Jump to content
FAS Goran
dlardo

Punto mk.2b 1.3 MJet - za šta je ovaj konektor?

Recommended Posts

Meni lici na konektor sa balasta za xenone, mada ti dzekovi meni svi isti :)

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je ostao balast negde zavucen, mrzelo nekog da skida. Isprati kabl, obicno je duzina istog nekih 15-20cm i ako imas balast to je to...

edit: a sto je toliko ulja po motoru?

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, probacu da ispratim i pogledam

Zaista ne znam, moguce da to i nije ulje, jer sam povecao kontrast i jos ponesto na slici da bi se bolje video konektor. Slikanje se desava prilikom zamene antifriza pa moguce da je on okvasio odozdo pa deluje da je sveze ulje... Evo ispod bolje slike:

IMAG0106.jpg

Edited by dlardo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je to konektor od TCM (transmission control management) samo sto ga nema, ali je instalacija izvedena.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:coffee: nemam ja maglenke napisao sam da mi taj dzek visi nezakacen a da mislim da je od maglenki ali ti imas maglenke a dzek nezakacen znaci nije od toga :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam takav džek koji visi, ali kod branika prednjeg, tako da je možda prethodni vlasnik imao ksenone ili maglenke a preprodavci skinuli :) hvala vam svima za slučajno saznanje :D

A jes ti malo masno to sve..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm mora da imam jos neke maglenke, negde ... Ma ko zna ... Bitno je da nije nista bitno ;)

Zadnji put kad sam skidao masku motora bilo je sve suvo, ovako ne gubi ulje, nivo ne pada... Nemam ideju zbog cega je masno ... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti i nisam neki majstor da bih iz ovog ugla znao šta je šta :) ali mislim da ti curi na ovom spoju koji sam zaokružio, to je možda spoj kartera sa motorom, aj pogledaj malo bolje ili slikaj pa javi...i obriši krpom da bi video da li se i dalje pojavljuje ili je to nešto staro

IMAG0106.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma masno nema šta, ne može tako crno i sjajno da bude ništa drugo. Osim toga sve se vrti oko tog pokloca ventila i spojem sa glavom. Sve je jasno, nema odakle drugde da se tu pojavi ulje.

A koliko ti je prešla ta mašina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodnih 128000 sada ... Realnih, boga pitaj ... Fino izgleda, fino ide, potrosnja po board-u je 4.2-4.6 90% gradske voznje... kraj 2003

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj konektor je za davac brzine auta na vozilima koja nemaju ABS ,koja imaju ABS ne postoji taj davac na menjacu posto ga cita sa senzora na tockovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ponovo,

Danas sam imao prilike da slikam ponovo spoj odakle zapravo curi ulje. Ostadoh "duzan" od prosloga puta. Pa bi mi pomoglo da mi kazete ukoliko je nesto ozbiljno da se zakazem u servisu :)

IMAG0183.jpg

Hvala unapred ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa koje strane motora dodje ovaj kablic ne mogu da se orjentisem po slici eee provjeri dal ti radi rikverc svjetlo ovaj kabal bi mogao da bude od njega inace kopca se na mjenjac mislim na kabl od rikverca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru, taj deo vec razjasnio mikisxy:

"taj konektor je za davac brzine auta na vozilima koja nemaju ABS ,koja imaju ABS ne postoji taj davac na menjacu posto ga cita sa senzora na tockovima"

Sliku stavih jer se tu konkretnije vidi deo gde curi ulje jer je zapoceta i prica o tome pa mozda neko ima neki savet vezano za to, da li je nesto sto treba hitno da se pogleda ili je uobicajna stvar itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene ima isti taj džek slobodan...odmah iza alternatora. Nije to ni od maglenki no od ksenona 100%.. 1.9D 2002

Moguće da je ista instalacija na beznicu pa da se spaja lambda sonda....Taman dužinom sjeda na auspuh :ouch:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...