Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Stiže prijava sa fotografijom prekršaja / I mi tablice za kamere imamo... :)

Recommended Posts

Pa, ja sam uvek slušao priče da tu ima pandura i da pecaju, ali već dve i po godine, tu nikad nije bio radar, budu panduri ponekad sa ručnim radarom, ali nikad nije stajao tronožac, a i panduri sa ručnim bivaju tu uglavnom noću, nikad preko dana, i nikad ujutro.

Ma ja sam se tu isplakao bar 5x za 18 godina vozačkog staža, pa kad na to dodam ortake, užu i širu familiju i ostale za koje znam da su tu platili, ispadne da stoje tu bar 300 godine :rambo:

Edited by Zvukoljub

Share this post


Link to post
Share on other sites
U Beogradu je za prvih 24 sata koliko se putem video nadzora kontroliše 14 raskrsnica evidentirano 645 nepropisnih ulazaka u "žutu traku" i devet prolazaka vozila kroz "crveno svetlo" na semaforu, rečeno je danas Tanjugu u Ministarsvu unutrašnjih poslova.

Najviše nepropisnih ulazaka u "žutu traku" evidentirano je na Brankovom mostu - 460, i to u pravcu Novog Beograda 145, a u pravcu Zelenog venca 315. U Bulevaru Despota Stefana evidentriano je 45 ulazaka u "žutu traku", a u Bulevaru Vojvode Mišića video kamere su zabeležile 140 tih prekršaja.

U istom intervalu video nadzorom je zabeleženo devet slučajeva prolaska vozila kroz "crveno svetlo" na semaforu, navode u MUP-u.

http://www.blic.rs/Auto/Istrazujemo/257668/Kamere-za-dan-snimile-645-ulaza-u-zutu-traku-i-devet-prolazaka-na-crveno-svetlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno glupo pitanje

Kad kazu nadzor na raskrsnici jurija gagarina zrtva antifasisticke borbe ili kako vec tamo kod buvljaka jel to znaci da se nadzire iz svih pravaca

Ja sam mislio da je u pitanju ona kamera na metalnoj konstrukciji pre raskrsnice ali izgleda da je na samoj raskrsnici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad kazu kamera za nadzor,misli se na to da se preko te kamere nadgleda situacija na raskrsnici ili gde vec...iz raznih razloga. Ona ne belezi prekrsaje,nije povezana na taj sistem,vec samo gleda i snima...npr. parking kod Arene... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakva je ono glupost za pesaka na pesackom prelazu, jel to kad ga ubijes na mrtvo 14 bodova i 8 meseci bez dozvole i onaj zatvor ili samo kad mu nestanes??? Mislim malo su preterali :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo se treba paziti onih strebera za volanom koji voze striktno po PS-u (i to brzom trakom-levom naravno) na deonicama gde nema kamera i pri cemu stvaraju guzve... :scooter:

Kakva je to brza traka u gradu? Brza traka postoji samo na auto putu... :wallbash::thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne postoji ni tamo btw , leva traka nije predvidjena da se njom vozi non stop nego samo za obilazenje i u svim trakama vazi isto ogranicenje, na zalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo se treba paziti onih strebera za volanom koji voze striktno po PS-u (i to brzom trakom-levom naravno) na deonicama gde nema kamera i pri cemu stvaraju guzve... :scooter:

Kakva je to brza traka u gradu? Brza traka postoji samo na auto putu... :wallbash::thumbdown:

Ne budi bukvalista, kada sam napisao ''brza traka'' , sigurno nisam mislio na traku sa leve strane kolovoza kojom veliki broj pojedinaca vozi 30-40 na sat pri cemu puse cigarete i pricaju telefonom, sto je veoma cest slucaj na beogradskim ulicama, ako se vec vuces kao puz onda to makar radi u DESNOJ traci koja za to i sluzi i pusti da te ljudi preteknu sa LEVE strane (brza traka).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad chitam, 645 ulazhenja u zhutu traku su kamere snimile i 14 prolazaka kroz crveno svetlo. Pa oni su vec isplatili te kamere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok izvinjavam se, mislio sam da je po PSu 50 km/h. Za te slucajeve koje spominjes slazem se :-) Al onom kome zakonska brzina nije dovoljna i svira svima da se sklone i juri u makazice jer on zuri da izgubi svoju glavu il nekog ubije,zbog takvih se i uvode sva ova represivna sredstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, zbog tih usijanih brzih glava je i sve ovo, narocito petkom i subotom uvece kada svi negde zure na neko veoma vazno ispijanje kafe po kaficima...

a za kamere, evo dovitljivi ljudi se vec setili da prave biznis : http://www.photoblocker.com/ - o ovome se vec jedno vreme vode diskusije na netu ;)

Strasno ! :rambo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dovla : Ti to stvarno ili... ? Nego, ja sam takodje gledao testiranje raznish chuda to za tablice i nishta nije dalo rezultata :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam na radiju slušao neku žensku iz uprave saobraćajne policije, kaže da se tablice očitavaju čak i ako su pokrivene snegom. E sad, da li je to istina ili samo hoće da nas dodatno prepadnu, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako popričate malo sa našim gastarbajterima koji su se sa ovim problemima susretali još pre mnogo godina po Evropi saznaćete svašta nešto... ovo sa lakom za kosu je samo jedna u nizu "ideja" :)

A voleo bih da mi ta pametna gospođa objasni na koji tačno način ona to misli da funkcioniše? Jedino ako je mislila da kamere mogu da očitaju i registracionu nalepnicu pa onda tablica može da bude pokrivena bilo čime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta misliš zašto je baš izričito napisano u Pravilniku da se nalepnica lepi u DONJI desni ugao? :) Čim uključiš ventilaciju, prvo što se topi sa šoferke je upravo donji deo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto se razmisljam: prvi dan 645 (ili koliko vec - nije vazno) pa puta recimo 10.000 dinara je 6.450.000 dinara.

Odlicno za budzet

Ali, i to veliko ALI:

sta ako se ne plati?

Koliko se ja sjecam, ako neces da platis, svakih 1.000 dinara se mijenja jednim danom zatvora. I zamislite da svi odbiju da plate.

To bi znacilo da bi trebalo zatvoriti 645 ljudi na po 10 dana. I to za jedan dan. Naravno da ce se taj broj smanjiti, ali ocekivati je da ce svaki dan imati nekoliko stotina ljudi za zatvaranje

Zatvori su vec prebukirani tako da mi se cini da je to tesko ostvarljivo, pa ce biti zanimljivo vidjeti sta ce sa onima koji odbiju da plate

Share this post


Link to post
Share on other sites

idemo svi u ćorku :thumbsup: jedino tako možemo da se izborimo protiv idiota iz vlasti :thumbdown: kad mi krenu prekršaji za vožnju, pa za šetanje kučeta, pa za parking ima da ostarim u ćorci :thumbup::welcome:

ps: kruže priče da nam kod "zapadne" braće već preko 200 000 ljudi čeka ćorku samo zbog saobraćajnih zezanja :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, vožnja žutom trakom nije 10 000 ;) a drugo, upravo iz tog razloga su uveli "kučni pritvor" i treće, da li stvarno misliš da će neko pristati na "kućni pritvor" od mesec-dva-tri? Pa valjda ti ljudi rade negde?! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su konkretno cifre za prekrsaje?

Za brzinu bi trebalo da prati prekoracenje. To je od 3000 pa navise. A koliko je za voznju zutom trakom: 5, 7 hiljada? Crveno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...