Jump to content
FAS Goran
grec

Stilo 1.6 - nakon ugradnje plina povećana potrošnja ulja?

Recommended Posts

Dzaba cete mjenjati gumice ventila ista stvar je i kod mene,auto dobro ide,nema dima nikakvog u voznji,samo ujutru prvo paljenje na hladan motor izbaci malo bjelog dima i to je to.Gumice ventila i izduvni ventli mjenjani(prezubio bio),ali i dalje stoji potrosnja ulja,ono sto mi nije jasno kad zamjenim ulje(selenija Gold) prvih 1500 kilometara auto neuzme ni gram dok poslije toga hoce popiti po pola litra na 1000 kilometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju, u taj auto ide Selenia 20K, a ne Gold. Mozda ti je zbog toga povecana potrosnja, ili je motor malo losiji pa trazi gusce ulje?! U mojoj Bravi sa plinom i istim motorom i Seleniom 20K potrosi oko 300g na 5000 km, tako da mi tu kod tebe nesto ne stima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ne duva, kompresija dobra al.... popije malo ulja,s obzirom koliko se ljudi zale na potrosnju,kod mene je jos dobro :smoke: .

Imao sam i ja bravu i brava 1.6 par komada i sipao im Ravenol 10W40 pa nisam nikad imao potrebu da gledam i stilo isto 1.6 i 1.2 sto sam imao nisu pili ulje kao ovaj.

Najinteresantnije od svega da auto nema dima uopste ni kad se stisne u crveno ,jedino kad ga ujutru startujem pri prvom paljenju malo bjel dim izadje i to je to. Auto ide dobro potrosnja je normalna 6.5 litara prosjek zako da sam tu potrosnju ulja uzeo kao normalnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.6 je ubjedljivo Problem bez RJESENjA.

Na 1000 km nekad uzme 0,2 l a nekad 0,5 to nikome nije jasno (misterija).

Jedino rjesenje kad fali dospi i tjeraj dalje.

Kome sam se god obratio dobio sam odgovor da 1.6 16v mora popiti ulja,kao sve jedno auto euro 3 i euro 4 mora trositi ulje.

Svi ljudi se zale na potrosnju ulja, kod nas jos nije zabrinjavajuce,znam mnoge koji u alfe ili ww ili audi sipaju i preko 1l i smatraju to za normalno.

Pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim stila 1.6 16v vec 6 meseci, pre 10 000 zamenjen set kaiseva zamenjena vodena pumpa, g12 rashladna tecnost, svecice svi filteri , ulje selenia 20k i ugradjen sekvent plinski uredjaj.

Auto je u fantasticnom stanju uvezen je iz nemacke od rodjaka koji je bio prvi vlasnik i originalna kilometraza je 150 000. Inace razumem se dosta u automobile a ovo mi je 15 auto po redu i veoma sam zadovoljan.

Ali..... za ovih 10 000 km sam dolio okruglo 2L ulja, razumem ja da on trosi ali ovo je previse. Ima tragova ulja oko menjaca (mora na dizalicu da bi se to videlo) i to je jedino iz semeringa na radilici koji kosta oko 2000 dindzi

ali mora da se skida menjac da bi se zamenio.

Ako nije to onda su gumice ventila, znam da je rodjak to odrzavao kvalitetno i auto prede ali sam ja ubedjen da je ova selenia 20k koja se kupuje kod nas u Srbiji krs ulje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne ureknem, vozim Brava JTD 2001g, prešao šatro do sada 180000km, na 10000km ne potroši ništa te krš selenie koja se kod nas prodaje (nemam pojma koja je, kod Gorana radim servise), oni znaju šta sipaju. Tako da bolje traži uzrok negde drugde. Inače, i vrapci na grani znaju da plinci troše više ulja od benzinaca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što implicira da je Selenia koja se kod nas prodaje sumnjivog porekla. Setio sam se da se drugar koji ima Golf 2 GTi 1.8 16V žalio da mu je srkao više Selenie nego recimo negok Castrola, pre jedno 6 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, radi se o tome da bi ja platio i 20 evra po litru tu seleniu 20k samo da valja, ali ne znam nisam pametan sta vise da sipam. Ovu sto sam ja sipao je kupljena u lokalnoj prodavnici autodelova i znam da lik to ulje nabavlja u bubanj potoku 99%.

Sada cu da narucim kad budem menjao u AP sportu ili ako imate vi preporucite gde da kupim seleniu 20k pa ako bude i dalje trosila moracu da je menjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što kupuješ ako znaš odakle dobavlja ? Čudan sport.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad, je fiata vozim vec 15 godina (fiat tempru 1,6) kupljena nova u delta m i od prvog servisa sipam seleniu i super je ulje. kada kupujes kupuj u metalnoj kutiji od 2 lit i neces imati problema. stilo kojeg vozim pored tempre vec 3 god isto sipam 20k seleniu i do zamene ne dolivam. ulje je superrrr....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte biti u zabludi da isti proizvod mora isto da košta na svim tržištima...pa kao...kako je Selenia u ITA skuplja nego ovde, to onda garant znači da ovde nije original :)

Pri formiranju cene za određeno tržište utiče više faktora, počev od pozicije tog brenda na tržištu, konkurencije, platežne moći, itd. Ne košta ni Mercedes svuda isto iako je isti auto...ili kao što 500L ne košta svuda isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam ove komentare vezane za ulje i NE SLAZEM SE ni malo sa misljenjem da je selenija najbolja za fiata.

