Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
oktopod

Fiat Punto mk2 1.2 16v - pumpa za gorivo?

Recommended Posts

Hvala :thumbsup: vec sam bio skinuo taj pdf samo nije mi palo na pamet da pogledam, cini mi se da moze da posluzi i stolarska stega u tu svrhu ali pokusacu sutra pa javljam ishod, nadam se da je isti problem ,kolko sam uspeo da procitam pumpa je Boshova pa je malo nelogicno da tek tako rikne :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis.... meni nije palo na pamet da bi stolarska stega mogla da odradi posao. Hteo sam da slikam ceo postupak pa da postavim na forum ali cela prica se desavala dan pre tehnickog i registracije tako da sam morao sto pre da to odradim i nisam imao vremena za to. Kad skines prsten koji drzi pumpu budi pazljiv kad je izvlacis da ne ostetis plovak i klizac koji daje signal meracu goriva, a kada je budes vracao pazi da gumeni prsten koji dihtuje lepo legne jer je meni par puta skliznuo pre nego sto sam uspeo lepo da je vratim na mesto. Inace kad sam skinuo pumpu ocekivao sam da vidim najgore djubre i talog u rezervoaru i na filteru ali za divno cudo na filteru bilo par truncica prljavstine a rezervoar cist kao nov prohromski bojler!!! Nadam se da sam bio od pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakljucio sam sledece, ma sta pokusao ne mogu da odvrnem onu veliku plasticnu nazovimo maticu koja drzi pumpu, ko da je neko lepkom zalepio :realmad::wallbash: i da, buksne nisu korodirale tako da je nazalost i definitivno crkla pumpa :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam rekao buksna nisam mislio na onu na konektoru koja se vidi bez skidanja pumpe vec kada se skine sa donje strane poklopca kontakti koji vode napajanje sa konektora na samu pumpu.

Pogledaj na ovoj slici. Zice koje se vide tek kada skines pumpu.

pumpa_gorivo_fiat_punto_slika_2783063.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha ok, nismo se razumeli, ja cu pumpu uzeti u svakom slucaju pre nego sto odslepam auto do majstora pa cu lako da je vratim sa racunom, bolje nego posle da se cimam i snalazim za prevoz . . . Jesi li ti imao problema pri skidanju posto ja ne mogu ni da mrdnem maticu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ticma, cekic, veci srafciger i udaraj! Mora da popusti! Tako se radi. Imas li masu? Stanje inercionog prekidaca? Da nije iskocio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa stavim unimer ili kako se vec zove aparat i kad dam na kontakt on mi baci napon oko 12V i drzi ga par sekundi i onda ugasi, to je na one dve deblje zice sto znaci da imam i masu i struju, a one dve tanje nisam ni gledao posto mislim da su od plovka . . . Mislim da ne bi trebalo da je iskocio auto je bio parkiran a i struja dolazi do pumpe ako je to ta struja koja treba da dolazi . . . Danas ne stizem ali sutra cu probati iskosa sa cekicem i srafcigerom valjda ce popustiti . . .

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem resen, odslepao sam auto do Mikija sva sreca pa mi je blizu i resen problem za pola sata i malo jace :thumbsup: pumpa je svoje odzujala :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad pali ko mina :thumbsup: nema vise sipka trans :rolleyes:

Nisam hteo da stavljam polovnu nikad se ne zna kad ce da rikne tako da bolje ovako, ali da mi je bila hica pala bi i polovna :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da pomognem ako treba za probu nesto od delova posto oktopod nece da dodje kod mene da mu resim auto ide kod ninica a ima u kraju nekog ko moze da mu pomogne a ima i delove za njegov auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka hvala, bio sam jednom kod Luke u staroj garaži, svećice mi stavio polovne sa Lancie, gumice balans štangle navodno promenio, da ne pričam da nisam ni gledao ostale delove velikog servisa, posle kad sam to sve provalio niko se ne javlja na telefon i SMSove...

Ne znam tačno ko si ti ali znam da su Luka i Novitec tu kod tebe stalno i rade neka kola...ispravi me ako grešim.

