Jump to content
FAS Goran
vaka75

Fiat Stilo 1.9 JTD - kao da neće preko 3.000 obrtaja, trza?

Recommended Posts

Overboost obično bude na većim obrtajima. Očisti maf i map za početak, tu svakako ne možeš da pogrešiš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni izgleda poceo stalno preko 3000rpm da pali. Danas na 3500rpm jednom na momenat a posle ni na preko 4000rpm nije. Izgleda da mu treba neko sporije nabijanje obrtaja, npr. 5-a brzina inace ovo preko 4000rpm je bilo u drugoj pa skoce zacas. Moracu ovih dana da skinem overbust i da probam da ga ocistim pa da vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakačiću dijagnostiku ovih dana pa ču videti greške.
Trenutno nemam Windows na laptopu i to mi predstavlja problem.

 

Kada sam gledao MAF, negde u novembru prošle godine bio je skroz čist i suv

kao barut.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

iste probleme imao sa puntom jtd majstor otkacio maf senzor i problemi nestali ,ali sam negde procitao da se on najbolje cisti sa isopropil alkoholom koji mi je doneo komsija koji radi u stampariji i skinuo sam ga isprskao i eto od tada 3god vozim bez problema .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videću. I ja više na MAF sumnjam.

Ipak, ovo mi se desilo samo jedanput.

Evo već dva dana sve kul radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni izgleda poceo stalno preko 3000rpm da pali. Danas na 3500rpm jednom na momenat a posle ni na preko 4000rpm nije. Izgleda da mu treba neko sporije nabijanje obrtaja, npr. 5-a brzina inace ovo preko 4000rpm je bilo u drugoj pa skoce zacas. Moracu ovih dana da skinem overbust i da probam da ga ocistim pa da vidim

Mom teci se palilo check engine kad naglo ubrzava, pa negde na oko 3500rpm izbaci check engine, ali onda izgubi snagu. To traje par sekundi, check engine nestane i snaga se vraća.

Njemu ustanovili da turbina prepunjava, pa je isla na remont. Doduse, njemu je i vukla malo ulja. Bilo je plavkastog dima kad se naglo potopi gas

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/6/2012 at 7:02 PM, tahirdj said:

samo da javim, ovo sve sto sam radio dosad nije rijesilo problem, idalje me auto zeza i to kad mu "naleti" samo znaci nece gasa da primi i pocne da puno dimi bijelo dok ne procepi gas, obicno kad krecem recimo sa semafora! to mi se zna desiti svakih 4-5 dana!

e ovo se meni desava upravo  .a na dijagnostici prijavljuje EGR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...