Jump to content
FAS Goran
chikavili

Falsifikovane novčanice na bankomatima Reiffeisen banke

Recommended Posts

Nikada nisam proveravao pare koje mi banka da... do juce!

Na Reifeisen bankomatu u bul. Milutina Milankovica podignuta falsifikovana novcanica od 500 dinara. Nije navinarska patka, nije rekla-kazala, vec 100% sigurna cinjenica. Povedite racuna.

Vrhunac price je sluzbenica Reifeisen banke u Bezistanu, koja je odbijala mogucnost njihove greske i pocepala falsifikovanu novcanicu (iako po zakonu mora da prijavi i posalje u NBS), ali je neposredno pre toga skinula plocicu sa imenom!!!!

Naravno da novac nije refundiran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i izvora, tj. kome se to desilo ovde .

Ja sam oduvek imao averziju prema pomenutoj banci, čije ime mi je muka i da pročitam.

STRAŠNO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim ovo je postala ucestala pojava u Srbiji a nisu ni druge banke imune ! Supruga je na bankomatu V.B. imala vise primeraka laznih novcanica u sveznju od oko dvadeset. Dakle , visok procenat laznih pri samo jednom podizanju novca! Naravno, nije kontrolisala pa smo posle imali igranku koja je zabasurena... Ko ce razmrsiti "Vrzino kolo" ?! :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srbija,brale! Divljina,dzungla,prasuma...zakon jaceg! Mozes da se bunis koliko hoces,i dalje si niko i nista i tretiraju te kao broj,statistiku,a ne kao jednu od osoba koja im daje SVOJ novac na koriscenje i obrtanje,novac od kog banke zive i rade i od kog gomila kojekakvih "menadzera" isplacuje sebi basnoslovne bonuse,koji su jel' te,"tesko" zaradjeni preko ledja duznika i njihovih kamata,zbog kojih ce jos malo poceti da deru kozu s ledja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

500 dinerosa je i mala novcanica, ja sam jednom dobio laznu petardu (5000). Do duse ne u banci nego u opticaju, ali sam otisao u nbs da pitam sta dalje i ko ce to da mi refundira? Naravno niko. Dooobro obratite paznju na novcanice od 5000, imaju sve, vodeni zig, trakicu, ma sve... jedino je kvalitet papira to po cemu se razlikuje od originala.

Srbija,brale! Divljina,dzungla,prasuma...zakon jaceg! Mozes da se bunis koliko hoces,i dalje si niko i nista i tretiraju te kao broj,statistiku,a ne kao jednu od osoba koja im daje SVOJ novac na koriscenje i obrtanje,novac od kog banke zive i rade i od kog gomila kojekakvih "menadzera" isplacuje sebi basnoslovne bonuse,koji su jel' te,"tesko" zaradjeni preko ledja duznika i njihovih kamata,zbog kojih ce jos malo poceti da deru kozu s ledja!

U pravu si, ali ko nas je8e kad cutimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskren da budem, da se meni slično dogodi ne bi se tako lako završilo. I to pocepano iz kante može da se izvadi i iskoristi, a svi oni imaju i video nadzor na bankomatima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka novčanica koja udje u bankomat mora da prodje skener. To je skener sa konvejer trakom, je uredjaj gde se novčanice naslažu kao medicinske flašice i traka pusti... Onog momenta kad skener primeti oštećenje, ili bilo kakvo odstupanje od standarda - mašina se momentalno zaustavlja i izbacuje novčanicu koja nije zadovoljila kriterijume iz bilo kojeg razloga.... Ovo bi trebalo da bude ovako

Medjutim!

Zemlja Srbija je čudo, i nije neverovatno da prebrojan i klasifikovan novac namenjen bankomatu biva zamenjen od strane nekog lica iz lanca overivača paketa odredjenih apoena - pa do punioca aparata, pa se zdrave novčanice zamene "nezdravim". Uvek se računa da mućka neće biti otkrivena odmah, nego u trećoj ili četvrtoj ruci, a onda joj je poreklo nemoguće objasniti.

Interesantno

Kod nas skoro i da nema prvoklasnih banaka. Oni ljudi koji rade sa akreditivima i bankarskim garancijama to znaju. Kod nas su došle banke (najomraženije u zapadnom svetu, a jedine u zemljama tranzicije). Sem dve francuske - nemamo ozbiljnu banku. ( Moje privatno mišljenje, stečeno na osnovu zanimanja o poslovanju dobijenog preko net-a).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se još uvek nije dogodilo da primim falsifikat veceg apoena od 100 din i uvek je to mala količina, 1 ili 2 novčanice. Ubuduće ću novac uzimati na šalteru i pre svega proveriti njegovu ispravnost, jer ovo je već ozbiljnije da je toliko velikih broj falsifikat novčanica u opticaju u samim bankama.

Npr. ako radnik Trezora primi falsifikovanu novčanicu, odmah mu se beleži u dosije i smatra se kao krivični prestup. Oni itekako vode računa o tome i proveravaju ispravnost novca.

Trebalo bi nešto takvo uvesti i u svim bankama, mada ovo je Srbija i opet niko ne bi odgovarao za tako nešto i svi bi se pravili ludi.

Mali OT:

Sem dve francuske - nemamo ozbiljnu banku.

Da li je jedna od te 2 banke BNP Paribas, tj. kod nas posluje pod Findomestic bankom?

Koja je druga?

