Jump to content
FAS Goran
Vule

JTD 101 vs JTD 116

Recommended Posts

Ma ima da je provrtim :evil:

samo da mi se ukaze neki duzi put :yes

gore ka Somboru :rolleyes:

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi to ti slikao ili si negde našao pa prenosiš? Ispada da malo mnogo možeš da dostigneš sa 4500rpm a libra nije baš neka trkalica, to je više onako lemuzina :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko sam pimetio, razlika izmedju punta i brava sa euro3 motorom je uravo to povecanje snage na visim obrtajima posto im je moment isti.

Ja sam se zaxebo jer moj komsija ima bravo 2002. JTD 105ks(ima i nalepnicu na krilu) pa sam pomislo da JTD E3 ima 105ks a TD da ima 101ks.

A toza prenos, ne znam dal su ga preuzeli sa 1.6 ali biiip je kratak sto moze biti dobro a s druge strane je lose jer na autoputu vozis na visim obrtajima.

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sine, meni je 2200 na 100! Ne mogu da verujem. Nije ni čudo što ovaj moj onako ubrzava sa 80 konjića. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ne valja. Ne postoji Bravo 2002. a jako teško da je euro 2 uspeo da uveze posle 2002. Nešto tu ne štima, ukucaj njegov ZFA182xxxxx na ePER-u i sve će biti jasno. Euro 2 ima ovaj karakterističan deo, čim podigneš haubu vidi se jeli euro2 ili 3

euro2.jpg

Takođe postoje mnogo veće razlike između JTD motora na Puntu i Bravu ima toga negde na ovom forumu, mislim da je neko potezao slično pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio se u Stilu danas (u čiji prenos sam sumnjao) i 200Kmh po satu drži na oko 4000rpm, što će reći, duži prenos ipak nego u Bravi JTD... Jedino što mislim da Stilo u ovoj varijanti nema šanse da pređe 4100, eventualno 4200rpm u petoj, dok Brava ide na 4500 laganeze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koeficijent otpora vazduha + veća težina + veći obim točkova i još po nešto i eto razlike.

Nego nikako da se vidimo, da vidimo te tvoje konje vrane :lol: Jesi sutra na misheluku? Ja sam mog Brava već penzionisao, isterao sam ćef malo sa nekom nasviranom mapom a onda sam se obratio jednoj firmi u EU da mi naprave optimum mapu. Dao sam im fabričku i jednu mapu što je jedan naš tu poznati radio, toliko je bila dobra da neću da je komentarišem. Uglavnom dobio sam sledeći odgovor (za fabričku mapu):

Hello I checked this map in simulator, here is values:

Bravo JTD E3 0281010341

Original values:

74KW/99.24HP/200NM

File values:

94KW/126HP/250NM

Maximum possible values (warning this values can damage your engine):

97KW/130.1HP/265NM

Ja sam ipak uzeo ovu od 126KS, sad nisam najbrži ali nema crnog dima, nema podrhtavanja, nema knedle na 3000RPM... A opet pređem 200 i jača je od fabričke :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam stigao na mišeluk, a poslao sam ti privatnu poruku da sam te video na limanu pre koje veče, obišao sam te i uključio sva 4, ne znam da li si skontao da sam ja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da dam jedan komentar temi.Moja lybra sa 1.9jtd motorom od 116ks limuzina sa gumama koje su vozene jednu sezonu ide 140mh na 2800-2900 obrataja tako da onaj post od mik da na 2500 obrataja ide 150kmh to je ne moguce..Zaboravio sam da napisem radi se o lybri 2003 godiste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, hvala

Evo i za Lybru i da ne dosadim.....

Lybra Station Wagon 1.9 JTD LX (115 KS) 2004

prenosni odnosi...................brzina pri 4000 o/min

1. 3.800:1...................................................36.5 km/h

2. 2.235:1...................................................62.1 km/h

3. 1.360:1.................................................102.0 km/h

4. 0.971:1.................................................142.9 km/h

5. 0.763:1.................................................181.9 km/h

R 3.350:1...................................................41.4 km/h

Dif 3.350:1

120 km/h V..............................................2639 o/min

130 km/h V..............................................2859 o/min

150 km/h V..............................................3299 o/min

0-100 km/h- 11.6 s

max..................190 km/h........pri...........4179 o/min

pneu...............195/65 R 15....................O=1.937 m

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...