Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Nakon 2 godine vožnje Punta 1.2 8v i za to vrijeme prešao 38450 km, došlo vrijeme da se ponovim :yes .

U pitanju je Punto 1.8 HGT godina proizvodnje 2001, od opreme ima:

klimu, ABS, TCS,el.podizače stakala,el.retrovizore, daljinsko zaključavanje, fabričko pojačalo sa wooferom, Airbag, City, navigaciju (a kod nas nema kupiti CD za fabričku navigaciju,znači kao da je nemam :realmad: ) i što je najvažnije PLIN :thumbsup:

Auto nije baš u zavidnom stanju što se limarije tiče (krov skoro skroz pobijelio, zadnji branik napukao, hauba iskvrcana od kamenčića), ali sa vremenom i to ćemo riješiti. Za one koji ne znaju ima 96kw=130 KS. Evo par slika za sad ;)

001.jpg 002.jpg

003.jpg 006.jpg 011.jpg

015.jpg 017.jpg 019.jpg

022.jpg 027.jpg 028.jpg

Edited by Hidro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep Puntić! thumbup.gif Da te služi maximalno kvalitetno, dok ne dođe red na nešto bolje...!

O aplikaciji na haubi i krovnom spojleru bi se moglo polemisati (meni deluje maaalo prenaglašeno), sve je stvar ukusa, a ukusi su, kao što znamo, jako različiti, pa ko voli... I jel mu to prednji branik u mat fazonu ili još nije ni farban question.gif

Da ne pitam kolika je promena sa 1.2 na HGT...(?) tongue.gif, pitaću, kako si zadovoljan mašinom, jel ima tu nešto da se ulaže, ili sve za sad funkcioniše po principu - sipaj i vozi...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fine slike, samo stvarno ova spojlercina i hauba - too much, po mom ukusu...

Ne idu na tako fin i skladan mali auto... ali ono ako se tebi svidja... :)

Napisi kad stignes nesto malo o plinu, koliko ti trosi, ima li razlike u radu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep Puntić! thumbup.gif Da te služi maximalno kvalitetno, dok ne dođe red na nešto bolje...!

O aplikaciji na haubi i krovnom spojleru bi se moglo polemisati (meni deluje maaalo prenaglašeno), sve je stvar ukusa, a ukusi su, kao što znamo, jako različiti, pa ko voli... I jel mu to prednji branik u mat fazonu ili još nije ni farban question.gif

Da ne pitam kolika je promena sa 1.2 na HGT...(?) tongue.gif, pitaću, kako si zadovoljan mašinom, jel ima tu nešto da se ulaže, ili sve za sad funkcioniše po principu - sipaj i vozi...?

Hvala! :)

Znači po meni taj spojler na krovu je višak,ali pošto ima par flekica na gepeku za raditi bez veze mi je skidati spojler i zatvarati rupe, pa onda poslije raditi ostatak gepeka,jer trenutno nisam u mogućnosti odraditi sve zajedno.

Što se mašine tiče vidljivo nema šta raditi osim velikog servisa,ali dok ne prođe neko vrijeme ne mogu reći ništa konkretno.

Fine slike, samo stvarno ova spojlercina i hauba - too much, po mom ukusu...

Ne idu na tako fin i skladan mali auto... ali ono ako se tebi svidja... :)

Napisi kad stignes nesto malo o plinu, koliko ti trosi, ima li razlike u radu...

Što se plina tiče,razlike nema ni u vožnji ni u radu bar po meni,Kad sam zamjenio auto nasuo sam 24 litre plina i prešao 260 km stim što je prosječna brzina koju je komp pokazao bila 76km/h, ograničenja od 30 do 80, a ja vozio i 170.Znači po meni to nije bila otvorena vožnja.Šra još reći...?Po gradu tek testiram ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvršen test potrošnje po gradu i za sada troši oko 14 litara, to znači da svakih 100km uštedim oko 3KM,a za razliku od 1.2 motora koji je extra išao :thumbup: vozim bolid :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da zamislim... whistle.gif

p.s. Dobro je što ima TNG thumbup.gif, inače bi udarao po ušima... nuke.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i jedna slika sa postavljenim alu.papučicama.

102311180614.jpg

Ne zamjerite zvog lošeg kvaliteta slike i špene od bušenja u pozadini već je bio mrak pa sam morao požuriti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I u ovim "hladnim" danima se nešto radilo, pa evo i par slika...

110811160453.jpg P03_12_11_13_34.jpg

DSC00002.jpg DSC00003.jpg

DSC00005.jpg DSC00017.jpg

Još moram ovaj ne polirani deo gde piše "FIAT" ofarbati u crno, ali prvo moram kupiti farbu za visoke temperature.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super za HGT! Nek je sa srecom. Slozi bih se za krovni spojler. I meni se cini kao visak, ali opet....ukusi su razliciti. Sto se tice fotosa, prejaki HDR efekti, ali dobro....opet, stvar ukusa. :) Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nakon duge zime došlo vrijeme da se nešto čaprka po autu, pa sam uradio par stvarčica uz pomoć prijatelja koji radi u "polis-u".

Ukratko sve što sam radio:zatamnio štopke,ofarbao kočione čeljusti u crveno,presvukao krov i štokove karbon foliom,uradio naljepnicu HGT iznad praga kod zadnjeg točka i dvije crvene ilnije po haubi.

Da više ne dužim slike će sve reći, a vi navalita sa kritikama, savjetima i pohvalama :cheer:

xxx5010.jpg xxx5011.jpg

xxx5012.jpg xxx5013.jpg

xxx5014.jpg xxx5015.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekstra,lepo ce izgledati kada dodju felne,samo po meni si trebao i retovizore u karbon i manji natpis hgt,inace ima smisla sto si radio,nisi nista promasio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopada mi se što je skinut spojler koji je stojao pozadi :clap: Ove dve crvene linije mi nekako ne prate liniju haube, a karbon je ekstra legao... Šta je sa felnama?

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam...ova linija preko haube...ono, nije nešto što negativno bode oči tako da uopšte ne govorim o nekom promašaju ili sl. sasvim je ok, ;) jedino...mislim da će ti brzo dosaditi, a onda će početi da ''bode oči''... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ja pitam, branik u boju auta, a haubu bih menjao defintivno... Ostalo super! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još sam malo radio oko exterijera.

Prvo sam skinuo farove i pokušao izvaditi sočiva sa zadnje strane.Nakon uzaludno potrošenih 4 sata vađenja glavnog sočiva odustao sam.Prije 9 mjeseci sam radio isti posao i uspješno odradio posao na istom faru,a sada neće pa neće. Ipak sam uspio izvaditi sočivo maglenke i očistio.

p3009121258.jpg

p3009121437.jpg

p3009121440.jpg

p30091214401.jpg

Onda je stigla folija koju sam naručio...

p0310121559.jpg

p0310121604.jpg

p0310121602.jpg

p0310121625.jpg

p0310121703.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...