A i kad treba nešto ozbiljnije, vi šaljete u taj Ninić, recimo Darko sa crnim puntom kojem se svako malo upali lampica airbag, šaljete ga kod Ninića da obriše grešku...

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Oktopod:

Jbt..covece koji si ti maler! Citajuci ove tvoje poruke po ovdasnjem forumu, stice se utisak: da nema kvara koji tebe nije dokacio ili zaobis'o... :respect::unworthy: :unworthy: :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka hvala, bio sam jednom kod Luke u staroj garaži, svećice mi stavio polovne sa Lancie, gumice balans štangle navodno promenio, da ne pričam da nisam ni gledao ostale delove velikog servisa, posle kad sam to sve provalio niko se ne javlja na telefon i SMSove...

Ne znam tačno ko si ti ali znam da su Luka i Novitec tu kod tebe stalno i rade neka kola...ispravi me ako grešim.

A i kad treba nešto ozbiljnije, vi šaljete u taj Ninić, recimo Darko sa crnim puntom kojem se svako malo upali lampica airbag, šaljete ga kod Ninića da obriše grešku...

mnogo gresis tebe niko nista nije prevario i niko ti nista nije stavio polovno a te gumice koje mislis mogu da se zamene bez skidanja tocka posto je tvoj zakljucak bio da nije skidan tocak po tome si ti zakljucio da nisu zamenjene gumice a taj isti ninic dolazi kod mene i uzima delove za tvoj auto a za fantomov auto pitaj ga ko mu je resio lupanje u tocku koje niko nije mogao da nadje i ko mu je resio kad mu je crko auto nije hteo da upali a sto se tice air bag nije nam radila diagnostika pa smo ga slali kod kolega sta je tu glupo i nejasno a problem kod tebe je sto neces da platis nego popravljas auto sam tako sto pises po forumu kao sto si mene pitao da sam otvoris menjac a problem je u tebi sto stalno mislis da te neko vara zato ti niko nevalja a svi na koje ti mislis da nedolaze kod mene vise svi ti kad imaju problem ponovo su kod mene zapitaj se sta ti radis pa ces shvatiti zasto nikom neverujes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rekao argumente, zvao sam čoveka telefonom ne javlja se, tako da je glupo da ti i ja širimo priču ovde...

A menjač ne znam kad sam hteo sam da otvaram i o čemu pričaš, za većinu stvari idem u servis ali sve volim prvo sam da vidim šta je i kako je sebe radi i za to koristim pomoć na forumu koja je na visokom nivou :thumbsup:

I da se razumemo, ja od svih vas znanje uopšte ne dovodim u pitanje, dovoljno je da prođeš ulicom kolima ispred Luke i on već zna šta ti fali kolima, tako je i moja kola pročitao u detalj gde su udarana i slično kad sam kupio...ali je činjenica da nisam video ni jedan račun za delove, već spisak na parčetu kartona od kutije, a kad sam sam menjao svećice posle 10 ljada km iz dosade jer sam kupio ključ, na njima je pisalo Lancia i vidno su bile izanđane a baš se pitam što Lancia...itd kažem da ne širimo ovde priču.

@kazimir

utisak vara :thumbsup: meni su hvala bogu sve do sad bile sitnice ali skrivene i potrošni delovi, tako da sam ja iskreno ekstra zadovoljan puntom do sad, to sa pumpom vidiš na kraju nije bila pumpa nego džek od kompa do bobine kojeg je iscimala cevka KN filtera :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@600 i oktopod-dalju raspravu mozete voditi na temi o servisima ili na PM nije za tehnicki deo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, pošto mi je sje*ana plastika oko pumpe pa se gorivo izliva i smrdi, iako sam pokušavao da krpim, moram da menjam zbog te gluposti celu pumpu. Elem, reče majstor da ima polovnu za 16V (Moj Puntoo je sa 16V), međutim sad ga zovem da kupim on je prodao, a kaže ima za 8V, pa me zanima da li te pumpe mogu da idu i na jedan i na drugi auto?

 

Hvala. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...