Jump to content
FAS Goran
gruja71

Punto mk.2 1.2 16v - menjati ili ne lambda sondu?

Recommended Posts

Moguce...ja sipam na Lukoilu Ecto BMB 95 sa aditivima i zadovoljan sam...na NIS-u se recimo nisam proslavio..jer trosio mi je 12 do 15 po gradu. Kao da vozim 2.0 a ne 1.2 :huh:.

Zaboravih da kazem da je i meni ista greska bila sa lambda sondom ali nista nisam menjao. Trosi mali ali dobro ide hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam zadovoljan sa istim gorivom na Lukoilu.. Na Nisu lose bas.. Izgleda da je to na svim isti problem.. Haha ide odlicnoo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako imam problem na puntu 1.2 16v 2003 godiste sa lambdom sondom, tacnije pre nekih mesec dana mi je u toku voznje upalio lampicu za gresku motora i odjednom nije hteo da vuce, znaci radi normalno na leru, prima gas na leru ali kad se krene kao da mu je povucena rucna od prilike. Ugasio sam ga par puta i onda je krenuo da vuce ali je lampica ostala upaljena, otiso sam pravac kod dijagnosticara i on mi je rekao da imam problem sa gornjom lambdom sondom(tacnije sonda je ispravna ali grejac je crkao) obrisao je gresku i posle je sve bilo normalno par dana, pa onda opet isto upalio lampicu i nije hteo da vuce, uradio sam istu proceduru(upalio ga i ugasio par puta) i posle je sve bilo okej, za par dana je sam ugasio lampicu za gresku. E sad mene zanima sta bi ste mi vi preporucili da uradim, da li da uzmeme odma novu sondu ili nesto drugo, ja sam se vec raspitao i rekli su mi da zbog sonde auto ne sme da izgubi na snazi cak sam je jednom i razdzekao i isao je isto. To me malo brine da ne kupim novu a da ne bude ona. Hteo bih da kazem da sem grejaca gornje lambde sonde ne prijavljuje ni nednu drugu gresku, auto se normalno ponasa, ne seca, trosi normalno, radi lepo... Molim Vas za pomoc i u napred sam vam zahvalan.

 

Pozdrav

 

 

Edited by neshaoct
spojeno & formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pedja99

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Videćeš da su i ljudi pre tebe imali dilemu da li je menjati, ili ne...odnosno da je tema otvorena baš za istu situaciju kao na tvom autu - sonda radi, ali grejač ne. :thumbup: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...