PRVO-svako ulje ima API oznake koje vam govore o cemu se radi,tj kojem ulje,kvalitet,viskoznost i sl.

DRUGO-nemojte nikako da zanemarite snagu piraterije jer se kopira SVE,verujte!

TRECE,ja licno eksperimentisao,VALVOLIN ulje sipano u auto (ortak je radio u trigemi koja je bila uvoznik valvolina i shela) i trosio je kao lud,a SHEL skoro pa nista,ni pola litra na 10 000 km nije doliveno.

Znaci nije sve sto sija zlato.

Licno za mene je selenija jedno od losijih ulja,a to sto ima ugovor sa fijatom o saradnji je druga stvar. KO BI JE KUPIO DA NIJE TAKO???

Evo ja prvi NIKADA!

Zasto selenija ne ide u neki drugi motor ako je tako dobra???

I savet za kraj,probajte DELPHI ulje da sipate u 1.6 16v i onda kontrolisite trosenje.

Meni nije potrosio ni gram od zamene a presao sam 3 000.

Ima ga u EURO AUTO radnjama.

PROBAJTE pa komentarisemo dalje. :thumbsup:

P.S

Upravo sam kontaktirao drugara koji je radio mali servis.

Potrosnja ulja od zamene do zamene 100 gr.

Sipano DELPHI 10/40

To je za mene vise nego dokaz.

Edited by asterix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma lol bre :lol:

Sent from my LG-P760

Edited by FantomX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili si radio u delit ili imas drugara u euro autu :p salim se..malo...selenija nije najbolje ulje i slazem se sa tobom sto si napisao u nekim delovima....,ali promasismo temu,inace ide u dosta vozila selenija i ljudi sipaju,ali verovatno nisi cuo i nema veze,tema je potrosnja ulja na vozilima sa plinom,a ne prica koje je ulje ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo ne znam kako oni sto sipaju nesto drugo pljuju seleniu...

Ko da pljujem bmw a nemam isti.

Sacuvaj Boze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma lol bre :lol:

Sent from my LG-P760

Ne znam sta sam rekao a da ti je smesno???

Sve receno u mom postu je tacno od A do Š i sve je dokazano.

Ortak ima punta tj zastavu 10, 2010 godiste i predjenih 50 hiljada km i on u svoj auto MORA da doliva SELENIJU 20K???

I to vise od litre na 10000km.

Mora jer je motor trosi!

Kao sto sam rekao drugi ortak je radio mali servis i potrosio mu je auto (stilo 1.6 16v) 100 grama.Utvrdjeno je tako sto je ulje vraceno u kantice i vidi se koliko fali.

I sta je LOL??? :rtfm:

Ili si radio u delit ili imas drugara u euro autu :p salim se..malo...selenija nije najbolje ulje i slazem se sa tobom sto si napisao u nekim delovima....,ali promasismo temu,inace ide u dosta vozila selenija i ljudi sipaju,ali verovatno nisi cuo i nema veze,tema je potrosnja ulja na vozilima sa plinom,a ne prica koje je ulje ok!

Druze stvarno nemam nikoga u tim navedebim radnjama,ali moj majstor uzima to ulje i za sada je sve ok.I to svima koji rade zamenu ulja.

Naravno samo da je motor ok nece potrositi nista.I nisam skrenuo sa teme jer je sve ovo vezano bas za potrosnju ulja kod vozila sa plinom.

Ja samo ne znam kako oni sto sipaju nesto drugo pljuju seleniu...

Ko da pljujem bmw a nemam isti.

Sacuvaj Boze.

Evo jos i na ovo da dobijes odgovor!

Prvo ja sam licno vozio MNOGO Italijana,i sipao sam u TEMPRU,TIPA,ALFU 155 , i ALFU 156 samo seleniju.

SVAKI,ali SVAKI auto je trosio ulje! :wine:

Sipano je na zameni drugo ulje i 155-ica i 156-ica nisu trosile nista.

OBJASNIO! :thumbup:

I za kraj pitanje

A jesi li ti probao da sipas drugo ulje pa sad imas argument za ovo???

Ja samo ne znam kako oni sto sipaju nesto drugo pljuju seleniu...Sacuvaj Boze.

Edited by asterix

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi ako neko može da mi kaže nešto oko mog problema. imam ugradjen plin.

u sistemu od usisne grane do filtera vazduha pojavljuje mi se poprilično ulja.

uvlači ga prema diznama pa sve se nataloži.

ulje je 15-40 INA hrvatska  :thumbdown: . takođe mi kad podignem gas na 3000 obrtaja na cijev od mjerača ulja izbija kao

bjeličast dim. kompresiju nisam mjerio. da li je do ulja ili su karike vrisnule.

i još čini mi se da prilično brzo postigne radnu temparaturu oko 60 C i u vožnju  u većim brzinama ne varira.

kada ga vozim u prvoj ili drugoj temp ode na 90 - 95 i tu mi se ventilator pali po par sekundi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

temperatura mora da bude 90 i da stoji na 90

verovtno ti je zaglavio termostat...

i nasteluj taj plin izgleda da smesa nije odgovarajuca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...