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da je Société Générale,posto primam platu preko te banke...a i kredit sam digao kod njih. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospodja koja je pocepala novcanicu, mogla je to da uradi samo iz dva razloga:

1. Ekstremno je glupa i neupucena u svoj posao (a glumi nekog sefa)

2. Vrlo je svesna da je to zaista novcanica iz njihovog bankomata, pa unistava dokazni materijal (u prilog ovome govori cinjenica da je neposredno pre toga skinula karticu sa svojim imenom)

Inace, epilog price - s' obzirom da smo supruga i ja pokrenuli online kampanju zbog ovog slucaja (FB, blogovi, forumi...) vrlo brzo su je (kako sam i ocekivao) kontaktirali ljudi iz doticne banke da joj kazu kako su pregledali snimke, kako smo potpuno u pravu, kako je tako nesto nedopustivo, kako ce uciniti potrebne korake protiv odgovornih, kako ce refundirati iznos, kako je u pitanju neiskustvo zaposlenih i slicno... i da je mole da ne gasi racun. Naravno da ce racun biti ugasen cim pre!!!

Sto se drugih banaka tice, ne zelim nikoga da izdvajam posto to verovatno moze da se desi bilo gde, ali za 10 godina u SG banci nisam imao nikakvih (znacajnih) problema, osim tupavosti radnika u call-centru i nedovoljnog broja zaposlenih (cekanje, zakazivanje...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Sem dve francuske - nemamo ozbiljnu banku. ( Moje privatno mišljenje, stečeno na osnovu zanimanja o poslovanju dobijenog preko net-a).

Intesa je isto jaka Banka... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intesa je jaka samo u smislu da je dosta rasprostranjena tj. da ima dosta ekspozitura pa samim tim verovatno i najviše korisnika u Srbiji, ali je DALEKO od "dobre" i "jake" banke ;) Mnogi koji imaju račun tamo (naročito pravna lica) će znati o čemu govorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da je Société Générale,posto primam platu preko te banke...a i kredit sam digao kod njih. :)

Jeste, mada sam ja bio svojevremeno kod njih i zboj jedne brljotine (njihove o kojoj me nisu blagovremeno upozorili), od koje nisu nikako hteli da odstupe-prestao sam da budem njihov komitent. Prešao u "omraženu" "RAJFRAJ" banku, sa nanižim kamatama, značajnim transakcionim provizijama....ali na poslovanje do sad nemam primedbi.

Pade li nam nekad na pamet zašto kod nas nema recimo ovih banaka:

UBS (Union Bank of Switzerland)

DB ( Deutche Bank)

HSBC (GB)

Barclays (GB)

Lloyds Banking Group (GB)

Royal Bank of Scotland Group (GB)

J.P. Morgan (USA)

E, kad se banke iz grupe ovih banaka pojave na našem tržištu, (a ima ih još, čak iz Rusije, Kine....Indije) ja ću verovati u nekakav finansijski oporavak. Obrazloženje da banke iz ove grupe nemaju interes da posluju u našoj zemlji, jer je tržište malo i ograničeno, ne pije baš vodu - jer takve banke posluju i u manjim zemljama nego što je Srbija. Mogli su recimo da otvore ekspoziture...male filijale, bilo šta.

Inače, kod nas posluju "kvazi" inostrane banke, koje sem stranih imena - nemaju ništa zajedničkog sa njima, već sa Narodnom Bankom Srbije. Takve uslove poslovanja su prihvatile brojne Aistrijske banke,(zahvaljujući iskustvima stečenim upravo u zemljama tranzicije, kakve su Madjarska, Bugarska, Češka, Poljska...), Jedna Grčka, jedna italijanska i dve francuske. Ni jedna od njih nije vodeća banka u svojoj zemlji. Recimo, najjača banka u Austriji je Bank Austria, Österreichische Nationalbank,P.S.K. Telebanking, u Grčkoj je donedavno Alfa banka bila najjača, ali primorana ekonomsko-finansijskim uslovima, udružuje se sa Eurobank-om i poslovaće u budućnosti pod novim nazivom Alfa Eurobank!., itd,itd

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospodja koja je pocepala novcanicu, mogla je to da uradi samo iz dva razloga:

1. Ekstremno je glupa i neupucena u svoj posao (a glumi nekog sefa)

2. Vrlo je svesna da je to zaista novcanica iz njihovog bankomata, pa unistava dokazni materijal (u prilog ovome govori cinjenica da je neposredno pre toga skinula karticu sa svojim imenom)

Inace, epilog price - s' obzirom da smo supruga i ja pokrenuli online kampanju zbog ovog slucaja (FB, blogovi, forumi...) vrlo brzo su je (kako sam i ocekivao) kontaktirali ljudi iz doticne banke da joj kazu kako su pregledali snimke, kako smo potpuno u pravu, kako je tako nesto nedopustivo, kako ce uciniti potrebne korake protiv odgovornih, kako ce refundirati iznos, kako je u pitanju neiskustvo zaposlenih i slicno... i da je mole da ne gasi racun. Naravno da ce racun biti ugasen cim pre!!!

Sto se drugih banaka tice, ne zelim nikoga da izdvajam posto to verovatno moze da se desi bilo gde, ali za 10 godina u SG banci nisam imao nikakvih (znacajnih) problema, osim tupavosti radnika u call-centru i nedovoljnog broja zaposlenih (cekanje, zakazivanje...)

u brate ajde i ja cu da vam pomognem kako god hoces da tu Rajfeslus banku je8emo.Imam i ja razloga a i zbog njih nikad nisam hteo da otvorim tekuci racun. :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Damjanović - moram da dopunim nesto - NBG (National Bank of Greece) je bila (do kupovine Vojvodjanske banke) jedina stvarno strana banka u Srbiji koja je bila samo filijala centrale u Grckoj i jedina banka cijim su komintentima ulog garantovali iz centrale u grckoj, odnosno i sama EU (zato su i imali najnize kamatne stope na orocenu stednju, pa su ljudi zazirali od njih, neopravdano). Ovo je 100% proverena informacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...