Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Stiže prijava sa fotografijom prekršaja / I mi tablice za kamere imamo... :)

Recommended Posts

Kamere MUP-a u prvih mesec dana zabeležile više od 12.000 prekršaja

beograd%20zuta%20traka.jpg

Više od 12.000 prekršaja u saobraćaju zabeleženo je u prvih mesec dana od početka funkcionisanja automatskog kažnjavanja vozača putem video nadzora u Beogradu. Žuta traka je shvaćena najmanje ozbiljno pa su vozači 11.744 puta uhvaćeni kako se voze delom saobraćajnica koji je rezervisan za vozila javnog prevoza, dok je prolazak kroz crveno svetlo zabeležen 227 puta. Kada bude došao trenutak plaćanja na osnovu video zapisa, vozači koji se nisu pridržavali propisa moraće ukupno da plate od 62 miliona dinara do 223 miliona dinara u zavisnosti od težine prekršaja.

Međutim, do sada se nijedan vozač nije žalio na kaznu. Prema podacima iz Ministarstva unutrašnjih poslova, to nije zato što su smatrali da je policija u pravu, već zato što se još vrše tehničke radnje poput utvrđivanja identiteta vozača, podnošenja zahteva i rešenja o kažnjavanju, odnosno donošenja presuda prekršajnog suda. Tek kada se to okonča i kada dobije svoju kaznu, vozač u narednih osam dana ima prava da se žali.

- Protiv presude koju je doneo prekršajni sud žalba se podnosi pismeno onom sudu ili organu uprave koji je doneo rešenje uz uplatu administrativne takse od 900 dinara. Posle toga, u roku od tri dana prekršajni sud ili organ uprave žalbu dostavljaju Višem prekršajnom sudu ili mesno nadležnom prekršajnom sudu - kažu iz policije i ističu da, iako rok za odlučivanje po žalbi nije propisan, rešenje o kažnjavanju do okončanja postupka žalbe nije pravosnažno.

Da bi žalba bila valjana, građani Srbije moraju u njoj da navedu na koju se odluku žale i zašto su nezadovoljni odlukom.

- U žalbi mogu da se navedu nove činjenice i novi dokazi, ali tada mora da se objasni zašto te činjenice i dokazi nisu ranije izneti - poručuju iz MUP-a i objašnjavaju da na rešenja koja po žalbi donesu Viši prekršajni sud i mesno nadležni prekršajni sud žalba nije dozvoljena.

Ima i povratnika

Prema informacijama iz MUP-a, postoje vozila koja su više puta snimljena u prekršaju.

- Moguće je da su pojedini vozači učinili dva ili više prekršaja koji su zabeleženi kamerama, ali to ne možemo da tvrdimo pošto je postupak utvrđivanja identiteta vozača još u toku - kažu u policiji.

Računica:

Žuto i crveno - od 6 poena i 15.000 dinara do 9 poena i 50.000 dinara (od 3.405.000 dinara do 11.350.000 dinara)

Vožnja žutom trakom - od 5.000 dinara do 18.000 dinara (od 58.720.000 dinara do 211.392.000 dinara)

Ukupno: od 62.125.000 dinara do 222.742.000 dinara

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nocas sam se vracao iz Banja Luke koridorom i uslika me kamera u Brckom. Vozio sam nekih 65-70km/h kroz Brcko u gluvo doba negde oko 5h ujutru. I onako sam samcat na putu i pljas blic od kamere. Jel ima neko iskustva sa kamerama u Republici Srpskoj? Da li ce da mi stigne cestitka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brčko nije Republika Srpska ;) To ti je priča za sebe :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kragujevcani, imali neko informaciju o kamerama kod nas? Ovih danas sam dva puta cuo pricu da je nekima koje znam stigla "cestitka" ali iskreno sumnjam u te price sve dok ne vidim crno na belo. :)

Znate li nesto? Za ovo sto sam cuo, jedan prekrsaj je bio kod Ozona, a jedan na pravcu od Zitoprodukta ka Aerodromu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Kragujevca, misterija je resena. Nisu kamere kao u Beogradu vec je patrola stajala i radarom 'vatala.

Saobraćanja policija PU Kragujevac, danas je vršila kontrolu brzine u Bulevaru Kraljice Marije (kod “Ozona”).

