajlinga.

Da me neko ne shvati pogresno, svaka njima cast, skidam kapu... ali mi se dizajn njihovih automobila nimalo ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postujem misljenja ali ako to ipak neko kupuje , zasto da se ne iskoristi u ekonomskom smislu!

Pravili su drugi jos ruznije stvari ali su imale prodju pa se nahvatase para na ...

Ovde nije poenta u estetici! Bar ja tako mislim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se da sam jos pre 5-6 godina na nekim stranim auto forumima citao teme o Zoragy automobilima i tamo su svi redom imali jako nisko misljenje o dizajnu istih i sprdali se na tu temu.

Zanimljivo mi je da niko ne pominje zvanicnu informaciju koliko ih je prodato do sada.

Inace, ovakvih proizvodjaca karoserija na tudjim sasijama i motorima ima gazilion na svetu. To nije neki prosperitetan posao, vise je za ljubitelje i entuzijaste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upoznao sam doticnog gospodina bas na sajmu kada je izlagao svoj prvi model i na kraju razgovora sam postavio pitanje KOME I CEMU SVE TO? Mislim da ni danas on nema pravi odgovor.

Nemojte me pogresno shvatiti, svaka im cast na volji, trudu i entuzijazmu i ulozenom novcu, ali... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te njihove KITovE ste mogli da pazarite za cca 3000e, samo vam je bio potreban donor, a koji da me ubijete ne mogu da se setim. Inace, ovo je smesno. Predstavlaju se kao proizvodjaci automobila a prave poliesterske... ne znam ni da li su komponente, kitovi... koji se montiraju na neke antike tipa volvo 750 ili saaaaab 9000... Malo je smesno da prave ultra turbo giga auto na platformi BMW 850, shvatam da je teska situacija ali brate uzi iskasapi nesto novije, skuplje, savremenije, bolje... udri cenu pa zaradi neku jacu kintu.

Ovo je prava stvar...

bus400.jpg

http://www.extreme-sportscars.com/murci/gallery.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...