Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Stiže prijava sa fotografijom prekršaja / I mi tablice za kamere imamo... :)

Recommended Posts

Kod Jugoslavije kolaps... pa jel tamo ima kamera koja hvata brzinu ? ja koliko znam iz pravca Zemuna ka gradu ima kamera, ali je ona za crveno svetlo (na kome ce ljudi da cepaju gume kako ce naglo da koce cim pocne zeleno da blinka - vec vidim lancane sudare tu zbog strucnjaka koji ce naglo da koce kako ih kamera ne bi ''upecala'')

Pitam se kako li ce da izleda postovanje brzine u Bul Nikole Tesle, pravac ka gradu... tu je stvarno greota ici 40-50 :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislite da ce zaista stizati cestitka za 1-3-5 km/h prekoracenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam se kako li ce da izleda postovanje brzine u Bul Nikole Tesle, pravac ka gradu... tu je stvarno greota ici 40-50 :whistle:

Bice laganica voznja...U Bul N.Tesle imaju 2 kamere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel me zajebavas da je 40?

Evo skoro sat vremena putujem od „Merkatora“ do donjeg Dorćola. Svi su usporili. Poslednjih dana se u svim medijima priča kako će od juna početi na kućne adrese da nam stižu kazne za prekršaje i fotografije koje su snimile kamere, pa su se ljudi verovatno uplašili. Iako sada nije špic, velika je gužva jer je pored hotela „Jugoslavija“ ograničenje 40 kilometara na sat - priča za „Blic“ Jovan Andrijašević koji, nedaleko od Brankovog mosta, čeka da se pokrene kolona automobila u kojoj se našao zaglavljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali,nisu sve za evidentiranje saobracajnih prekrsaja. Vecina ih je za nadzor prometnih ulica i raskrsnica. Sada ih ima 14,a valjda se planira oko 40,koje ce nas slikati za cestitku! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, od ovog gore spiska ni jedna kamra se ne odnosi na snimanje saobracajnih prekrsaja, ono su kamere za nadzor u gradu , iste one kao sto je cuvena ''kamera kod arene'' - recimo :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusam jutros na radiju da je kolaps totalni na NBG kod hotela Jugoslavija, jer svi postuju ogranicenje 40 :)

Koliko Ja znam, tu je ogranicenje 50. A bila je I neka inicijativa da se digne na 60, Ali ne znam sta je na kraju reseno. Mislim na deo pored siv-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskren da budem, ja nigde nisam video taj znak 40, i onda kako je to ograničenje važeće, rekao bih da je 50, i to je jako glupo, ali ajde... svejedno, ta famozna kamera je na trešnjinom cvetu (ćošku trešnjinog cveta i nikole tesle, dakle i koliko je vidim okrenuta je da te snimi kad prolaziš, od te raskrsnice ka sivu, a ne videh da ima ikakve kamere koja puca u suprotnom smeru... prosvetlite me ako grešim, a ako i ne :) videću je sam, sada kad budem vozio ka gradu... pa kom opanci, tom i džeri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate mili, ja kad dodjem u BG to je luda vozhnja (fast and furious) :D

Sad cu zaista morati da pripazim, uf, glupe kamere!

P.S.

BeLogradjani, moje saucheshce :D

Edited by Dejan_Zr

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se toliko brinete oko kamera?

Postujte znake i pravila voznje i mirni ste! :harhar::rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

važi ali ajde kako da "objasnim" kameri da sam išao na zeleno ali se u pola sekunde promenilo žuto u crveno :whistle: a iza mene je bio isto lik koji prođe sa mnom u voziću :whistle:

hipotetički, ali se svima ovo dešava i onda imamo samo dve opcije kad je zeleni talas - preventivno kočenje pred svaku raskrsnicu + po potrebi zabadanje kočnice -uvek je kriv ovaj pozadi :harhar:

ili opcija 2: lagano 30 na sat između semafora i onda sigurno nema čestitki :wallbash::wallbash: stvarno šta mislite, kako rešiti prolazak na čuveno narandžasto svetlo :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako vozim bas svuda po PS-u treba mi sat do nbgd , i to bez guzve.

gledam samo kako stoje i nikad ne pisu onim ludim pesacima koji prelaze ulicu pre starog mosta kod bus stanice a onda preskacu ogradu tramvajske stanice. Il nek vrate pesacki il nek zatarabe da ne moze da se preskace, cudi me kako jos nema mrtvih kako istrcavaju i jos se brecaju na vozace i udaraju po haubama.