Specifičnost ove kontrole je u tome da policija nije zaustavljala vozila koja su prekršila dozvoljenu brzinu već je isključivo sa najnovijim uredjajem za kontrolu brzine evidentirala i fotografisala prekršioce.

Napominjemo da je dozvoljena brzina u naseljenom mestu ograničena na 50 km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace imam informaciju iy prve ruke da je za Kg u planu da do novembra postave 21 kameru, jer je nabavka vec realizovana. Biti ce veselo kada pocnu da pristizu kazne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

21 kameru za praćenje saobraćaja ili za kažnjavanje? U Beogradu nema toliko kamera za kažnjavanje, tako da ne verujem da će ih toliko biti u Kragjevcu (ako uopšte ijedna bude za kažnjavanje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno i za jedno i za drugo, posto koliko ja znam, u kg-u ne postoji centar za nadzor kao sto je to slucaj u bg-u. Gradom kruze price da su npr postavili kamere za kaznjavanje na kruznom toku kod Metroa na ulazu u kg,kao i na jos nekoliko znacajnih raskrsnica u gradu, ali koliko je to tacno ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...

Zna li neko gde tacno stoji kamera kod BG Arene, snima li samo kruzni tok ili i obliznje raskrsnice, mislim na raskrsnice u ulici "Spanskih boraca"?

Edited by ivan_pajce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta kamera snima 360 u krug, kako je okrenu, ali uglavnom kada ides sa gazele ka areni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Kragujevcu su pocele da stuzu ljudima "cestitke" sa slikama, ali to je izgleda sa novog radara, jer kamera jos nema.

Mom prijatelju pre mesec dana stigla kazna, prekoracenje brzine, snimljen kod "Ozona", a nije video ni policajce, ni auto, ni radar. Da nisu i nasi poceli kao amerikanci? Parkiraju civilni auto, unutra radar i ostave ga citav dan tako, pa sta snimi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel radi ona kamera u Bulevaru Zorana Djindjica, jer sam sinoc prosao kroz crveno svetlo?

Davno su tu stavili kameru i pored stoji ekran koji je pre pokazivao kojom se brzinom kreces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Kragujevcu su pocele da stuzu ljudima "cestitke" sa slikama, ali to je izgleda sa novog radara, jer kamera jos nema.

Mom prijatelju pre mesec dana stigla kazna, prekoracenje brzine, snimljen kod "Ozona", a nije video ni policajce, ni auto, ni radar. Da nisu i nasi poceli kao amerikanci? Parkiraju civilni auto, unutra radar i ostave ga citav dan tako, pa sta snimi?

Pisao sam ja pre malo vise od mesec dana. Procitaj ovde!

Imaju i civilne automobile, u to nema sumnje. Znam da imaju nekog zelenog punta, vidjao sam ih u Korićanima sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju i civilne automobile, u to nema sumnje. Znam da imaju nekog zelenog punta, vidjao sam ih u Korićanima sa njim.

maslinasto zeleni Mk2a sa 5toro vrata, najčešće je ispod onog bilborda u korićanima ili dole kada se sidje gde je autobusko stajalište, registracija je KG 015 KG, a od skoro je zamenjen sa bež Puntom isto 5 vrata samo Mk2b

A inače često su u nekim pandurskim kombijima u bulevaru kraljice marije od Ap sporta, pa do kraja i to obično na semaforima, mene su pelcovali jednom na crveno, zaleteo sam se bio i nisam mogao nikako da stanem, a oni se uštekali odma iza krivine i prate, ne vide se nikako, dok ne prodješ semafor i na sreću iza mene 10m neki pazarac prošao za mnom i oni pelcovaše njega, a mene pustiše, mogla da ode dozvola na 3 meseca dok trepnem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je odavno poznato,ali kao sto dovla kaze,ko hoce 300/400 evrica da izdvoji + ako ga ipak zaustave,eeee :whistle: :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Informacija za novosadjane je da na temerinskom mostu imaju kamere i radar i da su cestitke pocele da stizu.Drugar je vozio 65 km/h i dobio 4 tackice,5000 din kaznu i zabranu voznje od 3 meseca!!!!

Kad samo pomislim da sam prosle nedelje preko tog istog mosta prosao sa 140 km/h vec vidim kako mojoj zeni oduzimaju vozacku i kako dobija x tackica a samo je pitanje kolika ce kazna da bude. :lol: Pa ona i tako skoro uopste ne vozi! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...