Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Guest gall

-TAXI- stanica

Recommended Posts

Ja iz licnog iskustva mogu slobodno da kazem da mi je to bio najlepsi i najlagodniji posao,zato mnogi jure u taxi,nema fizike,samo sedenje,to je glavni razlog.

Jedino sto ne volim to je kad ljudi generalizuju,ima mnogo krkana i divljaka u taxiju nazalost,ali nisu svi takvi,zavisi od coveka do coveka.

A u mnogome zavisi i od gazde udruzenja,on treba da proceni koga prima u svoje udruzenje,ali svi oni tog coveka gledaju kao 1x clanarina,a ne kao nekoga ko mu predstalja firmu svaki dan po gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, ako već ima toliko ljudi na čekanju za taxi dozvolu ne vidim razlog zašto se ne uvede neki sistem ocenjivanja i kontrole stanja vozila (i drugih relevantnih faktora) i svake godine 10% najgorih gubi dozvolu i može u red na čekanje za novu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bglion Svi jure u taksiste zato sto uvek mozes da zaradis onoliko koliko ti treba zato sto nemas ogranicenja koliko mozes da radis, ljudi rade po 16 sati dnevno a ovi meckarosi u Pinku sa B klasama rade i po vise od 24 nekad nebi li otplatili auto. A rizika ima i to dosta, jesi li se zapitao nekad koliko puta prosecnom taksisti neko stavi noz na bunreg sa zadnjeg sedista ili cak i suvozackog i trazi kintu, narkomana je sve vise, uvaljuju kradene telefone, lazan kes, otimaju kola itd ali o tome se nigde nepise.

@ChobbyNS Slazem se da je posao lagan i ja sam uzivao taj period dok sam se vozikao i bilo je dosta kesa, tada je smena u udruzenju bila 3000rsd a sad 5000rsd do 7500rsd . . .

@Dovla Postoji estecki pregled vozila i dosta je rigorozan, gledaju bas svaku sitnicu i ne uzimaju kes da bi pustili nekoga nego kazu sredi pa se vrati a ako ti je vozilo prljavo na ulici dok radis u udruzenju te iskljuce dok ne posetis perionicu i prijavis da si oprao auto . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest gall

hvala na savetima..

jel ima neko iskustva sa radio vezom ili ti "radiolom"? ..trebace mi uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posao je laganica, bez fizike a zarada evropska, kazu i do par hiljada eura...ma uzivancija jedna :thumbsup:

@gall

Dobrodosao u pakao!!! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je ovo odgovor na moj komentar.

Nigde nisam naveo da je zarada evropska,ali posao kao posao nije tezak to ne moze niko da kaze.

Ako sam pogresno protumacio tvoj odgovor,izvinjavam se :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooo konacno i moj prijatelj da se oglasi ,da kaze po koju rec... :) ...Zdravo Vojo prijatelju,to vam je najbolji taksista,uvek sve na maks.nivou! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je ovo odgovor na moj komentar.

Nigde nisam naveo da je zarada evropska,ali posao kao posao nije tezak to ne moze niko da kaze.

Ako sam pogresno protumacio tvoj odgovor,izvinjavam se :welcome:

Nisam zeleo diskusiju, malo sam radoznao: kako bre nije tezak?????? 10sati po BGu da taksiras? Sedi kuci u fotelju, pusti omiljeni tv kanal i kuliraj 10 sati (hladnan sok i klima ukljuceni) pa javi kako se osecas :thumbsup:

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osecam da su mi prazni dzepovi :thumbdown:

Da se razumemo,svaki posao je na svoj nacin tezak,ali kakvih sve poslova ima,taxi uopste nije los.

E sad sto ih imapuno a posla nedovoljno za sve pasu samim tim i zarade smesne,to je vec neka druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super se razumemo Cobi, nekada je taxi bio solidan posao, sad se to pretvorilo u trku za strankama, u zutoj traci sve prsti, trka bukvalno dan i noc...a ako hoces iole pristojnije da zivis od taxija imas 2 mogucnosti:

1. Sirotanovic ruls ( rad 24/7 uklj. sve drzavne i verske praznike )

2. Ozenis se bogato... :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest gall

Meni sudjena prva opcija..,ali dzaba,para nema.. od septembra moram u neko udruzenje,jer korisnici taxi usluga izbegavaju tablu samostalca. Jedino da dodam jos jednu tablu sa natpisom"VOZIM,BRE, POSTENO"!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest gall

usao sam u udruzenje,koje je pocelo da radi,zvanicno,1.septembra.potrebna mi je radio stanica.imam dve opcije: nova,na rate,ili koriscena iz oglasa.razlika u ceni je oko 200e. sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i

podeli neki info kako prolazis

ja sve ugovorio da krenem ali i dalje se neckam kao seoska mlada

sve sto mozes i smes da kazes bio bih zahvalan

ovi mi garantuju pazar od 120 do 180 iljade

bio sam i u kancelariji gde je centrala, veza nije mirovala sekund jedan

pretpostavljam da imaju posla i da cifra nije nerealna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaaaa,dugo sam izbegavao da se ukljucim u ovu temu,ali iz iskustva od 30g. i 6 meseci staza na ulici, mogao bih da vam pisem dva dana.Vidim da ima jos mojih drugara koji, manje vise ,mogu isto da vam kazu.Prvi savet je bezite glavom bez obzira od tog posla,kako su meni rekli davnih godina kad sam pocinjao,SAD SI OTISAO DOBROVOLJNO NA ROBIJU.Bili su u pravu.za ostale koji ne razumeju,pa evropski standard je 800 do 1000 stanovnika na JEDAN taxi.koliko nas je u bg?Jedan od naj komentara je dao black shadow,koje u nedoumici nek procita ponovo.A za one koji ipak zele da probaju , ja sam rad da im prodam r. stanicu.rofl.gif

P.S kao i euro3 i 4 (oboreno na ustavnom sudu 2009) tako ce i tx tablice pasti, na mogu da privatnu imovinu (auto) dekretom prevedu u sluzbenu.

Ja sam poveo postupak ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...