A kod piramide, taraba celom ulicom od coska do coska i ciciste jedno tu krene posred srede da prelazi ulicu, a onda kad je shvatio da ne moze da preskoci ogradu , na jednu stranu on , a pandur za njim , e da vidis kako su se jurili. strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo dan sam danas po BG-u... Karaburma, Voždovac, Banjica, Banovo Brdo, Novi Beograd i nigde ni G od gužve nije bilo. Tu i tamo bude neki semafor zastoj jer se ''majstor'' okreće preko pune linije i sl. ali zaista nigde neko stajanje i smaranje.

Što se kazni tiče, mislim da neće sitničariti za 1-2-3km/h prekoračenja, prolazak na trepćuće zeleno ili prolazak na žuto tamo gde ne postoji trepćuće zeleno. Imaju oni sasvim dovoljno materijala za ove ozbiljne prekršaje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo iz svemoguće politike :

Kamere specijalizovane za određene vrste prekršaja

Vožnja žutom trakom

Brankov most – gradska strana

Brankov most – novobeogradska strana

Bulevar despota Stefana

Bulevar vojvode Mišića

Prolazak kroz crveno

Tošin bunar – Zagrebački put

Bulevar Nikole Tesle – Trešnjin cvet

Bulevar Mihajla Pupina – Ušće

Trg Nikole Pašića – Vlajkovićeva

Ustanička br. 19

Prekoračenje brzine

Bulevar Nikole Tesle – Ušće

Omladinskih brigada – Jurija Gagarina

Jurija Gagarina – Žrtava antifašističke borbe

Bulevar kneza Aleksandra Karađorđevića – Topčiderski venac

Bulevar Mihajla Pupina – Palata „Srbija”

Mene iskreno uvek najviše brine prekoračenje brzine, ali od svih ovih, jedina kamera je ova kod Ušća (kuda često prolazim, idući na posao), kod koje sam uvek, što zbog gužve, što zbog ležećih policajaca, u dozvoljenoj brzini :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ideš Milentija Popovića, pa kreneš ka Bul. Nikole Tesle, ostane ti i TC i Kula Ušće sa desne strane, pa na kraju prema semaforu gde se N.Tesle i M.Popovića seku, ima dva ležeća policajca, tu je i kamera, kad skreneš levo ka Zemunu, jedna na stubu, jedna na portalu.

BTW, jutros su bili panduri sa radarom na tronošcu u Cara Dušana u Zemunu, tamo gde se širi ulica, iza Više kriminalističke, i snimali... svi smo mileli 40-45 km/h... miriše mi da će i tu uskoro da postave kameru... tu se baš jurca, a ograničenje je smešno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, ok dakle ležeći policajci su u M. Popovića, oni me ne dotiču ali kamere da :rant:

A taj potez od kriminalističke do saobraćajne, tu pecaju već najmanje 20 godina. Ograničenje 40, a 4 trake i uglavnom nema mnogo gužve - idealno za punjenje budžeta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ja sam uvek slušao priče da tu ima pandura i da pecaju, ali već dve i po godine, tu nikad nije bio radar, budu panduri ponekad sa ručnim radarom, ali nikad nije stajao tronožac, a i panduri sa ručnim bivaju tu uglavnom noću, nikad preko dana, i nikad ujutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona kamera na stubu na raskrisnici kod usca (Bul NT), nema veze sa snimanjem prekrsaja, tj sa crvenim svetlom i brzinom ! Nije tesko snaci se po gradu, naucis lokacije gde su kamere za brzinu i pazljivo preko tih deonica , a kad ih prodjes onda dranje, nazalost je tako, kamere ce upravo terati ljude da postuju brzinu samo u tim delovima , a tamo gde nema kamera ljudi ce jurcati kao ludi !

samo se treba paziti onih strebera za volanom koji voze striktno po PS-u (i to brzom trakom-levom naravno) na deonicama gde nema kamera i pri cemu stvaraju guzve... :scooter:

Edited by STG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...