Jump to content
FAS Goran
nsmarea

Šta kada nafta zaledi?

Recommended Posts

Pa idi onda kod gorana pa reklamiraj filter.Nebih da se mesam dalje.

Ja sam napisao 3 odlicna servisa e sad servis nije kriv jer nije on pravio taj filter ali jeste jer nije ponudio musteriji par filtera sa odredjenim kvalitetom i cenom,za koji musterija treba da se odluci pa ako si reko hocu taj onda brale ti si kriv jer si hteo da prodjes jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, ja mogu opet da kažem da je i meni stavljen filter u tom servisu, isto na Stilo, isto na 1.9 MJet, i nije bilo nikakvih problema ove zime. Nemam pojma šta je stavljeno, nisam ni pitao, ni gledao.

Pogrešna je logika da je servisu (bilo kom) u interesu da ugrađuje bofl delove, pa kao sad ću ja da im na to ukažem.

Tako em gube vreme jer se povećava broj reklamacija po kojima moraju da rade, gube se radni sati na to (koji su već jednom naplaćeni i neće moći da budu naplaćeni opet jer je reklamacija u pitanju), umesto na stvaranje novog prihoda od novih radova, stvara se nezadovoljstvo vlasnika automobila koji neće da pravi razliku između rada (usluge servisa) i kvaliteta ugrađenog rezervnog dela.

Na kraju, svako može doći u bilo koji servis sa svojim delovima i reći ''hoću ovi da se ugrade''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HAHAHA izgleda neso....stvarno a kolko te placaju... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, zato što je neposredno ispod drugog posta, a ne mog...a, nema ni mog citata da bih tako znao da se na mene odnosi.

Al' evo...tu je Mile...sad će on da pojasni. Dakle, Mile...mislio si na to koliko mene plaćaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa svi poznati politicari i naucnici poticu iz prokupacki krajevi... :book:  :laughing:

Edited by deki87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prepoznao si se ;-).

 

Uuuu, sad si me spustio, ne znam kako da odgovorim. :D

 

A, šta misliš, koliko me platio Kit Komerc (koji nije ni na listi firmi sa kojima Klub sarađuje) da kupim protokomer od njih pre par meseci?

Ili, koliko me platio neki vulkanizer iz Surčina (ne znam više ni kako se zove, po preporuci sam otišao) da kupim gume od njega pre 2 godine?

Ili, koliko me ustvari svi oni plaćaju kad ja 6 meseci posle udesa budem bez auta jer čekam da osiguranje krivca za udes isplati totalnu štetu, a oni se nešto pravili ludi...i tako ja, kome svi daju pare u džep, guslam bus od 01.10.2012. do 01.04.2013. godine?

 

A, ako hoćeš da veruješ u to, onda evo i ovako: plaćaju me 20 evra po filteru, ali kad se ugradi kao tebi, onda dobijem 35 evra. :)

 

---------------------

 

Eto, imaš sada obe vrste odgovora.

Imaš istinu, a imaš i ono u šta ti želiš da veruješ. Slobodna ti volja da izabereš. :thumbup:

 

Suština je da ti ne želiš da razumeš stvari kako jesu, nego kako tebi odgovara. I, imaš puno pravo na to.

 

Npr. ovi sa VW...kome li tek oni plaćaju kad im se nafta isto ledila:

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=33419.40

 

Ili svi ovi ljudi sa Renault foruma:

http://www.renaultforumserbia.com/index.php?action=printpage;topic=11494.0

 

Opel:

http://www.opelteamserbia.com/forum/viewtopic.php?f=139&t=28326

 

I njima u Hrvatskoj isto:

http://www.dnevno.hr/auto-moto/novosti/76323-jest-li-znali-zasto-se-dizelsko-gorivo-smrzava-i-kako-sprijeciti-smrzavanje.html

 

Ali dobro...ti veruj i dalje da je samo tebi zaledila jer ti je loš filter stavljen, a ja branim servis gde ti je filter stavljen jer dobijam pare za to.

Kao što rekoh, svako može da veruje u šta god želi. Neko veruje i u kravu. :D :D Ima ih milijardu otprilike koji veruju u kravu i boginju sa 7 ruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ove preporuke da se filter menja pred zimu ne dajem ni 5 para. Ja sam svoj zamenio 20. decembra, a gorivo u filteru mi je zaledilo na -7 stepeni vrlo brzo posle toga. 

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se secam kad smo imali Golfa 1, bese to pre 2 godine, isao sa caletom.nesto do grada i kod poznatog Slona, stojimo mi na semaforu samo se autic od jednom ugasi. Ja reko sta je sada, verglam, verglam, nista. Odguramo ga mi na nizbrdicu ma jok, purnja beo dim. Reko cale sta je sada, generalna bila odradjena pre bukvalno 70k. Pozove on druga iz Hitne i doletose oni za 10min, odslepali nas do parkinga i tamo je tek prica krenula. Gledaj filtere, nista, gledaj grejace, nista, gledaj creva, nista. Kad smo bukvalno veo auto zamenili (grejace, creva i filtere) doslo je u pitanje da li uopste dovod goriva radi. Cale gleda ja zaverglao, okupah ga (posto je pametnjakovic stavio crevo na 5cm od glave nagutao se samo tako :D ) reko crkla Bosh pumpa. Narucili mi sa nekog otpada za neke smesne pare, montirali je kakvo se vec montira i Golf vr vr vr upali iz 4tog verglanja ali purnja beli dim i ne radi pravilno, gledam ja cevi i vidim mehurice, VODA. Skinuli ponovo sve, skinuli rezervoar, oprali i vratili, taman da vratimo Bosh to jutro vidim ja oko nje bara, ajde da je bara od goriva, nego bara od vode.

Dan pre toga dobio cale 60L Loz ulja, ispostavilo se da je 10L bilo vode i jos sam ja tada imao u rezervoaru oko 30l secam se da sam sipao bio balon od 5L vece pre nego sto se desilo.

Sva sreca pa je bio Golf 1 i samo zamrzla Pumpa, malo proletela voda kroz motor ali nema veze, dan danas ga vozi neki lik iz Bataje sa istim tim motorom, eto pokusah i ja na vodu ali ne ide :)

Sve je to trajalo secam se sreda, cetvrtak, petak, subota, nedelja i u ponedeljak je upalio i shvatio sta mu je. I sredio ga naredni dan. Danas da mi se to desi sa mojim Ulizom mogu da ga gurnem u Dunav samo :D

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...